SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Testosteron - kilka pytań

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 829

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 28 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 2117
Mam kilka pytań odnośnie testosteronu (oczywiście tego wytwarzanego przez organizm).
1. O jakiej porze jest największy poziom testosteronu?
Kiedyś czytałem, że rano lecz niedawno przeczytałem, że ok. 16-17 godziny. Która informacja to prawda?
2. Co trzeba zrobić aby utrzymać wysoki poziom testosteronu?
Czytałem o kilku sposobach: wysiłek fizyczny, uzupełnianie cynku, sex, picie mleka. Które są prawdziwe? Jeśli znacie jakieś jeszcze sposoby proszę o napisanie o nich?
3. Na co wpływa testosteron?
Przyrost masy mięśniowej
, nadanie kształtów typowych dla mężczyzny, zarost. Sprzeczne były też informacje o tym czy wywołuje agresje czy nie.
Chciałbym abyście uzupełnili moją wiedzę.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 758 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 7858
1) Rano. Na poziom testosteronu w godz popoludniowych ma wpływ dieta i trening.
2) O sposobach podbijania, podtrzymywania testosteronu jest na prawdę wiele artykułów. O piciu Mleka nie słyszałem, z seksem to różne badania czytałem często sprzeczne. Najważniejsze co wpływa u normalnego człowieka na poziom testosteronu to dieta i sen. Te dwa czynniki kształtują jego poziom
3) Testosteron wpływa na wiele czynników. Ten brzuszek u mężczyzn w starszym wieku często jest spowodowany niskim poziomem testosteronu, bo jego odpowiedni poziom wpływa na poziom glukozy we krwi. Poziom testosteronu wpływa na kości, na 3 rzędowe cechy męskie, ale zbyt duży jego poziom w późniejszych latach może prowadzić do raka prostaty. Testosteron wpływa na spermogenezę, ale kluczowym aspektem w tej materii jeśli się nie mylę jest poziom FSH. Co do zmian zachowawczych to wpływa on na agresje a niedobory na braki pewności siebie (często u osób starszych nazywane obawą przed młodszą konkurencja, czy jakoś tak)
Tak na szybko Ci to skleciłem, google pewnie więcej Ci powie. :)

Zmieniony przez - 0scar w dniu 2012-12-20 23:25:06
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

ból rąk, stawów?

Następny temat

Guzej w okolicy pachwiny

WHEY premium