SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening Barków

temat działu:

Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1272

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 51 Napisanych postów 3653 Wiek 29 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 21670
Siema chciał bym zapytać jaki proponujecie trening na barki
czy ten bedzie dobry
Wyciskanie sztangi zza głowy siedząc -4 x 14-12-10-8
Podnoszenie hantli na boki - 4 x 14-12-10-8
podnoszenie hantli naprzemiennie przed siebie stojąc - 4 x 14-12-10-8
Wyciskanie sztangi przodem siedząc - 3 x 14-12-10

Jak pomogłem to nie skąp sog-a :D

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 78 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 579
Nie wiem czy to nie za dużo, trening dobry, ale barki to mała partia mięśniowa, poza tym to zależy od Cb, na co trenujesz itp. Trochę za dużo serii wg mnie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
No i tu jest od wieczny problem czy barki to mala czy duza partia, sam juz o to pytalem i dostalem odp ze duza
a co do treningu to osobiscie wyrzucil bym wyciskanie sztangi zza glowy i wrzucil bym wyciskanie hantli lub arnoldki. Takie moje zdanie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
No i tu jest od wieczny problem czy barki to mala czy duza partia, sam juz o to pytalem i dostalem odp ze duza
a co do treningu to osobiscie wyrzucil bym wyciskanie sztangi zza glowy i wrzucil bym wyciskanie hantli lub arnoldki. Takie moje zdanie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 1929 Wiek 110 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 29416
po co 2 wyciskania sztangi ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 51 Napisanych postów 3653 Wiek 29 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 21670
jedno zza głowy drugie sprzed głowy

Jak pomogłem to nie skąp sog-a :D

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Zza głowy jest dosyć 'niebezpieczne' jeśli masz złą technikę.
Barki to 'mała' partia mięśniowa jak mnie jeden już o tym uświadomił.
W praktyce barki to 3 aktony... więc no właśnie.
Ja osobiście preferuję trening barków podzielony na aktony jednakże trening całości będzie okay. Tylko dobierz odpowiednio ćwiczenia.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 184405
Wyciskanie zza i sprzed głowy ćwiczy te same aktony, chyba, że z przodu izolujemy przedni i robimy inny ruch.

Wyciskanie hantli siedząc
rowling pionowy
ss: unoszenie przodem w chwycie młotkowym, bokiem i w opadzie

i początkujący ma pozamiatane barki. 4-8 serii w każdym ćwiczeniu.





A co do tego czy barki są dużą czy małą grupą mięśniową: proponuje przyrównać rozmiar naramiennych do całości ud czy pleców i samemu sobie odpowiedzieć.

Zmieniony przez - Pandarek w dniu 2012-08-18 13:07:45
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 51 Napisanych postów 3653 Wiek 29 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 21670
Paniedarku :D czyli zastosować superserie na barki
moze być tak ....
Wyciskanie sztangi sprzed głowy 3 serie 12-10 powt
i w super seri tak jak napisałeś unoszenie przode z unoszeniem na boki ?? też robić 12-10 powt ??

Jak pomogłem to nie skąp sog-a :D

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 184405
Czytanie ze zrozumieniem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 78 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 579
Chodziło mi o to że barki to mała partia mięśniowa, ale podzielona na różne aktony i niektórzy ćwiczą tylni i ten przedni oddzielnie(w inne dni), wiec mówiąc mały miałem to właśnie na myśli.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

czy to wystarczy

Następny temat

rozciaganie

WHEY premium