SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Thorgal zrzuca kilogramy

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 10761

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 446 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 2525
sog na zachętę


edit: jeszcze doczytam:P









Zmieniony przez - pitbuyll w dniu 2011-08-01 10:56:27

Zmieniony przez - pitbuyll w dniu 2011-08-01 11:00:32
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 63 Wiek 29 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 3080
Życzę powodzenia, najważniejsza jest motywacja i samozaparcie. Trzeba tego chcieć samemu. Mam nadzieję że Ci się uda. Pozdrawiam i soczek na zachęte.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1256 Wiek 29 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 14669
To i ja dorzuce soga :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 311 Wiek 45 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2251
Witam. Wczorajszy dzień siłowy - zaliczony.
Jadłospis
1) Płatki owsiane, zarodki pszenne, mak, rodzynki, żurawina, pestki z dyni, morele suszone, śliwki suszone, figi suszone, orzechy włoskie, migdały, kakao, zalane jogurtem naturalnym. Do tego dwa jajka.
2) Chleb żytni razowy, wędlina własnej roboty, warzywa, oliwa z oliwek.
3) Chleb żytni razowy, łosoś wędzony, warzywa, olej lniany.
4) To samo co w 2)
5) Przedtreningowy - Kasza gryczana, wołowina w lekkim sosie, warzywa.
Tuż po treningu garść rodzynków.
6) Potreningowy - To samo co w 5) tyle że zamiast kaszy był makaron razowy.
7) Twaróg, oliwa z oliwek, warzywa. Omega 3 plus ZMA

To mój trzeci trening siłowy, więc na razie to wszystko zabawa.

1) Brzuszki (Brzuch)
2) Coś ala nożyce:) (Brzuch)
3) Przysiady (czworogłowy uda)
4) Zginanie nóg ze sztangielką między stopami (dwugłowy uda)
5) Pompki (Klatka)
6) Wiosłowanie sztangielką (Plecy)
7) Wyciskanie sztangielek siedząc (Barki)
8) Uginanie przedramion (Biceps)
9) Wyciskanie francuskie (Triceps)
10) Unoszenie sztangielek bokiem (Barki)
11) Uginanie z oparciem o kolano (Biceps)
12) Wspięcia na palce (Łydki).

Co do tych przysiadów, to mam trochę kiepski zmysł równowagi i boję się że popełniam za dużo błędów podczas ich wykonywania. Wpadłem wczoraj na pomysł, by oprzeć się o drzwi, wysunąć trochę nogi do przodu i tak robić te przysiady...ślizgając się o drzwi. Coś jakby na suwnicy. Tak w ogóle to mam pytanie, czy jest jakieś efektywne ćwiczenie na mięsień czterogłowy uda bez angażowania maszyn? Trenuje teraz go tym przysiadem, ale może jest coś mniej kontuzjogennego? W końcu ja ważę 123kg
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 5454 Wiek 12 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 26001
masz coś obciązenia do tych przysiadów? ja jak nie mam to mną też strasznie kołysze i ciezko mi się robi;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 311 Wiek 45 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2251
Właśnie boję się dorzucić jakieś obciążenia, aby nie rozwalić kolan. Mając 50 kg nadwagi, na trzecim treningu, chyba lepiej nie stosować żadnego obciążenia.

Zmieniony przez - _Thorgal_ w dniu 2011-08-02 15:59:26
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 274 Wiek 32 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 113725
poprawnie wykonany przysiad nie spowoduje zadnych kontuzji, mimo tych 50kg nadwagi twoje stawy i sciegna powoli przyzwyczajaly sie do takiej a nie innej wagi
przysiady jak najbardziej z obciazeniem, bez zadnego slizgania sie o drzwi
co innego przy bieganiu gdzie ciagle uderzasz nogami o ziemie i kolana bardzo latwo popsuc

edit: robienie brzucha przed przysiadami to tez poroniony pomysl
miesnie brzucha odgrywaja ogromna role przy przysiadzie a ty masz je juz skatowane

Zmieniony przez - heheheczky w dniu 2011-08-02 21:20:32
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1256 Wiek 29 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 14669
Kolejnosc to: Nogi>Plecy>Klata ( czyli duze partie)>Barki>Biceps>Triceps( male partie) i na koniec treningu brzuch i tu mozesz dawac dodatkowe cwiczeia, tak jak wlasnie uginanie sztangielka(na te male partie nie wliczajac brzucha) choc lepiej jest ciezkie zlozone cwiczenia gdzie te male partie cwiczyc tak jakby przy okazji typu podciaganie, czy WL/skos. Mam nadzieje ze nic nie pomylilem ;p
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 311 Wiek 45 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2251
Z tym poprawnym przysiadem to będzie ciężko, bo ja mam słaby zmysł równowagi i bym się chwiał jak po pijaku dlatego chiałbym to robić na suwnicy. A czemu brzuch robię na początku? Stosuje się do tych zaleceń https://www.sfd.pl/PROPOZYCJA_TRENINGU_DLA_POCZĄTKUJĄCYCH-t18564.html oraz http://www.silownia24.info/act_trening_dla_poczatkujacych.php

Zmieniony przez - _Thorgal_ w dniu 2011-08-02 22:38:05

Zmieniony przez - _Thorgal_ w dniu 2011-08-02 22:39:30
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 311 Wiek 45 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2251
Dzień zaliczony. Jadłospis:
1) Płatki owsiane, zarodki pszenne, mak, rodzynki, żurawina, pestki z dyni, morele suszone, śliwki suszone, figi suszone, orzechy włoskie, migdały, kakao, zalane jogurtem naturalnym. Do tego dwa jajka.
2) Chleb żytni razowy, wędlina własnej roboty, warzywa, oliwa z oliwek.
3) Chleb żytni razowy, makrela wędzona, warzywa.
4) To samo co w 2) tyle że zamiast oliwy olej lniany.
5) Przedtreningowy - Makaron spaghetti pełnoziarnisty, mięso wołowe mielone, sos pomidorowy i na to bazylia.
Tuż po treningu 2 plastry ananasa.
6) Potreningowy - To samo co w 5)
7) Twaróg, oliwa z oliwek, warzywa. Omega 3 plus ZMA

Pogoda dopisała, więc w ramach aerobów zrobiłem 35 km rowerem. Ze względu na kapryśną pogodę miałem dwa tygodnie przerwy od roweru. Zastępowałem go orbitrekiem. To co poczułem wczoraj, to niesamowity power w nogach. Podjazdy, które jeszcze dwa tygodnie temu były męczące, pokonywałem bez żadnego problemu. To chyba efekt tych ćwiczeń siłowych na nogi. Wcześniej mimo, że jeździłem regularnie przez dwa miesiące, nie czułem czegoś takiego. Owszem cały czas rosła wydolność i wydłużałem trasy, ale wczoraj dopiero poczułem moc w udach
PS: W moim pierwszym tekście zakradł się błąd. Obwód mego pasa to niestety nie 100cm ale 110cm, reszta się zgadza. Czy jest jakaś możliwość by to poprawić?

Zmieniony przez - _Thorgal_ w dniu 2011-08-03 14:03:58
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

FWB do oceny !

Następny temat

Trening Siłowy pod NG

WHEY premium