SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening FBW dla początkującego do oceny

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1242

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 145 Wiek 23 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 4141
Siema! Ułożyłem sobie plan treningowy i chciałbym abyście go ocenili. Generalnie mam obecnie tylko dwie sztangielki po 10kg i gume oporowa.
Potem chce się przenieść na siłke, ale jest w budowie (domownia )
Moim celem jest zrobienie masy mięsniowej. Z czasem dodam więcej ćwiczeń gdy dojdą inne rzeczy, ale narazie musze sobie poradzić tak.
Trening wykonuje 3 razy w tygodniu (Wtorek,Czwartek,Sobota) (Szczerze to nie wiem czy to nie za dużo, chociaż chce mieć szybko efekty
Dieta to "Jedz co chcesz", zamierzam to kiedyś zmienić, ale jestem na utrzymaniu i chyba nie przejdzie utrzymanie diety, zresztą staram sie jeść kurczaka i ryż, makaron. Raczej pożywnie.
Plan:
Przysiady 4/12
Pompki na szeroko 3/12
Pompki na wąsko 1/12
Uginanie ramion na biceps 3/12
Uginanie na triceps 3/12
Odwrotne rozpiętki 3/10
Wyciskanie sztangielek 3/10
Brzuszki 5/10
Kolana do łokci w pozycji pompki 3/8 (te ćwiczenie to zuo XD)
Plank 2x1min

Co sądzicie o tym treningu? Co by poprawić? Macie jakieś dobre ćwiczenie na brzuch zamiast brzuszków? Czy da mi pożądaną mase cociaż na początku?
Pozdrawiam
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347418
Dałbym trochę mniej ćwiczeń :

1.Przysiady
2.Pompki na ziemi
3.Pompki z nogami na podwyższeniu
4.Wyciskanie stojąc
5.uginanie + wyciskanie francuskie.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 145 Wiek 23 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 4141
A nie będzie to trochę za mało ćwiczeń? Tzn i tak trening będzie w jakimś stopniu efektywny, ale czy przepracuje wszystkie mięśnie? Też sądzę, że mój trening może mieć za dużo ćwiczeń. Zauważ też, że mam tylko 20kg.
Wracając do teamtu zależy mi na poprawie barków głównie aktonów bocznych (jestem wąski a to teoretycznie coś da). Jak myślisz dobrze przepracuje takim treningiem całe ciało?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6497 Napisanych postów 62289 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777520
Ale możliwości za wiele nie masz bo sprzętu nie posiadasz, a dieta widać też nie jest dopracowana.

Kiedy będziesz mieć więcej sprzętu?

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 145 Wiek 23 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 4141
Za około pół miesiąca/miesiąc. Trudno przewidzieć ile dokładnie, ake coś koło tego. Narazie to nie będzie plan którym będę zawsze ćwiczył tylko chciałbym zbudować już jakieś podstawy do innych ćwiczeń. Przykładowo jeśli robię teraz pompki to, będę robić wyciskanie i tak oto zamienie te ćwiczenia. Wgl opłaca się wyciskać 20kg niby to 1/3 mojej wagi (tak waże 60kg :D), ale z drugiej strony niby robią pompki wyciskam coś koło 40. Jak myślisz?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347418
Andriej100
A nie będzie to trochę za mało ćwiczeń? Tzn i tak trening będzie w jakimś stopniu efektywny, ale czy przepracuje wszystkie mięśnie? Też sądzę, że mój trening może mieć za dużo ćwiczeń. Zauważ też, że mam tylko 20kg.
Wracając do teamtu zależy mi na poprawie barków głównie aktonów bocznych (jestem wąski a to teoretycznie coś da). Jak myślisz dobrze przepracuje takim treningiem całe ciało?



Na początek będzie w sam raz.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Duże zmęczenie po FBW (Wcześniej na push-pull Radka S tryskałem energią).

Następny temat

PUSH PULL LEGS do oceny

WHEY premium