SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Thierry Sokoudjou:WYWIAD.

temat działu:

Scena MMA i K-1

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1792

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 68 Napisanych postów 5820 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 42644




Ponizej wywiad z Thierry Sokoudjou ktory fajnie sie czyta:

Q: Co robiłeś od swojej ostatniej walki z Lyoto Machidą?

Rameau Thierry Sokoudjou: Ukrywałem się i trenowałem. Pracowałem nad pewnymi rzeczami, które muszę poprawić, nie pracowałem nad nimi przed moją ostatnią walką.

Q: Jak wygląda Twój obecny reżim treningowy?

RTS: Dwie sesje dziennie, zwykle pięć razy w tygodniu. Czasami ćwiczę w sobotę a czasami daję sobie luzu i śpię aby moje ciało mogło się zregenerować.

Q: Ile godzin dziennie poświęcasz na trening?

RTS: To zależy nad czym pracujemy. Sesja czasem może być bardzo długa a czasem bardzo krótka. To zależy również od tego jak się czuje, słucham swojego ciała i się nie przetrenowuję.

Q: Co wiesz o swoim przeciwniku Kazuhiro Nakamurze?

RTS: To twardy koleś z dobrym grapplingiem. Nie ma perfekcyjnych uderzeń ale jest dobry więc mogę powiedzieć, że to wszechstronny zawodnik. Ciężko dostać się do niego. Myślę, że to będzie bardzo dobra walka.

Q: Jakie widzisz plusy po swojej stronie przed tą walką?

RTS: Jestem od niego ładniejszy (śmieje się ). Czy to się liczy?

Q: Może w oczach ring girls…

RTS: (śmieje się) Mogę sobie myśleć, że może w jakiejś płaszczyźnie mam plusy ale w dzisiejszych czasach zawodnicy są bardzo wszechstronni. To często kwestia dobrej formy i przygotowania. Więc nie patrze na to czy mam jakąś przewagę tylko koncentruję się nad tym aby wyjść dobrze przygotowanym.

Q: Co zmieniło się w Twojej grze od walki z Machidą?

RTS: Myślę, że wtedy byłem przetrenowany. Teraz trenuję mądrzej, po prostu staram się być najlepszy na sali podczas sesji.

Q: Z kim teraz trenujesz?

RTS: Teraz z Danem Hendersonem i z kilkoma innymi kolesiami. W przyszłym tygodniu przybędzie kilku nowych zawodników, którzy pomogą mi w przygotowaniach. To będzie sala pełna zapaśników, uderzaczy i grapplerów.

Q: Ostatnio byłeś w narożniku Brian’a Stann’a kiedy znokautował Doug’a Marshall’a podczas gali WEC. Co myślisz o tym zwycięstwie?

RTS: To było piękne. Bylem bardzo zdenerwowany podczas walki ale wiedziałem, że wygra. Zrobił dokładnie to nad czym pracował podczas treningów. Jestem bardzo szczęśliwy z tego powodu.

Q: To była szybka, pełna furii walka. Wyglądało na to, że Stann może przegrać dopóki nie trafił tym lewym hakiem.

RTS: On wiedział, że “Rhino" rzuci się na niego z dzikimi cepami. Myślę, że wykonał świetną robotę najpierw chroniąc się przed nawałnicą a potem wykonując kontratak.

Q: Wróćmy do Ciebie. Jakie dostrzegasz różnice między walką w klatce teraz w UFC a walką na ringu kiedy walczyłeś w Pride?

RTS: Nie powiem, że jest tych różnic bardzo dużo. Kiedy byłem w Pride wtedy tam byli najlepsi, teraz najlepsi są w UFC. Kiedy stoisz pośrodku ringu lub klatki nic dookoła cię nie obchodzi. Nie sądzę aby klatka miała jakiś wpływ na moją walkę z Machidą. UFC ma najlepszych zawodników i mam zamiar zostać jednym z nich niedługo.

Q: Niektórzy zawodnicy wolą klatkę lub ring. Czy dla Ciebie to sprawia jakąś różnicę?

RTS: Właściwie to ring jest trudniejszy do walki ponieważ niektórzy utrudniają Ci obalenie opierając sie na linach. Jest wiele sposobów na wykorzystanie lin dla uzyskania przewagi jakiej nie możesz uzyskać w klatce. W klatce siatkę możesz wykorzystać tylko wtedy kiedy trzymasz palce w dziurach. Na ringu możesz wykorzystać liny używając łokci, pach, kolan nawet szyi. Klatka jest lepsza do obaleń niż ring. W ringu możesz też przerwać walkę wychodząc za liny.

Q: Co myślisz o porażce Dana Hendersona z Andersonem Silvą?

RTS: To była bardzo dobra walka dopóki nie wyłapał tego kolana, od tego momentu starał sie robić co mógł ale… wielka szkoda, trenował ciężko aby wrócić do domu z pasem ale taka jest walka, jest jeden zwycięzca i jeden przegrany.

Q: Ile walk chciałbyś stoczyć w tym roku włączając w to Twoją walkę z Nakamurą?

RTS: Chce walczyć jak najczęściej. Nie znoszę siedzieć w domu i trenować kiedy nie mam zaplanowanej walki. Wolę mieć jakiś materiał, nad którym mogę pracować. To beznadziejne, że trzeba czekać sześć miesięcy między walkami, ja kocham być tam i współzawodniczyć, chcę walczyć tak często jak to możliwe. Chciałbym móc to kontrolować ale nie mogę, gdybym mógł walczyłbym co miesiąc.

Q:Czy jest ktoś z kim w szczególności chciałbyś walczyć po Nakamurze?

RTS: Naprawdę potrafię myśleć tylko o jednej walce naraz. W UFC każdy przeciwnik jest potencjalnym zagrożeniem więc nie ma sensu planowanie następnej walki. Chcę walczyć częściej i to nie ważne kto będzie stał na przeciwko mnie. Będę gotowy.

Q: Które z Twoich doświadczeń związanych z MMA najbardziej zapadło Ci w pamięci?

RTS: Widok Wanderleia Silvy podczas awantury.

Q: Coś co chciałbyś zmienić w swojej karierze?

RTS: Stoczyłbym 3-4 walki między moją ostatnią walką w Pride a pierwszą w UFC. Jestem zawodnikiem i moim zadaniem jest trenować, czekać aż biznesmeni ustawią walkę. Więcej walk - to właśnie bym zmienił. Myślę, ze podczas mojej długiej przerwy zostałem trochę w tyle bo reszta zdobyła więcej doświadczenia w klatce.

Q: Dziękuję za Twoj czas. Czy jest coś co chciałbyś dodać?

RTS: Dzięki za wywiad i dziękuję wszystkim moim fanom. Z niecierpliwością oczekuję na moją walkę w maju na UFC 84. Dziękuję też moim sponsorom i wszystkim ktorzy trenują ze mną w Team Quest.

Nightcravler dzięki za wywiad!

MMABLOG.PL



Trzymam za niego kciuki na UFC84, to nie wstyd przegrac z Machida, porostu Lyoto narazie ma swietna forme, i jego dobra passa, trwa udowadnia to w walkach. Co do Dana to na Silve obecnie nie ma bata... Dobrze ze razem trenuja, jak widac Sokoudjou ma zapal do treningow, i apetyt na mistrza



Zmieniony przez - góra-forte w dniu 2008-04-04 12:44:10

GÓRA---->I am What I am

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2332 Wiek 46 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 34413
Ja tam nie przepadam zanim wogóle, pamiętam wywiady po wygranej nad Aroną w których lekceważąco wypowiadał się o bardziej utytułowanych fighterach. Cieszyłem jak wygrał z nim Lyoto, a w walce z Nakamurą będe kibicujował Japońzcykowi
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 345 Wiek 38 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 8516
Tez za nim nie przepadam. Koles juz robi z siebie gwiazde ale wiekszosc czarnych tak ma.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 47 Wiek 40 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 3069
Po czym wnosisz? Jakieś przykłady czy tak sobie bełkoczesz??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51559 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
jest po prostu bardziej wyluzowany , żartuje sobie cały czas, nie każdy podchodzi do tego w ten sposób żeby śmiertelnie uważać żeby kogokolwiek nie urazić

a gwiazdy z siebie robić nie musi bo np moim zdaniem już nią jest
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Szacuny 2361 Napisanych postów 30609 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270708
Q: Jakie widzisz plusy po swojej stronie przed tą walką?

RTS: Jestem od niego ładniejszy (śmieje się ). Czy to się liczy?


ja go lubie m.in za takie teksty. Lubie gosci wyluzowanych, tryskających humorem itp.

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

The Ultimate Fighter 7

Następny temat

M-1 Challange 2 - wyniki

WHEY premium