SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Tona Motywacji - Brak Wiedzy Generalnej

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2844

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 83
Witam, zwracam się do doświadczonych osób w dziedzinie ćwiczeń siłowych, a dokładnie ćwiczeń które mają za zadanie znaczną redukcje kilogramów w organizmie. Mój problem wygląda następująco:

Problem (wstęp) - mam 19 lat, moje życie ostatnimi czasy składało się mniej więcej z wstawania o 14, leniuchowania i obżarstwa, picia alkoholu i późnych powrotów do domu z późną "przekąską". Zawsze sobie mówiłem, że kiedyś się wezmę za siebie, że kiedyś się wezmę za siebie... Tylko kiedy? Więc krokiem który mnie do tego skłonił jest przede wszystkim moja waga, gdy wszedłem na wagę wyświetliło mi 138 kilogramów. Nie przypuszczałem, że ważę aż tyle! Mam przy tym jakieś 185 cm wzrostu. Mój problem idzie chyba wywnioskować po treści numerycznej którą napisałem wyżej, można to odebrać też inaczej, prościej - jestem otyły.


Żywienie:

Sprawa jest prosta, pierwsze co zrobiłem, to udałem się wczoraj do dietetyka, nie jakiegoś tam z pierwszej ręki, tylko polecanego przez wiele znajomych z dobrą opinią medyczną. Zadał mi mnóstwo pytań, odpowiadałem mniej więcej w 95% szczerze, za tydzień mam odebrać swoją dietę. W przeciągu tego tygodnia stosuje się do jego wcześniejszych zaleceń, np:


Wstawać wcześniej po czym starać się coś zjeść, gdyż im wcześniej człowiek zje, tym wcześniej zostaje uruchomiony proces przemiany materii, oczywiście, zastosowałem się do tego, drugą radą jest picie, aby nie pić od razu po posiłku, co jest dla mnie trochę trudne, ale starać się odczekać jakieś 15 minut, gdyż przez ten czas organizm zacznie lepiej trawić pokarm. Posiłki oczywiście robię sobie według zaleceń, co 20-30 godziny i ostatni posiłek zjeść powiedzmy 4godziny przed snem, tak też robię. Nie mam jeszcze listy z tym co mam jeść a czego nie, ale na zdrowy rozsądek robię przez te parę dni mniej więcej tak, takich parę żelaznych zasad:

1. Zero Cukru.
2. Zero Dojadania między posiłkami.
3. Jak najmniej tłuszczu i węglowodanów.
4. 5 posiłków dziennie w odstępach 2-3h.
5. Nie mieszać np. ziemniaków z mięsem, chleba z szynką itp.

Nie wiem czy to jest super-skuteczne, ale zamierzam tak jeść przez ten tydzień, chyba, że ktoś zaproponuje mi coś lepszego.

Piję 1-2 kawę dziennie, wcześniej sypałem 2-3 łyżeczki cukru, teraz nie sypię żadnej. Piję dużo wody z cytryną oraz zieloną herbatę, ponoć pomaga. Dzisiaj i wczoraj odmówiłem paru pokusą i jestem z siebie dumny gdyż nie złamałem danego sobie słowa, kwestie żywienia mamy chyba już za sobą, gdyż dietetyk chyba odpowiednio dobierze wg. mnie sposób żywienia, a może ktoś ma jakieś rady? Może powiedzieć dietetykowi, że zależy mi na czymś szczególnie, albo żeby przepisał mi specjalną dietę, sam nie wiem.

Ruch fizyczny:

Tutaj mam zdecydowany problem, nie dlatego, że mam problemy z koordynacją ruchową, czy bolą mnie stawy, czy jestem na coś chory, po prostu nie wiem od czego zacząć, jakich ćwiczeń używać itp. Planowałem, w zasadzie zrobię to na pewno, gdyż mam taką możliwość, zapisać się na basen i na siłownię. Na basenie miałbym sporo ruchu, mogę nawet skorzystać z sauny, ale czy taki ruch jest odpowiedni do spalania tłuszczu? Chodzi mi tutaj o pływanie, umiem pływać więc nie będzie z tym większych kłopotów, a może są jakieś specjalne style? Jednak poruszmy sprawę siłowni, pójdę na siłownię, zapisze się, wejdę tam i będę stał nie wiedząc od czego zacząć, kiedyś trochę ćwiczyłem, ale większość to były ćwiczenia na klatkę piersiową, na biceps sztangą, hantlami itp. o innych ćwiczeniach nie mam bladego pojęcia, np. jak wygląda martwy ciąg itp. Przydałby mi się jakiś poradnik, oraz plan ćwiczeń jakie mam wykonywać w poszczególny dzień. Jeżeli chodzi o mój czas, mam go mnóstwo i jestem w stanie się na prawdę poświęcić gdyż ogromnie się zmotywowałem. Chodzę do szkoły wieczorowej i aktualnie nie mam pracy, a zostało mi trochę oszczędności z poprzedniej, nie przesadzajmy, to nie są jakieś super kwoty, ale zawsze coś, na karnet na siłownię i basen bez ograniczenia mi spokojnie wystarczy, jeszcze na jakieś suplementy, ale o tym później. Więc tak, planowałem np:

poniedziałek-basen,
wtorek-siłownia,
środa-basen,
czwartek-siłownia
piątek-basen
sobota(ewentualnie)-siłownia

Lecz nie wiem, czy takie ćwiczenie będzie skuteczne, może lepiej, żebym po każdym treningu siłowym, udawał się na basen? I ćwiczył codziennie, 5 razy w tygodniu? Proszę o pomoc w tej kwesti.

Suplementy

Trochę się na ten temat dowiedziałem, ale nie wiem czy to prawda i czy to najlepsze suplementy które można zastosować w moim przypadku. Mianowice wyczytałem/usłyszałem, że najlepszymi suplementami diety w moim przypadku jest;

L-Karnityna (100%)
HMB w płynie

To 2 z najważniejszych, oraz:

BioChrom
Fat Burner

Co do tych drugich jestem mniej przekonany, gdyż BioChrom ma za zadanie zmniejszać głód i łaknienie na słodycze, a ja ich nie potrzebuje oraz nie pożądam, po prostu mówię sobie NIE. Chyba, że ma inne właściwości o których nie wiem

Jeżeli chodzi o Fat Butnera, to w dosłownym tłumaczeniu znaczy on (Spalacz Tłuszczu) - więc powinienem być do niego przekonany, lecz przeczytałem jego skład, podstawowe składniki, to np;

Guarana
Kofeina
ZielonaHerbata
BioChrom

Te dwie pierwsze mogę zastąpić zwykłą kawą bez cukru, a zieloną herbatę po prostu pić - biochromu nie potrzebuję, jak już pisałem wyżej.

Proszę mi pomóc w SUPLEMENTACH, gdyż mało o nich wiem, przede wszystkim chodzi mi o szybkich i widocznych efektach, doda mi to o wiele bardziej motywacji i zszokuje znajomych. Maksymalna cena za produkty, to załóżmy na dzień dzisiejszy ~200 złotych.

Głównie mój problem leży w ćwiczeniach i suplementach, aczkolwiek nie pogardzę innymi przydatnymi radami - jestem gotów na wszystko.



Pozdrawiam i proszę SFD o pomoc.

Płeć: Mężczyzna

Wiek: 19

Waga: 138

Wzrost: 185

Obwód klatki: brak

Obwód ramienia: brak

Obwód talii: brak

Obwód uda: brak

Obwód łydki: brak

Szacunkowy poziom tkanki tłuszczowej: na dzień dzisiejszy, nie wiem

Aktywność w ciągu dnia: zamierzam pływać na basenie, oraz ćwiczyć na siłowni

Uprawiany sport lub inne formy aktywności: przez ostatnie parę miesięcy, spanie, jedzenie, przesiadywanie w barach i przed komputerem, teraz zamierzam to radykalnie zmienić poprzez trening siłowy i fizyczny w formie pływania i siłowni

Odżywianie: wcześniej jadłem dużo, źle i nie zdrowo i dojadałem, do tego alkohol - jestem po wizycie u dietetyka i czekam na jadłospis, do wizyty staram się jeść to co zalecił mi dietetyk przez ten krótki okres, jem co parę godzin i zgodnie z zasadami, z tym nie będzie problemów

Cel: szybka redukcja

Ograniczenia żywieniowe: brak

Stan zdrowia: jestem zdrów jak ryba, poza otyłością

Preferowane formy aktywności fizycznej: basen i siłownia, jeżeli będzie potrzeba - codziennie, mam masę czasu

Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty: dawno temu, lkarnityna i hmb

Czy możliwe jest wprowadzenie suplementów: planuję jest

Stosowane wcześniej diety: dieta kwaśniewskiego, schudłem 30 kg w 3 miesiące, z potężnym efektem jojo
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Przeczytaj linki pod moim postem. One Ci wiele objaśnią. Szczególnie na temat podstaw układania diety.

Zmieniony przez - Morales_37 w dniu 2009-09-30 09:36:47
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 83
#up

jeżeli chodzi o temat o diecie, to mam pytanie, z tego co wywnioskowałem, najkorzystniej jest ćwiczyć w godzinach wieczornych po najbardziej wartościowym posiłku? (np, pierś z kurczaka) - a co jeśli ja np. wolałbym ćwiczyć rano przed południem, powodem jest mała liczba osób na siłowni oraz lepsze samopoczucie.

Czy godziny treningu mają jakieś znaczenie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Nie mają żadnego. Dobre posiłki okołotreningowe mają największe znaczenie. Przesuwasz trening, to posiłki okołotreningowe też.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 83
ok, dzięki - bardzo mi pomogłeś tym faktem gdyż wiem teraz w jakiś sposób rozkładać sobie mniej więcej posiłki - leci SOG.

Jeszcze jakieś sugestywne opinie i rady?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 5537 Wiek 53 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 47895
Suplementy na razie odpusc.
Zainwestuj w magnez i witaminy ewentualnie, bo przy wzmozonym wysilku bedziesz mial niedobory...
powodzenia,
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 83
witam ponownie, więc napisze tutaj mniej więcej jak sytuacja wygląda na dzień dzisiejszy.

Przez miesiąc schudłem 8-9 kg poprzez trzymanie się diety oraz basen 2 razy w tygodniu. Teraz dołożyłem do tego siłownię, ćwiczę na razie tydzień i postanowiłem się trzymać zasad ACT poprzez trening na wszystkie partie mięśni podczas treningu 3 x razy w tygodniu. Z tego co wiem, ACT powinno się stosować przez 1-2 miesiące, po tym czasie można zmienić trening na poszczególne partie mięśniowe oraz zaopatrzyć się w jakieś suplementy. Nie dawno moim głównym celem było schudnięcie, lecz teraz prócz tego, chcę nabrać siły i mięśni.

Za miesiąc lub dwa, chcę kupić odżywki:

kreatyna
dekstroza
l-karnityna
hmb
+
witaminy (magnez/wapń/żelazo)

sezonowo (kreatyna+dekstroza/ nitrobolon)

czy to jest dobry pomysł w mojej sytuacji?

Głównie chodzi mi o połączeniu (l-karnityna+kreatyna+dekstroza) przy aerobach oraz diecie. Czy to dobre połączenie? Spalę tłuszcz i wyrzeźbię sylwetkę? Czy powinienem raczej z czegoś zrezygnować lub zamienić jakieś suplementy na inne? Prosiłbym o radę w tej sprawie.


Chciałbym jeszcze dowiedzieć się jak wyglądają efekty uboczne przy:

piciu alkoholu/paleniu papierosów/piciu kawy

oraz jaki system treningowy powinienem stosować po odbyciu ACT

planowałem taki: ///

klata/biceps

barki
/triceps/przedramię

uda/łydki/brzuch

///

czy mniej więcej o takie dobieranie tutaj chodzi?

Pozdrawiam i proszę jeszcze raz SFD o pomoc!

Zmieniony przez - mr_strider w dniu 2009-10-30 14:01:43
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 5537 Wiek 53 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 47895
Nie da sie chudnac i nabierac sily i miesni...
No moze troszeczke sie zmienia proporcje, ale generalnie cienko to widze...
Polaczenie supli bardzo kiepskie.
Dekstroza zbedna wogole.
Kreatyna to juz narzedzie do budulca miesni i sily, gdy zaczyna sie wyczerpywac "to co natura dala", wiec jesli siegniesz za szybko po nia, to bedziesz potem zalowal !
Po ACT, rob FBW(zapodaj plan do oceny, to pomoge poprawic itd)... To najlepszy trening i w tym stadium pomoze Ci w doskonaleniu techniki najwazniejszych cwiczen.
Umowmy sie tak, ze zaczniesz cwiczyc, a do supli to cos poradzimy. W tej chwili, jak wyglada dostarczanie bialka z diety ? Jesli za malo, to kup cos w proszku.
No i nie zwiekszaj drastycznie kalorycznosci, bo zrzuciles duzo, jak na miesiac i obawiam sie, ze troche za ostro obcioles kalorie. Chociaz w Twoim wieku, to jeszcze nie ma wyniszczajacych skutkow, ale raczej staraj sie redukcje rozkladac w czasie...
powodzenia,

Zmieniony przez - bolek1970 w dniu 2009-10-31 07:10:57

Zmieniony przez - bolek1970 w dniu 2009-10-31 07:13:11
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 83
może i masz rację, co do kreatyny i dekstrozy, ale mogę przynajmniej zacząć brać coś na spalanie? l-karnityna/hmb + jakiś fatburner? jeżeli chodzi o dietę, to mam przepisaną przez dietetyka więc nie będę nic w niej przestawiać, szóstego idę na wizytę więc poruszę kwestię co do białka, dzięki za radę, na razie będę trzymał się wytycznych ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 5537 Wiek 53 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 47895
Spalacz narazie zbedny, jesli wszystko idzie dobrze. Przy tej wadze, to ladnie jeszcze powinno leciec przez kilka mniesiecy bez spalacza.
HMB i inne srodki tego typu to strata kasy na tym etapie.
Minaraly, witaminy, zielona i czerowna herabta, to narazie wypas dla Ciebie...

Zmieniony przez - bolek1970 w dniu 2009-10-31 09:43:43
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 83
o jakie minerały i witaminy Ci chodzi? Zieloną Herbatę pije, chcę też zrezygnować z kawy i fajek, biorę też magnez bo ktoś mi tak polecił wyżej oraz zamierzam brać też jakieś witaminy, ale możesz wymienić te ważniejsze ;d
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Nic nie jem.

Następny temat

TAE BO w Poznaniu

WHEY premium