SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening ACT do korekty i oceny.

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1834

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 175 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1519
Cześć wszystkim!

Jestem 18latkiem, o wzroście 170cm i wadze 66kg. W ciągu tych 18 lat kilka razy ćwiczyłem, Lafay, ABS i kilka ćwiczeń z użyciem ciężarów, ale była to zwykła amatorszczyzna trwająca krótko. Teraz wziąłem sobie to do serca, że wypadałoby zrobić masę i moim celem jest zrobienie w jak najszybszym czasie przy najmniej 75kg. Chciałbym zwiększyć masę ale też przede wszystkim siłę i dobrze się przygotować do sezonu hokejowego. Gotowy jestem na dietę, suplementację i przede wszystkim trening, ale jest jeden mankament, otóż to mam martwicę kości łódkowatej w lewej stopie i nie mogę ćwiczyć nóg przez jakiś czas. Mimo tego lekarz powiedział, że resztę mogę śmiało ćwiczyć, ale tej lewej stopy nie mogę obciążać. Wiem, że pewnie ktoś się znajdzie i mi powie : daj se spokój, nie ćwicz, ale ja nie chcę tego czasu zmarnować, bo od sierpnia znów zaczynam treningi na lodzie i nie zrobię żadnego postępu, a muszę, bo inaczej to dużego sensu nie ma.
Co polecacie ćwiczyć na moim miejscu ? Nie chcę na siłowni, bo będzie to dla mnie strata kasy, bo i tak nie będę robił nóg to połowa ćwiczeń odpada, więc wolałbym kasę przeznaczyć na dietę. Widziałbym te treningi w domu, a mam do dyspozycji gryf prosty, gryf francuski oraz hantle, także drążek, ale ze względu na słabość moich mięśni ciężko mi się na nim podciągać. Są jakieś ciekawe plany treningowe, które moglibyście mi zaproponować ? Coś co mógłbym śmiało ćwiczyć nie obciążając nogi. Liczę na waszą pomoc, bo jestem w tym zielony, nie chcę złapać jeszcze innej kontuzji dlatego zgłaszam się do was jako 'starszych kolegów z większym stażem'. Mam nadzieję, że mi pomożecie. :)

ACT
1.ABS (brzuch)
2.tutaj były ćw. na uda, ale z racji, że mam nie obciążać tej nogi to tutaj zostawić wolne ? czy może jakieś ćwiczenia na inną partię mięśni ?
3. to co w punkcie 2.
4.(klatka) floor press czy jakies inne wyciskanie sztangi lub hantli, ale bez uzycia ławki ?
5.wyciskanie sztangi zza karku w siadzie (naramienne)
6.tutaj 2 ćwiczenie na naramienne, co polecacie ?
7. tutaj też nie mam ćwiczenia na najszersze grzbietu
8. martwy ciag, to cwiczenie obciaza stopy ? bo jak tak to musze dac cos innego na proste grzbietu
9.uginanie ramion (bicepsy)
10.francuski wyciskanie w lezeniu (tricepsy)
11.uginanie nadgarstków ze sztanga trzymana podchwytem za plecami (przedramiona)
12. tutaj to co w punkcie 2. tyle, że tutaj miało być na łydki
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Nie możesz obciążać stopy ale przecież możesz robić wyprosty nóg i uginania na maszynach, gdzie wałek jest ustawiony powyżej stopy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 175 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1519
No, ale niestety nie mam takiej możliwości. Nie mam takiego sprzętu, ale jakby nie patrzeć na to, nogi mam o wiele lepsze niż góra. Od łyżew myślę, że nie jest źle, ale gorzej od pasa w górę.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
No właśnie napisałeś, że nie chcesz siłowni a jednak dostęp do maszyn byłby dobrym rozwiązaniem w tym przypadku, odpuszczając całkowicie nogi i tak będziesz słaby na lodzie, nawet jak rozbudujesz góre.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 175 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1519
No, ale wyjścia chyba dużego nie mam. Bo też nie będę płacił za siłownię 110 zł żeby 1 ćwiczenie zrobić. Rozumiem, że nogi będą słabe, ale je podczas treningów szybciej wyrobię, bo najbardziej są w hokeju odczuwalne pod względem obciążenia. Zresztą tak jak mówiłem, nogi mam w porównaniu do reszty ciała, w miarę dobre. A nie chcę marnować czasu teraz, tymbardziej, że mogę ćwiczyć, ale nóg nie chcę tykać, bo to może przerodzić się w coś poważniejszego i mogę zepsuć sobie karierę i hokejową i sportową, ale właśnie górę mogę jak najbardziej robić, więc chyba zawsze lepsze to niż nic. :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 2885 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 32920
Nie ma co popadać ze skrajności w skrajność - nie możesz ćwiczyć nóg, nie ćwicz wcale.
1. Brzuch ( moga byc dwa cwiczenia)
2. Podciaganie na drążku ( oprzyj nogi o coś )
3. Wyprosty tułowia
4. Pompki na poręczach ( możesz robić na krzesłach ) / ew. te floor press hantlami/sztangą
5. Rozpiętki
6. Wyciskanie na barki
7. Unoszenie na boki
8. Wyciskanie francuskie
9. Uginanie na biceps

A z tymi nogami to zgłoś się do lekarza jeszcze raz, chociaż syzyfki by się zdały.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2359 Napisanych postów 30605 Wiek 39 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270689
ja z kolei nie rozumiem jak można grać w hokeja i intensywnie eksploatować nogi a nie ćwiczyć ich z powodu choroby?

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 12867 Wiek 31 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 90343
Normalnie, jeździ na łyżwach na rękach. :O

Zmieniony przez - Venc1Lq w dniu 2013-05-14 10:54:17

Trening bez nóg, to jak seks bez orgazmu.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 175 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1519
A kto powiedział, że jeżdżę na łyżwach teraz ? Jest po sezonie i dopiero pod koniec sierpnia zaczynam treningi na lodzie, więc chyba jednak nie eksploatuję. Jak zwalczę kontuzję, na pewno o nogach nie zapomnę, bo zdaję sobie sprawę o ich istocie, ale tak jak już wspomniałem nie mam zamiaru już tracić czasu, zwłaszcza, że są wakacje. :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 175 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1519
Ostatecznie taki plan ACT dla mnie będzie ok ?

ABS (brzuch)
wyciskanie hantli/floor press (klatka)
wiosłowanie (plecy)
podciaganie na drazku (plecy)
szrugsy
wyciskanie sztangi zza karku (naramienne)
uginanie ramion ze sztanga w staniu (bic)
wyciskanie francuskie lezac (tric)
uginanie nadgarstków ze sztagna podchwytem (przedramiona)

Brać się za to ? Czy da radę coś lepszego znaleźć na masę i ogólnie żeby się spasowało z moim zapotrzebowaniem ? Proszę o odpisanie, bo nie chcę tracić czasu już na układanie tylko wziąć się teraz za dietę. :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 12867 Wiek 31 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 90343
Jak Ty chcesz robić ABS podczas ACT. Wytłumaczysz mi to?

Trening bez nóg, to jak seks bez orgazmu.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Zgubić wagę i nabrać mięśni w domu

Następny temat

Ocena treningu :)

WHEY premium