SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening FBW 2 czy 3 razy w tygodniu?

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4497

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 83 Wiek 31 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 318
Witajcie, przez miesiąc ćwiczyłem zwykłym izolowanymi ćw. Potraktowałem to jako rozgrzewkę, teraz zacząłem FBW. Zastanawiam się czy trening A i B (2 razy w tygodniu) z 2 dniami przerwy może być dobry i efektywny? Słyszałem od znajomego,że do 48 h występuje jakaś lepsza synteza białek, a jak jest 72 h to jest już znacznie gorzej. Czy to prawda? Proszę o jakieś rady :)

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6505 Napisanych postów 62297 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777644
Warto wprowadzać takie ćwiczenia nawet jak barkom nic nie dolega. Dobrze rozgrzewają całą obręcz barkową a dodatkowo wzmacniają te malutkie mięśnie wokół barków.

Jest cała grupka takich ćwiczeń i od czasu do czas warto wykonywać.
Ale faktycznie mało kto je wdraża w trening.

Plus dla układającego, choć mam wrażenie, że gdzieś już podobny trening widziałem.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
georgu Ivan Groźny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 14676 Napisanych postów 53181 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 400650
3 treningi w tygodniu przy FBW to optimum, natomiast jesli nie masz czasu na 3 treningi to rob 2- proste.
1

MODERATOR DZIAŁU "INNE DYSCYPLINY"
http://www.sfd.pl/[blog]_Brudna_miska_by_georgu-t1156013.html 

Prowadzenie, plany treningowe, plany żywieniowe: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 83 Wiek 31 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 318
Mam czas,ale chodzi mi o regenrację. Czy biceps 3 razy w tyg to dobry pomysł? Kiedy ten mięsień ma odpocząć? Wydaje mi się to wszystko kontuzjogenne
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
georgu Ivan Groźny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 14676 Napisanych postów 53181 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 400650
Tysiące ludzi tak ćwiczą. ... Metoda testowana miliony razy, stara jak świat. Ani nie jest kontuzjogenna ani nie zawadzi w regeneracji.
1

MODERATOR DZIAŁU "INNE DYSCYPLINY"
http://www.sfd.pl/[blog]_Brudna_miska_by_georgu-t1156013.html 

Prowadzenie, plany treningowe, plany żywieniowe: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6505 Napisanych postów 62297 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777644
Spokojnie dasz radę 3 razy trenować i się dobrze regenerować. 3 dni to taka podstawa jeśli chodzi o ilość treningów w tygodniu
1

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 83 Wiek 31 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 318
georgu
Tysiące ludzi tak ćwiczą. ... Metoda testowana miliony razy, stara jak świat. Ani nie jest kontuzjogenna ani nie zawadzi w regeneracji.


Okej,ale mam osłabione nadgarstki po kontuzji i obawiam się,że się przećwiczę. Ustalmy,że będę ćwiczył 3 razy w tyg,ale czy można to robić co dwa dni? (pon-cz-ndz) Odnośnie tej syntezy białek,czy będą efekty?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 83 Wiek 31 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 318
rion10
Spokojnie dasz radę 3 razy trenować i się dobrze regenerować. 3 dni to taka podstawa jeśli chodzi o ilość treningów w tygodniu


Załóżmy,że będę 3 razy w tyg trenował,ale czy będe mógł mieć 2 dni przewy między FBW (pon,cz,ndz)? Słyszałem o tej syntezie białek co musi być w 48 h,więc mam wątpliwości,bo z chęcią bym ćwiczył 3 razy,ale jakbym mógł mieć z 2 dni odpoczynku/regeneracji
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6505 Napisanych postów 62297 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777644
Nie ma sensu wchodzić na poziom syntezy białek, która faktycznie po treningu siłowym jest zwiększona. Trening + przede wszystkim dobra dieta i będzie szło do przodu.
1

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 83 Wiek 31 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 318
rion10
Nie ma sensu wchodzić na poziom syntezy białek, która faktycznie po treningu siłowym jest zwiększona. Trening + przede wszystkim dobra dieta i będzie szło do przodu.


Czyli 2 dni odpoczynku moga być między treningami? Miałbym wtedy lepszą regenerację w sumie :) Dzięki za odpowiedźi,lecą +
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6505 Napisanych postów 62297 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777644
Tak dwa dni regeneracji między poszczególnymi dniami treningowymi będą w porządku. Ale bez względu na trening musi być dopięta dieta.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1013 Napisanych postów 5401 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 136804
Fajny plan, podrzucisz link do stronki, z której został zerżnięty?
1

,,Ludzie chwytają za miecz, by ukoić rany na duszy, których doznali w przeszłości. I by umrzeć z uśmiechem na ustach".

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Roztrenowanie

Następny temat

Wiedza - dietetyka oraz metody treningowe od podstaw.

WHEY premium