SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Tradycyjne: dawniej skuteczne, teraz nie?

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4611

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 829 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 3404
Ja tak sobie czytam wypowiedzi i zauważam, że jest coraz więcej głosów na temat beznadziejnej nieskuteczności stylów tradycyjnych. Jak to się dzieje, że systemy, które pierwotnie zostały stworzone do walki realnej, dziś traktuje się jako bezużyteczne? Oczywiście pewne racje rozumiem: obecnie ćwiczy się walkę wolną, która weryfikuje skuteczność technik, stosuje się ochraniacze itd. Ale chyba nie wszystko z tradycyjnych nadaje się "do śmieci", prawda?

Lublin - wiosenna stolica Polski

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 0 Na forum 2023 lat Przeczytanych tematów 0
Dokladnie. To i inne rzeczy ktore mialy sens kiedys ale teraz nawet jego cienia nie maja*. O czym zreszta nie raz pisalem.

* Z punktu widzenia skutecznosci rzecz jasna, bo z innych maja.

Zmieniony przez - Boruta w dniu 2005-03-04 22:28:59
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Po pierwsze bardzo duza czesc styli tradycyjnych wcale nie powstawala do walki. Po drugie realia walki sie zmienily. Pisalem juz o tym nie raz i kolejny mi sie nie chce.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 53 Napisanych postów 11379 Wiek 38 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 47331
to moze ja napisze

dawniej ludzie nie byli nauczeni kopac uderzac nie mieli telewizji zeby sobie poogladac najlepszych a nagle znalazl sie ktos kto systematycznie trenowal opracowal jakies sposoby kopniec uderzen to byl najgrozniejszy w okolicy i tak to sie zaczynalo ale to taka moja teoria wiec nie rozpowszechniajcie jej bo sie beda z was smiac

Były moderator w Stylach Tradycyjnych Uderzanych i MMA oraz byly czlonek "Elity"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
tak, teraz jest wiele sztuk walki konkurentujacych ze soba o skutecznosc.Wiec zeby znalezc bloki na jakies techniki z innej szkoly trzeba ja poznac.Teraz nawet najprostrzy czlowiek moze zaczac trenowac i to jest ok.a wtedy moze nie bylo to zbyt popularne, wiec bylo skuteczne.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 470 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 4399
Moim zdaniem nadal style tradycyjne przekazują nam wiele dobrego (mam tu namyśli walkę jaki dążenie do samodoskonalenia się).Poprostu style te trzeba dostosowywać do aktualnych potrzeb nie eliminując przytym ich korzeni/tożsamości dzięki którym są/mogąbyć "tym" czym są.Żeby bardziej to zobrazować można posłużyć się komputerowym przykładem-instalujemy sobie jakiś program ,ten program w danej chwili jest najlepszy lecz z upływem czasu brakuje mu tego czy owego przezco staje się mniej skuteczny więc co? robimy aktualizacje dogrywając/pobierając jakieś nowe składniki.Nadal ten program pozostaje tym samym starym programem ale dzięki dograniu odpowiednich składników (czyli tu===>zaczerpnięciu technik z innych stylów lub dostosowanie istniejących już do obecnych potrzeb)uzyskujemy nową "jakość" i skuteczność; tak jakby nowego programu.Reasumując-style te dają świetne podwaliny do dalszego doskonalenia się w SW jak też same w swojej pierwotnej postaci niepozostają całkiem bezużyteczne w realnej walce.

"BÓG (+ JPII)--------------------HONOR-------------------OJCZYZNA"
================SFD FIGHT CLUB===============
"Chciałem by Warszawa była wielka (...) i dziś widzę ją wielką"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 41 Napisanych postów 10832 Wiek 43 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 38587
Porównanie chybione. Aktualizując program wprowadzasz do niego nowoczesne elementy, a usuwasz stare, niedostosowane do zmieniających się wymogów.
W przypadku styli, które przyjęło sie nazywać tradycyjnymi, jest to niemożliwe, o czym sam wiesz.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
OloKK www.olokk.pl
Ekspert
Szacuny 122 Napisanych postów 34575 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 195972
W sumie to myślę, że z wieloma z dawnych mistrzów sam bym chętnie powalczył Czy oni byli skuteczni? No, jeśli wszyscy ćwiczyli w ten sam sposób to jakoś tam sobie między sobą radzili
Należy też wziąść pod uwagę to, co Boruta napisał, że wiele z tradycyjnych systemów nie zostało stworzone do walki

OLIMP ENG-PL TRANSLATOR:
2 capsules 3 times daily = 4 kapsułki 3-4 razy dziennie

http://facebook.com/olokk
http://olokk.pl  http://bng-studio.pl 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 53 Napisanych postów 11379 Wiek 38 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 47331
juz widze Olo jak wychodzisz do Oyamy i mowisz jaki to jestes kozak i bys sobie z nim posparowalhrhr a pozniej: "ała ała"

a na powaznie to masz racje nie jeden z dawnych mistrzow mogl by miec problemy z zawodnikami ktorzy obecnie trenuja

Były moderator w Stylach Tradycyjnych Uderzanych i MMA oraz byly czlonek "Elity"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 470 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 4399
Jodan-porównań programowych to czepiaj się na jakimś forum komputerowym Tu chodziło mi tylko o zobrazowanie tego wszystkiego.Ogólnie coby niemówić to wydaje mi się ,że myśl przewodnia tego małego wywodu jest słuszna.

"BÓG (+ JPII)--------------------HONOR-------------------OJCZYZNA"
================SFD FIGHT CLUB===============
"Chciałem by Warszawa była wielka (...) i dziś widzę ją wielką"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 41 Napisanych postów 10832 Wiek 43 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 38587
Poprostu style te trzeba dostosowywać do aktualnych potrzeb nie eliminując przytym ich korzeni/tożsamości dzięki którym są/mogąbyć "tym" czym są
---------------------------------------------------------------------------
Jak to zrobić nie zmieniając ich założeń? Tych korzeni, o które ci chodzi? W imię tej "aktualizacji" nalezałoby do zrezygnowac z szerokich niskich postaw na rzecz bardziej mobilnych, z większosci obszernych bloków na rzecz gardy, z praktycznie wszystkich dźwigni stójkowych (no, może poza wyjątkami) itp. Tylko co zostanie? Z kk zrobi się kick, z jj zrobi się judo albo bjj itd Zostana tylko np. formy, kóre będa zawierać stare techniki, chyba, że ktos zmodyfikuje i je.

Porównianie komputerowe zostawmy - chyba że wolisz sie pokłócić, że Win95 jest lepszy od XP? Pewnie, i na nim mozna pracować, czego nie.

..Reasumując-style te dają świetne podwaliny do dalszego doskonalenia się w SW jak też same w swojej pierwotnej postaci niepozostają całkiem bezużyteczne w realnej walce.
---------------------------------------------------------------------------
Tu akurat się z toba zgodzę, patrz https://www.sfd.pl/temat182427/strona2/ tam dopiero co o tym napisałem


Zmieniony przez - Jodan w dniu 2005-02-03 11:56:54
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 470 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 4399
Moim zdaniem itak najlepszy jest WIN 98 SE

"BÓG (+ JPII)--------------------HONOR-------------------OJCZYZNA"
================SFD FIGHT CLUB===============
"Chciałem by Warszawa była wielka (...) i dziś widzę ją wielką"

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Wasze opisy pod wypowiedziami

Następny temat

pytanie o TKD

WHEY premium