SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trądzik BCAA czy Białko serwatkowe ?

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 5423

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 28 Wiek 23 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 337
Witam !
Zmagam się już jakiś czas z trądzikiem , 2 miesiące temu byłem u dermatologa , przepisał mi on maść i antybiotyk .
Oczywiście jakaś poprawa jest ale jednak nadal jest ten trądzik widoczny.
W zeszłym tygodniu kiedy miałem przerwę od diety (nie brałem też WPC) zauważyłem że trądzik znacznie się zmniejszył . Teraz natomiast wznowiłem swoja dietę (zacząłem znów stosować białko serwatkowe) i trądzik znowu się nasilił. Pewnie niektórzy będą twierdzić że białko serwatkowe nie ma na to żadnego wpływu , jednak stwierdzono że owszem nasila trądzik .Moje obserwacje to potwierdzają , ponieważ niedawno kumpel zaczął stosować WPC ,a miał dosłownie lekki trądzik , w kilka tygodni przerodziło się to w masakrę na jego twarzy :/ Teraz moje pytanie jest takie , czy mógłbym zastąpić białko serwatkowe suplementem BCAA ?
Ps.Aktualnie stosuje białko serwatkowe jako uzupełnienie diety ( 33g dziennie)
1
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów? Indywidualne plany dietetyczne i treningowe
  • 23 383 spalonych kg tłuszczu
  • 27 059 zbudowanych kg mięśni
Sprawdź więcej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6484 Napisanych postów 75666 Wiek 43 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 634019
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 428 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 38351
może chodzi o leucynę, u młodych ludzi w dużych dawkach :) link, tylko te 30g białka to pikuś, no ale masz tam tabelę z jedzeniem i jakie produkty leucynę zawierają, każdy organizm reaguje inaczej, trądzik w wieku nastolatka to nic nadzwyczajnego
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 253 Wiek 27 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 5206
"W zeszłym tygodniu kiedy miałem przerwę od diety" - jaka to dieta? Masówka? Może szamiesz jakieś słodycze albo pijesz mleko. Poszukaj w googlach bloga "chłopak z trądzikiem" - mi pomógł :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 295 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 2746
Sam nigdy nie mialem problemow z tradzikiem, ale dobry kumpel mial. Wiem, ze napewno nie wolno jesc slodyczy, a czekolady to unikaj jak ognia.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 37 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 358
Wydaje mi sie ze tu chodzi o konkretna odzywke. Tez miałem ten sam problem. Zmieniłem białko na inna firme i sie uspokoiło.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 28 Wiek 23 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 337
Raczej nie chodzi o firmę z jakiej jest białko , ponieważ dostałem od dermatologa jakąś broszurkę z badaniami . Napisane tam było że przeprowadzono badania na kilkunastu osobach i przez określony czas jedli odżywki różnych firm i to nie miało wpływu . Ja używam WPC protein ecno V2 od SFD
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
I tak , jest to dieta na mase , ale przez tamten czas raczej nie miałem zbyt dużych odchyłów od normy , tyle ze jadlem WPC
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 37 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 358
ale jest mozliwosc ze ktorys z komponentow smakowych Ci nie słuzy :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 11227 Napisanych postów 119389 Wiek 35 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 1392812
BCAA nie zamieni białka bo bcaa to tylko 3 aminokwasy. Moze ogólnie chodzi o dużą pule białka w diecie a nie tylko z wpc

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
To już jest bardziej prawdopodobne , ponieważ w składzie WPC różne smaki zawierają w sobie różne barwniki i aromaty . Swoją drogą K** oferuję naturalne białko bez żadnych walorów smakowych . Tylko jakoś sklep sfd mi bardziej pasuje :/ . Ogólnie 27% mojej diety to białko głównie z mięs , ryb i nabiału .
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Szejk zamiast posiłku?

Następny temat

jak brać białko bcaa hmb i spalacz

Fruzelina