SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Tim Sylvia liże rany - wywiad

temat działu:

Scena MMA i K-1

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3185

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 815 Wiek 48 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 8488
Wywiad z obolałym psychicznie i fizycznie ex champem UFC

Źródło: http://www.baltimoresun.com/sports/custom/mma/bal-sylviaqa315,1,5187930.story?ctrack=1&cset=true


Nie potrafi sobie kolega zaskarbić sympatii u gawiedzi ...
Biedny jest strasznie
-----

Były mistrz wagi ciężkiej UFC Tim Sylvia stracił tytuł w walce z Randy'm Couture 3 marca podczas UFC 68. Przed walką, Sylvia był krytykowany za swoje nudne obrony pasa w walkach przeciw Andrei'owi Arlovski'emu i Jeff'owi Monson'owi w 2006 roku. Sylvia stracił sentyment ludzi i podczas walki z Couture, publiczność często buczała.

Rozmawiałem z Sylvia telefonicznie 13 marca o jego samopoczuciu, planach, reakcji fanów na UFC 68. Powiedziano mi przed wywiadem, że Sylvia nie będzie rozmawiał o samej walce z Couture.

Po pierwsze, jak czuje się twoje ciało po 10 dniach od walki?
TS: W czasie walki doznałem kontuzji i dzisiaj miałem konsultację z lekarzem. Mam przesunięty dysk w dolnej części kręgosłupa.

To stało się podczas walki?
TS: Cóż, miałem kontuzję przed walką i nie byliśmy do końca pewni co to było. Właśnie dzisiaj zostałem zdiagnozowany. Dysk uciska na nerw kulszowy.
Tak więc nie mogłem trenować. Trenowałem ciężko kondycję i siłę, ale nie mogłem robić wielu rzeczy na ziemi, bo nerw kulszowy mi nie pozwalał.

Jak się czujesz psychicznie?
TS: Hm, byłem bardzo zdołowany, nie mogłem uwierzyć, że przegrałem. Jednak na tydzień wróciłem do domu w Maine, spędziłem wiele czasu z bliskimi przyjaciółmi i rodziną i bardzo mnie wspierali. Nie dbają o to, czy wygram, czy przegram, jeśli tylko pozostaję sobą. Dalej jestem sobą, wiesz?

Przed walką z Couture mówiło się, że wygląda na to, że bardzo zżyłeś się z pasem. Na przykład podobno nosiłeś go zawsze ze sobą.
TS: Taaa, nic z tych rzeczy nie jest prawdą.

Co znaczyło dla ciebie posiadanie pasa?
TS: Bardzo dużo. To znaczyło, że byłem uważany za najlepszego na świecie. To znaczy bardzo wiele. Ciągle czuję, że jestem jednym z najlepszych na świecie. Miałem zły dzień.

Jak to jest stracić pas?
TS: Paskudnie. Wróciłem do domu i mam dwa inne pasy na telewizorze, na które patrzę. Myślałem: "Cholera, już nie jestem mistrzem" - to paskudne.

Zaraz po walce, w wywiadzie w oktagonie z Joe Rogan'em, wspomniałeś o kontuzji pleców. Czy myślisz, że popełniłeś błąd wyciągając to zaraz po walce?
TS: Taaa, czy to był błąd? Randy mnie pokonał bezdyskusyjnie. To proste. Był ode mnie lepszy tamtego wieczoru. Pokonał mnie, więc nie powinienem tego wyciągać.

Czy mógłbyś nam powiedzieć więcej szczegółów o tej kontuzji? Kiedy się pojawiła i w jaki sposób?
TS: To się stało jakieś cztery tygodnie temu podczas jednego z treningów przygotowujących do walki, podczas treningu obron przed obaleniami. Podczas zapasów z dużymi facetami łatwo o kontuzje. Kontynuowałem treningi i kontuzja tylko się pogarszała.

Czyli to się stało jakieś trzy tygodnie przed walką?
TS: Tak, dokładnie.

Czy rozważałeś wycofanie się z walki?
TS: Tak.

Jak jest teraz z twoimi plecami?
TS: Bolą. Teraz jest najgorzej. Właśnie wczoraj zrobiłem prześwietlenie i zdiagnozowali to, więc dostałem środki przeciwbólowe - doustne steroidy, 16 marca mam dostać zastrzyk kortyzonu. Uważają, że jeśli zrobię miesięczną przerwę w treningach, to poprawi mi się.

Prezydent UFC, Dana White podczas konferencji podsumowującej galę powiedział, że myśli, iż wychodząc do walki byłeś zbyt pewien siebie. Czy uważasz, że byłeś zbyt pewien siebie?
TS: Nie, zupełnie nie.

White powiedział również na konferencji prasowej, że masz problem z image. Czy zgadzasz się z tym twierdzeniem?
TS: Mam problem z image? Co to znaczy? Wytłumacz mi.

Nie powiedział nic więcej,.
TS: Jeśli on nic więcej nie powiedział, to ja też nie dam rady, prawda? Nie wiem. Zawsze mam problem z pewnością siebie. Byłem molestowany fizycznie i psychicznie w dzieciństwie, gdy wychowywałem się z matką. Myślę, że to ciągle tkwi we mnie, więc mam z tym problem.

Jak reagujesz, gdy słyszysz buczenie publiczności?
TS: Chłopie, wyłączam się po prostu. Tak robię. Wielu fanów ciągle nie zna się dobrze na tym wszystkim, co się dzieje w czasie walki.

Czy buczenie zaskoczyło cię?
TS: Trochę.

Jak myślisz, dlaczego tłum był dla ciebie taki bezlitosny?
TS: Walczyłem z legendą, Członka Galerii Sław - Randy'm Couture. On jest idolem każdego. Ma 43 lata, powracał z emerytury, walczył ze mną i wszyscy trzymali za niego kciuki.

Czy mając na uwadze wynik ostatniej walki oraz krytykę, jaka spadła na ciebie za ostatnie dwie obrony tytułu, planujesz zmianę strategii podczas walki, albo zmianę stylu w nadchodzących walkach?
TS: Nie, zupełnie nie.

Gdzie, w takich momentach jak ten, będąc po stracie tytułu, znajdujesz siłę by iść na przód?
TS: Chcę wygrać następną walkę. Jestem na drodze do odzyskania tytułu. To chcę osiągnąć. Każda walka zbliża do tytułu.

Jaki jest następny krok dla Tim'a Sylvia?
TS: Po prostu wyzdrowieć w 100% i wrócić do treningu i pracy nad następną walką.

Jak długo będziesz miał wolne zanim znowu zaczniesz trenować?
TS: Powiedzieli mi, że będę musiał odpocząć przynajmniej miesiąc. Następną wizytę mam umówioną na za dwa tygodnie po otrzymaniu zastrzyku kortyzonu. Wtedy dowiem się, co mam dalej robić.

Miałeś jakieś rozmowy na temat następnej walki?
TS: Nie, nie w ogóle nie rozmawiałem z UFC.

W jakiej fazie jest twój kontrakt z UFC?
TS: Z obecnego kontraktu pozostały mi trzy walki.

Czy sądzisz, że zasługujesz na natychmiastowy rewanż?
TS: Chciałbym tak myśleć. Tak myślę, ale nie wiem, czy mi go dadzą. Nie wiem.

Jeśli nie dostaniesz natychmiastowego rewanżu, to z kim chciałbyś walczyć?
TS: Chcę walczyć z Frank'iem Mir'em. Złamał mi rękę kilka lat temu, więc mamy niewyrównane porachunki.

Rok temu obóz Miletich'a miał dwa tytuły - Matt'a Hughes'a i twój, a właściwie trzy tytuły, jeśli włączyć bliskiego współpracownika Rich'a Franklin'a. Teraz wasz obóz nie ma żadnego tytułu. Jaki jest obecnie nastrój w obozie Miletich'a?
TS: Nikt nie dba o takie rzeczy. My jesteśmy po to by walczyć, a każdy zawodnik czasem przegrywa. To, że nikt z nas nie ma teraz pasa, nic nie znaczy. Przychodzimy tam by mieć zabawę i wstajemy każdego ranka po to by robić to, co kochamy, a tym czymś jest walka.

Czy myślicie, że czas waszej supremacji wkrótce powróci?
TS: Oj, oczywiście, że powróci.

Wspomniałeś słowo "zabawa". Ciągle cieszysz się walką?
TS: Oczywiście. Uwielbiam walczyć.

Memento mori

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 384 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 19207
Po walce o pas z Mirasem chyba mu się znowu kontuzja odnowi a tak na serio to widać że nie jest zadowolony stratą pasa, to było pewne że nie utrzymał by go zbyt długo. Nie chcę mu źle życzyć ale nie sądze że go jeszcze zdobędzie.

Zmieniony przez - Sharp1916 w dniu 2007-03-19 23:58:28

Upór w dążeniu do celu

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 2628 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 28758
Rzeczywiście, czasem strasznie jęczy w tych wywiadach. Może ma ciężką kontuzję, ale jego opowiadanie o kontuzjach przypomina tłumaczenie się .
Thx za tłumaczenie.


Zmieniony przez - emceha w dniu 2007-03-20 00:12:20

Zmieniony przez - emceha w dniu 2007-03-20 00:12:35
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 188 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 4977
Tak siesklada ze mam teraz ten sam problem z plecami co Tim. Uwierzcie mi- chu***owa sprawa! Przedwczoraj nie moglem ubrac skarpetek, taki bol
:

Daria:"..:: DZIEKI::.." :D

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Marian.B. ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 510 Napisanych postów 8840 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 54407
Dziwne, że nie był z tym u fizjoterapeuty, tylko bierze pain-killery i kortyzon (nic mu to nie da na dłuższą metę).
Po walce z Mirasem będzie miał kontuzjowany kręgosłup szyjny (LHK tak mu wygnie łeb na bok, że przekroczy zakres ruchu )

Sogów nie odbijam, jak podobała Ci się moja wypowiedź, to wejdź na www.pajacyk.pl !

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 699 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 19721
Nie powiedział nic więcej,.
TS: Jeśli on nic więcej nie powiedział, to ja też nie dam rady, prawda? Nie wiem. Zawsze mam problem z pewnością siebie. Byłem molestowany fizycznie i psychicznie w dzieciństwie, gdy wychowywałem się z matką. Myślę, że to ciągle tkwi we mnie, więc mam z tym problem.

Sylvia był molestowany w dzieciństwie, to pewnie dlatego jest trochę inny.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 714 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 6525
biedny sylwuś:(((
wywiad mi się podobał, fajnie gada.
ale po co wyskoczył z tym molestowaniem - tego wogóle nie rozumiem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 149 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 3043
Wyskoczyl z tym molestowaniem zeby poprawic swoj image to chyba logiczne, on oczekuje teraz wspolczucia... niestety opowiadanie takich rzeczy w wywiadach napewno popularnosci mu nie doda wrecz przeciwnie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 177 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 2583
Gość jest nierozgarnięty, nie sądze zeby odzyskał tytuł, nie teraz kiedy pojawil sie Crocop i Werdum. Dostanie łomot od jednego i drugiego i dowie sie o swoim miejscu w MMA. W jednym z wywiadów zapytany o Crocopa,rzekł

"dziennikarz: Mirko Cro Cop wygrał swoją pierwszą walkę w UFC, co o nim sądzisz, nie tylko jako o zawodniku MMA, ale kickboxerze?
Tim: Nie jestem pod wrażeniem. Nie walczył z elitą, więc wykorzystałbym możliwość całej rundy i skończyłbym go.
D: Więc jaką obrałbyś strategię na niego?
T: Wyjść i go znokautować. Jest mały. Ja jestem duży. Wszedłbym i ganiałbym go wokół, dostałby kolano w twarz, przycisnąłbym go do klatki, sprowadziłbym do parteru i uderzałbym w jego głowę."

no comments...

(nie moje tłumaczenie, sory ale szukałem źródła i nie byłem w stanie odnaleźć)

Zmieniony przez - misiekvx w dniu 2007-03-21 14:39:34
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 391 Napisanych postów 3444 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 18326
I on się dziwi że nie ma fanów... Nieznosze tej parówy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 177 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 2583
Marian - tak na powaznie to nie sadze zeby CC specjalnie próbował HK na Sylvii, który jest na tyle wysoki że takie ataki byłyby ryzykowne. O ile skuteczniej byłoby by mu sklepać nogi lowkickami czy legkickami jak operuja komentatorzy UFC
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Joe Lauzon - odpowiada na 20 pytań ;-)

Następny temat

PRIDE kupione przez braci Fertitas ?

WHEY premium