SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening 5x5 - pomoc przy mezocyklu i planie treningowym

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 711

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 40 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 454
Cześć, zgłaszam sie do Was o pomoc. Mianowicie potrzebuje pomocy przy z modyfikowaniu mojego mezocyklu/planu treningowego na okres 3 miesięcy. Najpierw pokaże Wam plan, przedstawie diete oraz cel. Pytania zadam na samym końcu :) Zaczynamy !

Mój staż treningowy na siłowni to 3 lata z przerwami, trening zazwyczaj był ustalany na trening ogólnorozwojowy ze względu na to, że trenuje wyczynowo koszykówkę.
W czerwcu 2013 zmienił on swoją formę na typowo hipertroficzny, izolowany co było spowodowane chęcią przybrania masy. Wynik satysfakcjonujący - do listopada waga wzrosła od 88 kg (czerwiec) do 103 kg (listopad) . Dodam, że kaloryczność diety była chyba na poziomie 4200 - 4300 kcal z przewagą węglowodanów i białek z ujmą dla tłuszczy.

Od grudnia zdecydowałem przejść na trening 5x5, ukierunkowany na siłe, do dzisiaj jade tym samym planem, niezmiennie , wyniki po 3 miesiącach : Back squat : 150 kg x1 (130 x 5 ) , MC (150kg x5) (technika do poprawy) , Military Press (60 kg x 5) , Bench press : 105 kg x 1 (95 x 5) , Rows : 100 kg x 5 , Power Clean : 80 kg x 5 ( technika do poprawy) , wyciskanie sztangi biceps 50kg x 3 . Wyniki uważam za niestety słabe, raczej nie ma sie czym chwalić, napisałem abyście mieli lepszy zarys sytuacji.

Teraz Plan, którym jade od 3 miesięcy :
Trening A :

1.Squat
2.Bench press
3.Rows
4.Power Clean
5.Pompki na poręczach
6. Podstawowy wzorzec ruchowy - "ścinanie drzewa" (wyciąg górny)
7.brzuch siłowo
8.łydki

Trening B :

1. Squat
2. Military Press
3.Podciąganie
4. Biceps wyciskanei
5. PWR - " skręty tułowia" (imitacja zamachu) wyciąg dolny
6. MC
7. brzuch
8. łydki

System A-B-A , B-A-B

Jak wygląda przegląd tygodnia? Pon - siła , wt - 5 km bieg, śr - siła, czwartek - rest , piątek 5 km bieg, sobota- siła + rozbieganie , niedziela - odnowa biologicza. Mezocykl : 2 tyg siła, 2 tyg moc/dynamika na zmiane.
Tak to wygląda, ze względu, że szybko zakończyłem sezon.. Teraz do rzeczy :

Zdaje sobie sprawę, że jest to całkowicie spierdzielony plan, nieprzemyślany i tak dalej chociażby ze względu na słabą regeneracje pleców. Tutaj pojawiają się następujące pytania :

1.Jak zmodyfikować plan, aby nie robić na każdym treningu Squatów, wydaje mi się, że to samobójstwo
2. Jak dodać do tego planu ćwiczenia hipertroficzne, czy jest w ogóle sens?

Prosze Was o być może dodanie nowych ćwiczeń, innowacji czy też innych pomysłów aby zwiększyć efektywność tego planu.

Moim celem jest dalej progresja siły jednak w mniejszym stopniu, ponieważ chce aby dynamika wzrosła razem z mocą. Być może jeszcze zyskanie troche jeszcze więcej mięśnia bez tłuszczowego :)

Przepraszam za chaos, i bardzo Was jeszcze raz proszę o pomoc w tej sprawie :)

Pozdrawiam
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 383 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1923
poszukaj na forum treningu 15/10/5, ewentualnie poczytaj o PHAT, myślę, że któryś z nich może Cię zainteresować.
zaś co do przysiadów, to dziwie się troche, że tak masz w planie...
w A robisz siady, a w B MC daj na początek i już po problemie, resztę sam dopracuj, a potem możesz to połączyć z 15/10/5 które chyba jest odpowiedzią na Twoje pytanie...
no i zamieniłbym bench press miejscem z military press

NO PAIN, NO GAIN ! . . . . . . . . . . . pomogłem... klik SOG

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 40 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 454
Dzięki za odpowiedź, przestudiuje to co podałeś i postaram się to uwzględnić przy doskonaleniu planu. :)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Split 4x week do oceny

Następny temat

Rampa

WHEY premium