SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening 17 latka do oceny.

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1194

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 59
Witam od 3 miesięcy ćwiczę; pompki, brzuszki i hantlami 4 kg biceps i triceps. Zakupiłem wczoraj hantle na początek 1x 12kg 1x 7kg. Obecnie ćwiczę tym 7 kg.
Mam 17 lat, waga 61kg, wzrost ok. 171cm.
Od wakacji będą intensywniejsze treningi np dojdzie bieganie, i będę robił dietę na masę.
Więc od lutego ćwiczyłem program 100 pompek. Dobiłem te 100 pompek już na serię. Klatę trochę wyrzeźbiłem, brzuszki też robię 200 co drugi dzie w 4 seriach po 50, przerwy ok 1min.

Na dzień dzisiejszy planuję wystartować z nowym treningiem.

Dzień 1
Biceps:
Uginanie ramion hantlami siedząc (7kg) 10 serii po 10
Uginanie ramion hantlami stojąc (7kg) 5 serii po 10
Dzień 2
Triceps:
Wyciskanie francuskie hantli jednorącz (7kg) 5 serii po 10
Pompki (1 min przerwy między seriami)
1 seria- 28
2- 28
3- 35
4- 35
5- 27
6- 27
7- 23
8- 23
9- 60
Brzuszki:
4 serie po 50
Dzień 3-
Biceps
Dzień 4-
Triceps, Pompki, Brzuszki
Dzień 5- Biceps

Proszę nie śmiać i nie zbłaźnić mnie czytając ten post, wiem że dla was profesjonalistów ciężko czytać takie posty, ale kiedyś zacząć trzeba. Chcę przybrać na masie ok od 5 do 7 kg, wyrzeźbić ładnie i trzymać ten poziom. Nie chcę zabierać się do tego tak profesjonalnie jak wy.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 59
ok to bieganie 45 min w poniedzialek sroda piatek a reszta treningu w miare ok? Sory za bledy ale pisze z telefonu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 84 Wiek 29 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 2889
Myśle, że ciężko ci będzie ćwiczyć i liczyć na efekty trenując np. jednego dnia tylko biceps. Musisz ten plan trochę urozmaicić byś mógł osiągnąć lepszy rezultat. Jak chcesz ćwiczyć tak super amatorsko to i tak dodaj do swojego zestawu podciąganie sie na drążku i pompki w różnych pozycjach. Jakieś przysiady czy coś na nogi. Musisz jeszcze sporo poczytać o treningu. jak nie masz dostępu do siłowni zajrzyj do działu o treningu w domowych warunkach. Tam plany dla początkujących nie są wymagające a myślę ze efekty po ich przerobieniu miałbys zdecydowanie lepsze. Sam zdecyduj.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 59
Dzięki. Na takie odpowiedzi właśnie liczę. Proste konkrety.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 31 Napisanych postów 17852 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 63608
jak bylo napisane ... malo sprzetu - dzial "trening w domowych warunkach" masz tam mase roznych cwiczen i planow do ktorych potrzeba minimum sptrzetu (lub nawet wcale)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 51 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 501
Biceps:
Uginanie ramion hantlami siedząc (7kg) 10 serii po 10
Uginanie ramion hantlami stojąc (7kg) 5 serii po 10

15 serii na biceps ? polowa z tego by wystarczyla
wrzuc wiekszy ciezar rob po 12 powtorzen zeby go zmeczyc w kilku seriach

rob mniej serii a ciezej takie moje zdanie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 631 Wiek 36 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 17668
tym bardziej jak chcesz zbudować masę mięśniowa - ciało poza kaloriami potrzebuje bodźców - czyli ciężaru - a w domu idzie naprawdę cuda wymyślić - wszystko w dziale o treningu domowym, machanie hantlami po kilkadziesiąt razy filigranowym ciężarem szybko przestanie dawać efekty

P.S. Ja robiłem przysiady z 2 metrową brechą jako gryf a na krańcach powieszone felgi z oponami na starych paskach klinowych - wyglądało konkretnie:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 443 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 5403
Jeżeli ćwiczysz w domowych warunkach polecam Plan Majora Armstronga, doskonały na podciąganie dzięki czemu sobie wyrobisz plecy;) Jeżeli chodzi o brzuszki to nie jest to ani zdrowe ani efektywne. Jeżeli myślisz o brzuchu, to zacznij robić ABS II, jeden trening ABS II daje w kość bardziej niż te tysiące brzuszków a i efekty będą, gdyż brzuszki tak naprawdę ci mięśni brzucha specjalnie nie wyrobią, a kręgosłupa szkoda, ABS II daje nawet dobre efekty.

P.s. z bieganiem bym na twoim miejscu specjalnie nie zwlekał, bo dobrze daje w cztery litery, a jak się zacznie je olewać to po tygodniu czy dwóch sobie je człowiek napewno odpuści;)

Zmieniony przez - KomandOficer w dniu 2012-06-14 08:49:50

"Zwycięzcy sie nie poddają, A ci co się poddają nie zwyciężają"

"Jedyny łatwy dzień był wczoraj"

"Odważni zwyciężają"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 59
Dzięki za cenne informacje postaram się lepiej ułożyć ten trening, albo biorę gotowca. Dzisiaj wieczorem popatrzę. Pozdrawiam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 59
Witam. Mam taki problem, bo chcę teraz np robić po 2 serie z większym obciążeniem np 10kg na biceps, ale nie oszukujmy się, nie mam tyle siły. Prawą łapą spokojnie wycisnę te 2 serie, ale z lewą pod koniec 1 serii łapa mi już zaczyna uciekać,a całe ciało zaczyna się krzywić. Więc nie wiem czy jest sens dania tego "dużego" ciężaru, czy tłuc dalej z tym 7, 5 kg? Co wy uważacie?

Zmieniony przez - tajemniczy w dniu 2012-06-15 22:24:28
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 59
Sory że post pod postem, ale trochę zmodernizowałem mój trening. Jest lepiej, jak na początek?

Day 1
Biceps
2 x 7kg wyciskanie hantli stojąc na skos.
2x 10 kg wyciskanie hantli siedząc na skos
Triceps
3x 7kg wyciskanie francuskie jednorącz siedząc
Day 2
Pompki
1 seria- 28
2- 28
3- 35
4- 35
5- 27
6- 27
7- 23
8- 23
9- 60
Barki
Wyciskanie hantli w pionie na siedząco 2x12kg
Małe rozciąganie
Day 3
Powtórka dnia 1
Day 4 Powtórka dnia 2
Day 5
Bieganie godzinne
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 309 Wiek 27 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 5313
Bieganie 3-4 razy w tygodniu po 45min a nie raz
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

3 dniowy split do sprawdzenia

Następny temat

Trening na Mase wraz z Pompkami

WHEY premium