SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening FBW

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 1094

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

m

Wiek

23

Waga

73

Wzrost

180

Cel treningowy

Zwiększenie suchej masy i redukcja tł

Staż treningowy na siłowni

3 lata

Uprawiane inne sporty

bieganie

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki)

full

Dieta

jest

Przeciwwskazania medyczne (wady postawy, choroby, kontuzje)

chyba brak

Zażywane suplementy

na początek brak

Ostatnio przerabiany plan

FBW

Wyniki w podstawowych ćwiczeniach [kg] (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc)

nic znaczącego
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 80 Wiek 31 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1876
Witam,
Zacznę od tego że w czasach szkol średn trenowałem regularnie około 3 lat, niestety bez większych efektów jak się później okazało przez chorobę jelit, potem już były krótkie epizody ale nie udało mi się wrócić bo zawsze jednak mi coś przerywało. Teraz mam zapał i pieniądze żeby to zrealizować.
Planuje trening FBW każde ćwiczenie po 4 serie po 12-15 powtórzeń(przy 15 powt zwiększam ciężar)
-Przysiad
-Martwy
-Klata
-Wiosło ze sztangą
-wyciskanie barki
-Podciąganie( w opór bo mój maks to 6/8 zależnie czy ćwiczę)

Do tego dieta.
I najważniejsze oczytałem się trochę poprzednie o tzw. BR Body Recomposition I czy to można powiedzieć zależy w głównej mierze od diety?
Oczywiście w dni nietreningowe bieganie maks 3razy w tyg
Dieta to 2800kcal dni treningowe i 2400 w nt (poprzednio ćwiczyłem z 3000-3200 oblewało tłuszczem)
Dodatkowo powiem że moja sylwetka to chudy gruby :) szczupła osoba z lekkim brzuszkiem

Proszę o opinię i merytoryczne rady


Zmieniony przez - Pablo29 w dniu 2016-02-11 14:05:34
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 524 Napisanych postów 21399 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 141207
Plan jest ok.
Założenia są ok, dietę warto dać do sprawdzenia w dziale Odżywianie i Odchudzanie jeśli masz jakieś wątpliwości bo sama ilość kalorii mało mówi, ważny jest rozkład makro składników.

A to czy wyjdzie rekomp czy nie zależy głównie od diety, jest ona podstawą. Jednak jest to trudne do uzyskania.

To bieganie moim zdaniem zbędne, chyba, że biegasz dla kondycji i masz to wliczone w bilans.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 101 Napisanych postów 931 Wiek 34 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 12396
dział https://www.sfd.pl/Odżywianie_i_Odchudzanie-f10.html oraz dodaj dietę wg schematu https://www.sfd.pl/ZRZUT_DIETY_JAK_ZROBIĆ_ANKIETA_i_REGULAMIN_DZIAŁU.-t922822.html 

Obiektywnie patrząc, alkohol jest przyczyną znacznej ilości zgonów, ale jeszcze większej ilości urodzeń.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 80 Wiek 31 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1876
Tutaj dietki jedna na dzień treningowy druga na nietreningowy




...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6496 Napisanych postów 62289 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777518
Rekompozycja jest jak najbardziej możliwa ale często początkującym się nie udaje bo nie mają takiego doświadczenia i nie zawsze wiedzą jak reaguję na poszczególne składniki diety.

Plan masz dobry, miskę możesz skonsultować w dziale odżywianie i obserwuj swój organizm.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 80 Wiek 31 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1876
Sorki że dalej męczę, troszkę na wydziwiałem z planem ale nie lepszy byłby FBW 5x5 AB
A - Przysiad, wyciskanie na ławce, wiosłowanie
B- Przysiad, wyciskanie sztangi stojąc, martwy
?


Zmieniony przez - Pablo29 w dniu 2016-02-29 23:19:54
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6496 Napisanych postów 62289 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777518
To sobie zostaw na kolejny mikrocykl. Warto do drugiego planu zamiast przysiadu włączyć martwy ciąg aby plan był maksymalnie kompleksowy.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 80 Wiek 31 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1876
Ale w drugim jest przysiad i martwy ;)
@rion10



Zmieniony przez - Pablo29 w dniu 2016-03-01 15:40:13
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6496 Napisanych postów 62289 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777518
Faktycznie masz rację przeoczyłem. Ale tak czy inaczej na razie pozostań przy jednym planie a jak progres się zatrzyma wówczas można wskoczyć na plan podzielony na A i B.
1

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

potrzebuje pomocy

Następny temat

Redukcja- Czy da radę

WHEY premium