SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening Bokserski

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1159

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 21
Wiec tak, 2 lata ćwiczyłem boks wiec krzywdy sobie nie zrobie :D
Było to 3lata temu i chciał bym znów zacząć trenować boks ale niestety wyprowadziłem sie i nie mieszkam już w PL. chce byście ocenili mój plan treningowy, *wiadomo ze przed treningiem rozgrzewka*
Poniedziałek/środa

Pompki *najwięcej ile możesz* 1seria
Trening na worku 3x15min
Bieganie 20/25 min
Walka z cieniem *szybkie ciosy+ balans ciałem*
Walenie młotem w opone *5kg młot*
I na końcu bieganie 5/10/15 min
Brzuszki 3x100

Czwartek
Pompki *najwięcej ile możesz* 1seria
Podciąganie sie na drążku 2x10 podchwytem 1x10 nachwytem
Trening na worku 1x1x1 * pierwszą minute walimy swoim tempem, drugą minute
walimy w worek najszybciej jak potrafimy i przy uderzeniu prawą ręką
podnosimy prawe kolano nie mają to być mocne uderzenia,3minute walimy uderzenia na
ko czyli najmocniej jak potrafimy.*
Przysiady 3x100
Brzuszki 3x100

Piątek


Bieganie 15/20min
walka z cieniem 10min bez napinania
skakanka 10min
brzuszki 3x100
przysiady 3x100
Basen 1godz


sobota/niedziela wolne
niekiedy w sobote sobie poćwicze 5min na worku
Dieta ?nie mam ale jem dużo ryżu,makaronu i białego mięsa.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 1883 Wiek 49 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 21543
A dlaczego nie pojdziesz gdzies do klubu trenowac? 3 lata to wystarczajaca duzo przerwy by zapomniec to czego sie nauczyles.

Zmieniony przez - Ttoomek w dniu 2013-05-05 22:51:51
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 487 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 9685
a za granicą nie ma żadnego klubu bokserskiego?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 1024 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 7990
Wlasnie 3 lata przerwy to duzo co do treningu nie jest zly. Ogarnij klub i diete sobie i na pewno bedzie to bardziej efektywne.

Pomogłem? Daj SOG'A! ;)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 485 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 26792
Witam, skoro jestes po 3 letniej przerwie proponuje tak, najpierw uwagi:

Poniedzialek:
Zaczynasz od rozgrzewki(tutaj chocby 3x3 min na skakance mozna zmiescic), standardowo, pamietasz jak ma wygladac? A pozniej:
-walka z cieniem - szybko, ale poprawnie technicznie, DUZO PRACY NA NOGACH, jak najwiecej kombinacji, ma wejsc w nawyk
-Worek - nie ma sensu robic 15 minutowych rund, rob 3 minutowe - tak jak na ringu. Duzo kombinacji, duzo chodzenia na nogach, nie ma to byc stanie i cepowanie prawa reka, wiadomo.
-Mlot - tutaj sposob cwiczenia dowolny, na powtorzenia, na czas, jako interwaly - 20/10, zmiana strony 20/10, odpoczynek 30 sec i od nowa cykl, dobierzesz sobie.
-Brzuszki - daruj sobie, jest sporo o wiele wiecej niedewastuajcych cwiczen dla odcinka ledzwiowego - na drazku/poreczach chocby.

Czwartek:
-Cel pompek?
-Cel podciagania?
-Trening na worku bezsensowny, jak rozumiem dla prawej reki mialo to byc lewe kolano, czyli bieg bokserski przy worku. O biciu na pale w worek nawet nie wspomne.
Przysiady? Zastap przysiadami z obciazeniem, dynamicznymi, zurawiem, ciagnieciem opony/samochodu, robienie na pale 300 przysiadow da niewiele, o brzuszkach mowilem.
Jak rozumiem ma to byc trening silowy?

Piatek:
Zrobilbym tak jak w poniedzialek

Zamiast potreningowych aerobow, o ktorych nieskutecznosci napisano juz ksiazki wrzuc trening interwalowy raz w tygodniu, ew. 2 jak sie na silach bedziesz czuc.
Ogolnie schemat proponowalbym taki
A- trening bokserski
B-silowy + ewentualny basen po nim
Trening silowy oczywiscie zupelnie inny od wymienionego przez Ciebie, poczytaj troche, poglowkuj sie i ew. wrzuc do oceny.
ABxABxx, gdzie x to dzien wolny, interwaly w sobote/niedziele

Niech to ma rece i nogi :)

Zmieniony przez - JauCh w dniu 2013-05-06 17:51:11
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 21
Do klubu mam dość daleko niestety mieszkam troche za miastem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 21
JauCH* Dzieki bardzo, co do techniki to właśnie idzie mi bardzo dobrze tak jak pisałeś DUZO PRACY NA NOGACH, jak najwiecej kombinacji. troche zmienie plan i i powinno być lepiej :)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

obóz letni- boks, SZUKAM !

Następny temat

MASTERS wspiera aktywnych - I kwartał 2013 wyniki

WHEY premium