SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Tren 2x w tygodniu, masa, problem z dobraniem cwiczen

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1539

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 33
Witajcie !

Na poczatek chcialem zaznaczyc, ze przeczytalem poradniki. Nadal jestem kompletnie zielony, a chce cwiczyc w celu przybrania 7-10 kg

Wiek [16]
Waga [63-66kg (wagi maja rozne zdanie)]
Wzrost [179]
Cel do osiągnięcia (Masa)
Staż (0)
Aktywność fizyczna Treningi pilki recznej - 2x1,5H treningi niezbyt ciezkie, ale ogolnie nogi mam silne i masywne wiec nie chce ich narazie trenowac zbytnio, do tego w soboty nozna 2h

Czy ktos moglby mi opisac - wystarczy tylko jakie partie miesni powinienem cwiczyc (tylko prosze bez odpowiedzi wszystkie) i jakies przyklady cwiczen, reszte postaram sie sam doszukac w atlasie. Cwiczyc chce 2x w tygodniu: Wtorek i Czwartek (czesciej nie moge). Zaznaczam, ze do silnych nie naleze (45kg podniose kilka razy jesli nie jestem zmeczony, probowalem po 1h tren podniesc 50 i mnie zgniotlo i jestem zdecydowanie ektomorfikiem (przemiane materii mam powalajaca, moge jesc az do oporu i nie tyje) Jesli ktos moglby mi ogolne wskazowki co do cwiczen jakie powinienem wybierac podac i zaznaczam raz jeszcze, ze chodzi mi o mase

Płeć: Mężczyzna

Wiek: 16 lat

Waga: 64kg

Wzrost: 179

Cel treningowy: masa

Staż treningowy na słowni: 0

Uprawiane inne sporty: Pilka reczna, nozna

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki): sztanga/sztangielki, lawka ze skosem, atlas, lawka do brzuszkow

Dieta: brak

Przeciwskaznania medyczne: brak

Zażywane suplementy: brak
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Fuckmaster ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 202 Napisanych postów 31902 Wiek 37 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 94099
45 w seriach na poczatek to przyzwoity wynik na ten wiek..

a czytales o ACT ? wpisz w wyszukiwarke z nim sie zapoznaj bo to IDEALNY trening dla ciebie - ze wzgledu na mozlwosci sprzetowe / czasowe / i fizyczne jakie reprezentujesz
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 133 Napisanych postów 7128 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 24841
2 trening to za mało. 3 powinny być do uzyskania masy...
Proponuje split:
Poniedziałek: Klatka Triceps
Środa: Plecy Biceps
Piątek: Barki Nogi
6 tygodniowy... Na rozruch

Wiesz co, spróbuj szczeknąć, jedno jest pewne;
groźny to ty jesteś, ale tylko przez internet.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 7409 Wiek 52 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 39811
xonogek

zajrzyj do tematu ponizej-nie chce mi sie klepac tego samego.

https://www.sfd.pl/ACT_do_oceny-t474240.html

oczywiscie ty zamiast wykonywac zestaw 3 x tyg.-wykonasz go tylko 2 x .

ACT
jeszcze gorszej chaly w zyciu nie widzialem.
jesli ktos uwaza,ze cala masa beznadziejnych cwiczen,wykonywana w formie obwodu ma przygotowac mlodego atlete do dalszego treningu-to chyba mu cegla na leb spadla i bredzi.

donJAZYResko

to mial byc zart?

"live and die in the squat rack"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 133 Napisanych postów 7128 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 24841
traktor71, z całym poważaniem, ale troche przesadzasz... Co Ty geniusz jesteś? Wiesz wszystko najlepiej? To, że parę pochwał dostałeś od rady wyższych to już w piórka obrosłeś? Każdy ma tu prawo swojej wypowiedzi, więc nie krytykuj, czy coś w tym rodzaju, bo ludzi do siebie zrazisz... Moje zdanie jest takie, a nie inne, tak startowałem przy masie, i paru moich kumpli zielonych w tym temacie, przyrosty u każdego z nas pasowały, wiec wyluzuj... Nie wiem może to ze jesteś z rocznika 71 daje Ci jakąś wyższość którą musisz tu pokazać... Nie chce się kłócić czy coś, a jedynie proszę odwalić się od mojej osoby... Samą teorią nie możesz świecić, to tak na marginesie

xonogek:
co do ćwiczeń, w uzyskaniu największej masy, nie powinny być Ci obce MC, przysiądy... Na początku oczywiście nie przesądzaj z ciężarem, skoro jesteś początkujący... Pociesze Cię, że w etapie początkującego efekty przychodzą najszybciej... Polecam Ci poszukać na forum, artykułu "10 Przykazań Treningu Siłowego" punkt 3 zwłaszcza. Nie będe Ci tu podklejał linków czy coś, musisz sam szukać, wtedy będziesz się szybciej uczył... Pozdro

Zmieniony przez - donJAZYResko w dniu 2009-02-18 08:21:36

Wiesz co, spróbuj szczeknąć, jedno jest pewne;
groźny to ty jesteś, ale tylko przez internet.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 33
Poczytalem i mam taki pomysl, prosze o ocene - surowa, bo moze nie tak ukladam. MC nie ma z prostej przyczyny i nie bede owijal w bawelne - boje sie, bo rozne rzeczy o MC slyszalem, a plecy mam slabe, bo czesto po wysilku czuje, ze troche bola czy ktores z tych cwiczen zastapi w pelni MC ? I druga kwestia. Robilem przysiady - 20-23kg na barkach 2x12powtorzen. Na drugi dzien bola mnie troche stawy kolanowe (nie robilem pelnych przysiadow, tylko do sytuacji az udo bylo z goleniem pod katem prostym i potem powrot) czy to jest znak zeby zmniejszyc obciazenie ? Jak czytalem z kazda seria powinienem zwiekszac obciazenie i zmniejszac powtorzenia ?

1. Wyciskanie sztangi zza glowy 2s 12 10 (bardzo ciezko mi idzie)
2. WYCISKANIE SZTANGI W LEŻENIU NA ŁAWCE POZIOMEJ 3s 12 10 8
3. PODCIĄGANIE (WIOSŁOWANIE) W LEŻENIU NA ŁAWECZCE POZIOMEJ 3s 12 10 8 (nie probowalem tego jeszcze)
4. PRZYSIADY ZE SZTANGĄ NA BARKACH 2-3s 12 10 8
5. UGINANIE RAMION ZE SZTANGĄ STOJAC PODCHWYTEM 3s 12 10 8
6. PROSTOWNIE RAMIENIA ZE SZTANGIELKĄ W OPADZIE TUŁOWIA 3s 12 12 12 (mam do dyspozycji tylko odwaznik 3kg)
7. SKŁONY W LEŻENIU PŁASKO (do oporu ?)


Zmieniony przez - xonogek w dniu 2009-02-18 22:37:05
...
Napisał(a)
Usunięty przez Fuckmaster za pkt 1 regulaminu
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 33
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Poważny Dziennik Treningowy by terespo

Następny temat

Trening do oceny.

WHEY premium