SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Totalnie masa w dół + ew. pomoc.

temat działu:

Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1795

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a) Temat przeniesiony przez Koniu151 z działu Odchudzanie.
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Wiek 28 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 18
Witam użytkowników. Potrzebuję pomocy dot. planu 'jak zrzucić masę'. Teraz czas na cięższe zwierzenia, ale niestety. Od ok. 4 lat borykam się z problemem, że brzuszek robi się większy. Mam 16 lat, 190cm wzrostu, 116 kilo wagi. Od ostatniego czasu dzieje się tak, że po prostu mnie to przerasta i czas się za siebie wziąć. Kuzyn(21 lat) jako ostatnio wzór, który stracił dużo wagi mówił Mi o diecie w której będzie mało węglowodanów, więcej białka lecz nie w nadmiarze. Kupił odżywki Animal Cuts oraz Thermo Speed, ponoć świetne na zbicie masy, do tego full-rower i ta dietka. Uczęszczam do szkoły, co dzień mam WF, do tego w czwartek basen(ćwiczę na WFach, nie ma obijania się :P). Jako że chodzę do szkoły, pół dnia przesiaduję właśnie tam. W szkole mam stołówkę, tam też zjadam obiad(11.30 lub 12:30), więc nie mam zbyt możliwości aby wybrać co będę jadł. Do szkoły biorę dwie kanapki, zjadam jedną na dwie przerwy popijając wodą niegazowaną. Zamierzam kupić rower treningowy(teraz właściwie czekam na przesyłkę), stąd pytanie dla doświadczonych w temacie - Jako szesnastolatek wezmę się za rower + odżywki w postaci tych Thermo Speed, do tego zajęcia w szkole(oraz ktoś mógłby dopasować dietę, bo zapewne się na tym znacie) mam realne szanse na zbicie wagi oraz nie-zajechanie organizmu? Nie chcę wylądować w szpitalu, nie raz już leżałem na 'pryczy' lecz NIE ze względów nie związanych z wagą. REGULARNIE gram w piłkę ręczną - we wtorki i czwartki mam SKS z piłki ręcznej, więc to daje mi trochę ruchu, półtorej godziny biegu z piłką po boisku nie zaszkodzi, lubię to :) A dlaczego, mimo takiego 'sporego' ogólnie wysiłku w szkole rośnie masa? A to chrupki, a to żelki, a to cukierki... hehe, zapewne jest tak dzięki temu, że(na szczęście) nie dotknęła mnie nastolatkowa moda na palenie i podobne zabawy :)

pozdrawiam, bartek.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51561 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
https://www.sfd.pl/Regulamin_dzialu_Junior_SFD_ANKIETA+_podstawowe_info._-t816238.html
Wklej wraz z rozpisaniem swoje jadłospisu, np co dzisiaj czy wczoraj jadłeś. Skorygujemy go
Rozpisz nam również swój plan treningowy.
Żadnych rowerków ani thermo speedów.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 164 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 6361
Proponuje abyś zastosował motyw Solarosa w diecie low carb czyli:
B= 2,5g/kgmc
T= 1,2g/kgmc
W= 0,5g/kgmc

co do spalaczy na sam początek zwykła kofeina powinna pomóc w odpowiedniej dawce.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Wiek 28 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 18
Zdjęcie sylwetki (mile widziane): Nie posiadam, a ciemno już.
Wiek: 15
Waga: 116
Wzrost: 191
Staż treningowy: Nie robiłem jeszcze nic takiego.
Obwód pasa: nie mam miarki pod ręką/gdzieś obok [DOŚLĘ TO JUTRO]
Obwód uda w najszerszym miejscu: 74 (wiem bo ostatnio kupowałem spodnie, 37x2)
Obwód łydki: nie mam miarki pod ręką/gdzieś obok [DOŚLĘ TO JUTRO]
Uprawiany sport lub inne formy aktywności: co dzień odłączając wtorek
Ograniczenia żywieniowe: chyba nie mam
Stan zdrowia: wydaje mi się że dobry, jednak ostatnio mam pewne problemy ze stawami(prawy łokieć od przećwiczenia na piłce ręcznej i z nogami, już od jakiegoś czasu zapewne od masy)
Preferowane formy aktywności fizycznej: rower treningowy zakupiony, pływanie, piłka ręczna, pływanie
Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty: nie było
Stosowane wcześniej diety/rozklad b/w/t: brak(nie miałem diet)
Wrażliwość na stymulanty: brak(chyba)
Możliwosci finansowe: to już z rodzicami, ale nie wiem czy byłyby jakieś problemy

Wczoraj z rana(ok. 9) zjadłem kanapke z szynką, serem i musztardą, to samo o 13, o 11.30 miałem obiad w postaci klusek na parze i sosem truskawkowym, przyszedłem do domu i zjadłem jakieś chrupki, o 17 wsunąłem 2 jabłka, ok. 19-20 kanapke z serem topionym i keczupem, a godzine przed snem(ok. 22) banana.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
peepeek ŁAMATOR
Znawca
Szacuny 47 Napisanych postów 17188 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 47910
Na początek musisz zadbać o odpowiednie odżywianie się, kuzyn miał rację., Dieta to podstawa a białko przy redukcji to fundament. Do tego dorzucisz trening aerobowy, np bieganie 3x w tygodniu po 35minut (ciepło ubrany, więcej ciepła, wiecej potu itd) z odżywek to ewentualnie lajtowy spalacz, może thermo speed extreme jako termogennik byś się bardziej wypacał a i miał energie na trening. Podstawą teraz jest dieta, zapoznaj się z odzywianiem bo Twoje odzywianie to tragedia. czipsy, kluski na parze, sosy, itd.
https://www.sfd.pl/Plan:_masa._Jak_zabrać_się_z_układanie_diety_ukierunkowanej_na_przyrost_mięśni.-t815987.html
https://www.sfd.pl/Rola_diety_w_osiąganiu_celu._Poradnik_początkującego_sportowca-t815982.html
https://www.sfd.pl/10_wskazówek_żywieniowych-t315293.html

Po lekturze, wklej dietę posklejamy coś ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51561 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Odżywianie masz fatalne. Na tym w życiu nie zgubisz masy. Zapoznaj się z podanymi wyżej linkami.
https://www.sfd.pl/Zbiór_linków_działu_Odżywianie-t418003.html
oraz z tym.
http://potreningu.pl/kalkulatory/
Najpierw za pomocą w/w kalkulatora oblicz zapotrzebowanie, potem odlicz z tego ok 400kcal z postaci węglowodanów.
Następnie za pomocą
https://www.sfd.pl/Robimy_wypiski,_liczymy_kalorie__OBOWIĄZKOWO!!!-t818373.html
tego ułóż dzienny jadłospis a my go sprawdzimy.
Powodzenia
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Wiek 28 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 18
Dziękuję bardzo za wszelakie wskazówki, w najbliższym czasie postaram się dosłać co powinienem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Wiek 28 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 18
(przypadkiem wcisnąłem enter na szybkiej odpowiedzi :x) zapomniałem dodać - niedługo kończę kurację u dermatologa związaną z trądzikiem, będę potrzebował jakieś 'specyfiki' lub czego powinienem unikać na diecie by nie mieć problemów z nawrotem trądzika lub nasileniem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
peepeek ŁAMATOR
Znawca
Szacuny 47 Napisanych postów 17188 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 47910
to już jest kwestia indywidualna, w okresie dojrzewania miałem nasilenie po czekoladzie i chipsach. Sprawdź sam i się dowiedz, stosuj zieloną herbatę, zawiera antyoksydanty i oczyszcza ciało, pomaga skórze

Zmieniony przez - peepeek w dniu 2011-11-23 22:13:00
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 164 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 6361
Glukonian cynku na trądzik fajna sprawa.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
peepeek ŁAMATOR
Znawca
Szacuny 47 Napisanych postów 17188 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 47910
ewentualnie na istniejące już polecam tormentiol
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

###DZENNIK### Imciu masujemy

Następny temat

Plan treningowy, pomoc.

WHEY premium