SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Torbiel najądrza + pytanie o żylaki

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2036

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 39 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 698
Witam ! Moim problemem od około roku jest niewielka torbiel znajdująca się w mosznie . Mimo wielu wizyt u urologów, chirurga i wydania sporej kasy na te wizyty ciągle stoję w miejscu . Torbiel ma niespełna 3mm i zdaniem lekarzy jestem nienormalny bo ona jest zbyt mała by boleć ... Ja jednak czuję ciągły ból którego źródłem z pewnością jest ów torbiel . Badanie nasienia i usg było ok . Mam pewną koncepcję leczenia ale żaden lekarz nie chce mi doradzić, dlatego pytam na forum .
A zatem :
Czy mosznę mogę smarować maścią przeciwzapalną np. naproxen emo, maść ichtiolinowa czy coś podobnego .Nie jestem pewny czy te maści można stosować w tak wrażliwych miejscach . Dla wzmocnienia efektu brałbym nimesil rano i wieczorem . Wydaj mi się że maść jest najlepszym rozwiązaniem gdyż po przeniknięciu przez skórę działa bezpośrednio na torbiel .


Pytania nr.2
Gdy pojawił się ból jądra sporo czytałem w internecie, sporo czytałem o różnych schorzeniach min. o żylakach powrózka nasiennego . Niektórzy piszą iż powinno się unikać ciężkich złożonych ćwiczeń na dużych ciężarach gdyż mogą one powodować żylaki . Czy to prawda ? Aktualnie robię regularnie Martwe ciągi i Przysiady . Jest się czego bać ???

Zmieniony przez - tomme4 w dniu 2013-01-16 18:30:22
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 39 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 698
Widzę że mój temat trochę uciekł na dalszy plan Może jednak ktoś się wypowie szczególnie na drugi temat . Jak ćwiczyć żeby nie narażać "jejec" na żylaki przepuklinę itd. Obecnie wróciłem na siłkę po długiej przerwie robię fbw z przysiadami za jakiś czas zmienie je na ciągi ale trochę się boję . Dużo znajomych nie robi tych ćwiczeń tłumacząc iż boi się właśnie np. przepukliny . Nie wiem ile w tym prawdy a ile strachu przed tymi ćwiczeniami ale biorąc pod uwagę że w dzieciństwie miałem obustronną przepuklinę martwią mnie takie opinie . Nie chcę rezygnować z tych ćwiczeń, macie pomysł jak sprawić by były bardziej bezpieczne ?
Narazie robię porządne rozgrzewki, rozważam też zakładanie paska nawet takiego zwykłego od spodni żeby trochę ścisnąć bebzon . Nie wiem czy to dobry pomysł ? Może macie inne ? Niech ktoś się wypowie bo myślę że to ważna kwestia a w sieci info są szczątkowe . :'-(
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Przygotuj najpierw brzuch do tak złożonych i cieżkich cwiczeń, cwicz brzuch z obciażeniem, unoszenie prostych nóg na drążku, allachy, cwiczenia z kółkiem ( w filmiku z Karolem Małeckim ostatnio był trening brzucha, pokazywał bardzo dobre cwiczenia) Pamietaj ze brzuch chroni Cie przed takimi urazami im go lepiej wzmocnisz tym bedziesz pewniej wykonywal te cwiczenia i nie obawial sie niczego. Prosty plan na brzuch cwiczony 2 razy w tyg, góra 3 razy/tydz ale z jednym treningiem lekkim. Po 3 miesiacach masz brzuch jak skala, przy przysiadach i martwym strasznie pracuje brzuch ale dlaczego wystepuja te kontuzje ? Bo nogi czy plecy masz silniejsze od miesni brzucha, kazdy zaklada coraz wiecej na sztange a zapomina o brzuchu, a druga sprawa duzo ludzi olewa brzuch dlaczego ? Bo brzuch cwiczy sie z reguły na koncu treningu , czesto ludziam juz sie nie chce albo cwicza go ale nie z takim skupieniem jak np w cwiczeniach na biceps..

Pamietajcie o brzuchu !! Używacie go codziennie, w kazdym cwiczeniu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 39 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 698
No cóż FBW na razie nie przerwie bo zbyt dużo mnie to kosztowało dieta itd. Przed rozpoczęciem full body workout zrobiłem sobie taki trening przygotowawczy około 2-3tygodnie robiłem brzuch(takie ćwiczenia jak pacquiao na YouTube) pompki i drążek podchwytem. Czuje jako tako poprawę bo mogę zrobić ćwiczenia na brzuch jakich wcześniej nie dawałem rady . Po twoim poście postaram się przesunąć brzuch jako 3 lub 4 ćwiczenie . Ale chcę jeszcze podpytać o ten pasek czy zakładać do przysiadów ? Mój plan narazie :
Przysiadx3 (2-3serie rozfrzewki)
Drążekx3 (1seria rozgrzewkowa)
Pompki z obciążeniemx3 (1-2serie rozgrzewkowe)
wyciskanie na barkix2

E: Jeszcze jedno czy przysiady na mniejszym ciężarze ale w większej ilości powtórzeń (od8 do15) Będą bezpieczniejszym rozwiązaniem niż te typowo na mase od6 do 12 powtórzeń ale większym ciężarem ?

Przepraszam że tyle pytam ale ja już miałem przepuklinę potem jeszcze torbiel więc wole minimalizować ryzyko . Choć co śmieszne tamte "kontuzje" miałem w czasie kiedy jeszcze wcale nie ćwiczyłem .
wyciskanie na tricepsx2
uginanie ramionx1
brzuch 4-5ćwiczeń każde po kilkadziesiąt sekund

Zmieniony przez - tomme4 w dniu 2013-01-19 10:30:00

Zmieniony przez - tomme4 w dniu 2013-01-19 10:52:44
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Nikt ci nie odpowie sensownie poniewaz nawet nie napisales jak te przysiady robisz i z jakim obciazeniem, ile masz lat, i jaka masz wage i staz. Pas zakłada sie powyzej 85 % CM ( ciezaru maksymalnego ) jezeli robisz przysiad ze 100 kg pas zakladasz od 85 kg itd . Pasek od spodni raczej mi by nic nie dal chyba ze jest naprawde mocny jak juz to skórzany pas do cwiczeń :) O ile czuje po sobie i patrzac logicznie to zalozenie i scisniece brzucha pasem wywoluje wewnatrz brzucha wieksze cisnienie, tlocznia brzuszna co zle wplywa na zylaki powrozka nasiennego :) a poza tym na zakresie 8 - 15 czy 6 - 12 pas jest zbedny bo obciazenie jest male :)

Te zakresy powtorzen to prawie to samo, 5 i ponizej powt bardziej rozwiniesz sile. Tak samo zrobisz mase robiac 15 powt i tak samo jak zrobisz 12 ... :P Wszystko zalezy od tego jaka masz diete.

Przede wszystkim 4 -5 cwiczen na brzuch to za duzo. Wybierz 2 gora 3 porządne cwiczenia i skup sie na nich. NA SAMYM DRAZKU MOZESZ WYKONAC KILKA CWICZEN.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Skolioza lewej piersi

Następny temat

wyrwany zab, a grupa/przeziebienie

WHEY premium