SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Podciąganie na drążku - trening Armstronga

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 592015

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 69 Napisanych postów 1977 Wiek 38 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 9455
Niezabardzo. Można trochę pokombinować i np. dożucić cwiczenia na dolne partie ciała ewentualnie poranne pompki klasyczne zamienic na inne. I to chyba wszystko co da się tu wymysleć.

Nekrosadystycznyturbosperminator

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 157
moglbys mi podac jakies cwiczeia na poprawe wyników w podciaganiu które mogłbym dodac do mojego treningu
a oto on:

pompki na 3 taboretach 3xmax
pompki na krzesłach 3x15 (tzn pompki na poreczach tylko ze bez poreczy :) )
pompki tricepsowe 3x12
podciaganie na drazku nachwyt 4xmax
podciaganie na drazku podchwyt 2xmax
wyciskanie zolnierskie 3x15

mam slabe plecy dlatego chce poprawic drazek. Na dzien obecny podciagam sie 7 razy nachwytem. slyszalem o takim cwiczeniu chodzi oto ze podciagamy sie i opuszczamy jak najwolniej ruch opuszczania powinien trwac powyzej 5 sec. Czy to daje jakies efekty??.
Prosił bym o szybka odpwiedz
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 157
a zapomnial bym freed thx za odpowiedz i za temat świetna robota.
za miesiac sam spróbuje ten trening ciekawe jakie beda efekty?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 69 Napisanych postów 1977 Wiek 38 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 9455
Aby byc lebszym w podciaganiu trzeba się... podciagać. O to cała filozofia.

Nie musisz robić tyle cwiczeń. Wystarczy po jednym każdego typu byle ciężkie.

1. Podciaganie nachwyt
2. Pompki na poręczach/Pompki jednorącz/Pompki stojąc na głowie/do wyboru
3. Unoszenie nóg w zwisie (silny brzuch zawsze pomaga w ćwiczeniach)

Co do serii i powtórzen proponuje metodę drabinkową opisałem ją w jednym ze swoich postów https://www.sfd.pl/Trening_metoda_drabinkową-t505607.html . Sam ja stosuje i jestem zadowolony. Pozwala znacząco podnieść objętość wykonywanych cwiczeń.

Zmieniony przez - Freed85 w dniu 2009-06-12 20:37:35

Nekrosadystycznyturbosperminator

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 316 Wiek 35 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 7530
Mam pytanie.

Mam podobny drązek w domu do tego na tym zdjęciu http://photos01.allegroimg.pl/photos/oryginal/659/34/92/659349241 jednak mój drążek ma mniejszą przerwe miedzy środkowymi uchwytami, tak na dwie moje pięści i nie wiem czy on się w pełni nadaje do tego planu treningowego. Nie wiem jak na nim moge zrobić nachwyt i podchwyt chyba że bede sie podciągał na rurce. Sądze że i tak bede musiał bo w 3 dniu trzeba wykonać trzy serie mając rece zlączone razem. Ale może macie jakiś pomysł na to może ktoś ma też taki drążek i radzi sobie.

Zmieniony przez - Resistant8 w dniu 2009-06-12 21:25:16

Zmieniony przez - Resistant8 w dniu 2009-06-12 21:28:02
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 69 Napisanych postów 1977 Wiek 38 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 9455
Na rurce tez się da. Fajny ten drążek sufitowy gdzie takie można kupic, to z jakiegoś sklepu internetowego?

Nekrosadystycznyturbosperminator

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 316 Wiek 35 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 7530
Ja swój kupiłem na allegro koszt z przesyłką wyniósł mnie 77 zł wygląda inaczej niż ten na fotce gdyż sprzedawca został zawieszony i dlatego nie miałem fotek a swój moge dopiero sfotografować jutro jeśli chcesz. Ta fotka którą wstawiłem wczesniej też pochodzi z allegro.

Niestety nie potrafie sam sobie odpowiedzieć na moje pytanie może mi pomożesz. jeśli normalnie sie złapie tych uchwytów i bede sie podciagał to podciągam sie z nachytem czy podchwytem? bo jednak pieści mam ustwione prostopadle do klatki wiec tak jakby pośrodku miedzy nachwytem a podchwytem xD
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 69 Napisanych postów 1977 Wiek 38 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 9455
To jest chwyt neutralny. Cwytaj się rury pomiędzy tymi uchwytami.

Nekrosadystycznyturbosperminator

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 157
dzieki freed dzis rozpisze sobie nowy plan i zastosuje te metode. A i jeszcze jedno jak duzo razy w ciagu tygodnia mozna trenowac plecy?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1050 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 25636
a ile razy w tygodniu robić ten trening aby zoptymalizować swoje wyniki?

czy jechać nim przez cały rok? 6 tyg tydzień przerwy, 6 tyg tydzień przerwy... itd?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

hst i problemy

Następny temat

Plan treningowy do ocen. (szczególnie zależy mi na ocenie MawashiegoxD)

WHEY premium