SFD.pl - fitness, kulturystyka, trening, dieta i suplementacja

Trening 2x w tygodniu FBW

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 135

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Wiek 309 dni Na forum 309 dni Przeczytanych tematów 47
Witam, aktualnie trenuję kickboxing 2x w tygodniu i chcę w niedalekiej przyszłości dołączyć do tego FBW 2x w tygodniu. Znalazłem w internecie dosyć ciekawy trening:

A.
Power clean 5x5
Przysiad tylni 5x5
podciaganie na drażku 5x10
wyciskanie poziom 5x5

B.
Pushpress 5x5
martwy ciag 5x5
porecze 5x10
wiosłowanie 5x5

Ćwiczenia wszystkie znam, a co do obciążeń, to pierwszy tydzień treningowy zrobię sobie luźny, żeby wybadać, jaki ciężar należy do nich dobrać. Moje pytanie jest jednak następujące: jak speriodyzować ten trening liniowo? Wiem, że powinienem zacząć z zaniżonych obciążeń i dodawać co tydzień 2,5 - 5 kg, natomiast jak rozłożyć ciężar na wszystkie serie w danym ćwiczeniu?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów? Indywidualne plany dietetyczne i treningowe
  • 23 383 spalonych kg tłuszczu
  • 27 059 zbudowanych kg mięśni
Sprawdź więcej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ronie220 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 3587 Napisanych postów 44202 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 334384
Plan na początek ok. Rob wszystkie serie stałym ciezarem. Oczywiście przedtem rozgrzewka i progresja.

Trener personalny Lotar Hryniewicz (kontakt fb lub pw)
Nowy blog:

http://www.sfd.pl/[BLOG]_Wojo_zmc_i_Ronie220_rywalizacja_i_wzajemny_doping-t1157467.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
apokalipsa NUTRIFARM Moderator
Ekspert
Szacuny 377 Napisanych postów 37450 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 126281
ja bym jednak nie był za stałym ciężarem- wyjątek pierwszy trening- bo ćwiczenia są same główne czyli złożone, można to zrobić tak, że o trochę zwiększamy co trening obciążenia dla ostatniej serii a to pociąga też w biegiem czasu zwiększenie w kolejnych, oprócz pierwszej.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

trening przód tył