SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening, a przepuklina krążka międzykręgowego.

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

Ilość wyświetleń tematu: 7058

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 535 Wiek 27 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 10418
sam mam co prawda narazie tylko wypukline l5 s1 i mocne zmiany na innych kręgach, robiłem mc kenziego nic nie pomógł. Na początku po urazie nie mogłem dosłownie w piłke grać ani się schylić, dziś już moge bez bółu robić każde ćwiczenie. Zaczynałem od Podciągania ściągania wyciągu, wiosła hantlem w podporze o ławke i wiosła na maszenie. Siłke i ostre tyranie prostownika i brzucha mnie wyciągneło.

Zmieniony przez - shager w dniu 2014-06-23 16:23:34
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 83 Wiek 37 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 904
Siemka,
ciężki temat jest z tym uszkodzeniem krążka miedzykręgowego.
Generalnie wszystko zależy od stopnia uszkodzenia oraz zmian.
Jest kilka etapów tego typu zmian degeneracyjnych.Warto sie zastanowić co stoi na 1 miejscu jako przyczyna, która mogła doprowadzić do tych zmian.
Pomijając olbrzymie przeciążenia, które musiałby zostac wygenerowane podczas pracy lub ćwiczeń, przy zachowaniu najprawdopodobniej złej /nieprawdłowej mechaniki kompleksu lędźwiowo-miedniczego.
Gdzieś tutaj już poruszałem temat bólów w odcinku L-S. Problemem może być biodro lub obydwa. Warto także z dobrym terapeutą popracować nad systemem stabilizacjii( kontrola mm poprzecznego, wielodzielnych plus trening stabilizacji). Może przyczynić sie to dalszego ograniczenia progresji uszkodzenia krążka oraz stanowić coś w rodzaju zabezpieczenia całego układu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 213 Napisanych postów 22991 Wiek 12 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 173464
Ogólnie rzecz ujmując witam Państwa na pierwszym zjeździe emerytów i rencistów, teraz swoją historię opowie nam ........... Brawa!










"That's not normal because we don't want to be normal.
Normality is what weak people call living. I call it death."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Szacuny 9050 Napisanych postów 82723 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699657
proponuje zjazd w Ciechocinku
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Szacuny 6518 Napisanych postów 36026 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679702
Dokładnie - zjazd sanatoryjny by pasował.

Jak w każdym sporcie - jest ryzyko jest zabawa. Ja się dorobiłem tych kłopotów przez amatorskie zawody strongman. Nawet mam gdzieś w piwnicy puchar z nich .

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 213 Napisanych postów 22991 Wiek 12 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 173464
Ale puchar jest.

"That's not normal because we don't want to be normal.
Normality is what weak people call living. I call it death."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Szacuny 6518 Napisanych postów 36026 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679702
No i ma oszałamiające 30 cm. Wnukom będę pokazywał.

Zmieniony przez - nightingal w dniu 2014-06-24 11:15:17

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 535 Wiek 27 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 10418
chyba na palcach jednej ręki można znaleźć osoby które mają powyżej 10 lat ostrego rzucania złomu, bez kontuzji kolan pleców czy łokci ;/
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Szacuny 6518 Napisanych postów 36026 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679702
Myślę, że gdybym tylko trenował na siłowni - to do dziś byłoby wszystko ok. A robiłem na niej różne szalone rzeczy - ale jednak zachowując jakieś techniczne standardy. Do momentu feralnych zawodów byłem niezniszczalny.

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 80 Napisanych postów 9947 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 52544
A mówili koledzy - ćwicz łapy i klatę to będzie git.

Poszukuję książki "Na początku był głód" M. Konarzewskiego, gdyby ktoś miał egzeplarz na sprzedaż - proszę o kontakt mailowy ;)

Jedna z bardziej przemądrzałych osób na forum.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Czy taki Trening jest dobry?

Następny temat

kontuzja ścięgna mięśnia czworogłowego

WHEY premium