SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Tested - Adam Suker UNS Team - Spełniamy marzenia z UNS

temat działu:

Dzienniki Treningowe

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 247344

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 420 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 12644
BlackBolt
to ja mam pytanie odnośnie ten tego .... czy osoba około 40letnia będąc na "redukcji" może ustawić sobie priorytet np na mięśnie klatki piersiowej ? czy coś takiego ma sens ? np jeden trening typowo siłowy a drugi już bardziej na dopompowanie mięśni - oczywiście w rozsądnych granicach czasowych - bez mocnej suplementacji mogę dodać ... ewentualnie coś w stylu BCAA...


Będąc na redukcji jesteś na ujemnym bilansie kalorycznym, na ujemnym bilansie kalorycznym nie zbudujesz mięcha tym bardziej bez mocniejszej suplementacji. Wrzucając drugi trening w tygodniu klatka może wyglądać na większą, ale tylko przez wpompowanie większej ilości glikogenu do mięśnia.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 255 Wiek 39 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 4716
relakz
BlackBolt
to ja mam pytanie odnośnie ten tego .... czy osoba około 40letnia będąc na "redukcji" może ustawić sobie priorytet np na mięśnie klatki piersiowej ? czy coś takiego ma sens ? np jeden trening typowo siłowy a drugi już bardziej na dopompowanie mięśni - oczywiście w rozsądnych granicach czasowych - bez mocnej suplementacji mogę dodać ... ewentualnie coś w stylu BCAA...


Będąc na redukcji jesteś na ujemnym bilansie kalorycznym, na ujemnym bilansie kalorycznym nie zbudujesz mięcha tym bardziej bez mocniejszej suplementacji. Wrzucając drugi trening w tygodniu klatka może wyglądać na większą, ale tylko przez wpompowanie większej ilości glikogenu do mięśnia.



tak też myślałem, dzięki za potwierdzenie :) i przepraszam Adamie że tutaj zadane pytanie ale jest to najczęściej odwiedzany dziennik :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 710 Wiek 34 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 7822
Ogólnie tak - ja trzymam się mniej wiecej stałych produktów w diecie, wiadomo są bardziej lub mniej zróżnicowane, ale stale przewijają sie te same produkty, mniej wiecej jak u każdego z nas.

Przykład który podał cv to dobry przykład że używajac np migdałów/orzechów w słusznej ilości i np płatków owsianych/kaszy gryczanej, poza ich głównymi źródłami jakimi są tłuszcz dla migdałów a ww dla owsianych/kaszy, mają sporo pozstałych makro.

Teraz dochodzi to co pisał Szmexy - > TEF itd. Ale pomijając już takie szczegóły(cytując swojego guru "to nie fizyka jądrowa" ).

Bazując mniej wiecej na stałych produktach, róznice w ciągu dnia będa max 200kcal(zależy tezod tego czy jemy 2800 czy np 5000 kcla dziennie, ale procent ten sam) . Jedyną opcą jest przykład cv x5 posiłków np bo tam wahania rędu 100-200kcal x5 to już grubo.
Ale zakładam że nikt nie je 250g wpc, 200g migdałów i 400g owsa podzielone na 5 posiłków

Injeśli wahania są na poziomie dziennym 200kcal to bez dramatu, bo tak naprawde nie wiecie w 100% czy wasz kurczak ma 21,5g białka czy 20,5g i czy ma 1g tłuszczu czy moze kawałek sie trafił co ma 2g. Wszystkie wartosci z tabeli są uśrednione.


Druga sprawa bazując na stałych produktach robicie zmiany to one są proporcjonalne w obiec strony i na plus i na minus. Licząc owsiane np 60czy tam 63g ww, liczy dla przykładu prościej -> 60g. 60g ww x4 to 240kcal mimo że 100g owsianych ma ok.350 kcal. Więc dodając niby dodajemy 100kcal a w praktyce dodajemy powiedzmy 150kcal. Ale odejmując jest to samo, ucinamy niby 100kcal a faktycznie ucięte jest dużo większe. Wiec w zaleznosci ile jedzenia odejmiemy organizm bedzie mieć proporcjonalne zmiany, bez względu na to jak nasz głowa to liczy
Obojetnie ile wynosi koncowy wynik kcal, nasz organizm jest przyzwyczajony do jakieś ilości kcal i teraz zmiany -> ze śniadania -30g owsa, z posiłku x - 20g orzechów. Z naszych wyliczen odjeliśmy tylko tyle, a faktycznie odjeliśmy więcej. Wiec do czego zmierzam? że najważniejsze to trzymac sie jednej metody cały czas i na masie i na redukcji. Wówczas wszystko co robimy,będzie dla organizmu tak samo proporcjonalnym bodźcem bez względu na cyferki

O mleku mysle to samo co o innym produkcie - wrózka pl, nie ma dobrych i złych produktów, sa produkty bardziej i mniej bogate w wartości odzywcze lub w wartości nie korzystne(tluszcze trans) i pokarmy które lepiej gorzej tolerujemy. Jeśli z mlekiem jest wszystko ok, nie jesteś na ostatnim etapie wycinki i NAJWAŻNIEJSZE dobrze tolerujesz, nie powoduje uczulen, jakichkolwiek złych, niekorzyzstnych objawów, zmian itd. to jest to produkt z którego w pewnych okresach spokojnie mozesz korzystac
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 710 Wiek 34 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 7822
jak relakz. Na redukcji idzie zbuwać miecho tylko - osoby z 0 stazem i nadwagą, zaczynają i sam trening daje taki bodziec ze smalec leci i cos sie buduje ale bez szału.

Osoby które kiedys były na pewnym poziomie i miały przerwe i wracają -> pamięć mięsniowa

genetycy a'la ronnie coleman

osoby które miały jakiś poziom np kulturyści, zeszli z saa, robili dłuższy off. Treningi mniej intensywne, generalnie odpuścili na jakiś czas i wskakują na bombe.
Teraz dodajcie super gen, cięzką pracę, okres po spadkach, po dłuzszym offie, a mimo to z ciągle niskim bf .Dobry stuff i w słuznej ilości i macie Kevina pół roku dobrze zbudowany koleś, pół roku szalonego wzrostu masy, połączonego z redukcją smalcu i jest topowy gość na Olimpii.

A tak poza tym to wpiskę i reszte odp dam chyba po północy bo mam mega ciężki czas teraz
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 177 Napisanych postów 1668 Wiek 30 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 347377
Jeszcze tylko tak od siebie dopiszę, że codziennie spalamy zupełnie inne wartości kcal. Wystarczy w jeden dzień musieć zrobić sprint bo autobus spierdziela z przystanku , przejść na nogach 2-3km więcej, podnieść, przenieść kilkanaście/dziesiąt kg więcej zakupów ( pozdrawiamy Panie ), zrobić kilkanaście powtórzeń czy kilka serii na treningu więcej i te 200kcal z żarcia równie dobrze może się zmniejszyć/zwiększyć...

To jest właśnie to o czym Adam powtarza od dawna, mniej myślenia nad pierdołami, a więcej jedzenia, bo to u niektórych czasami sprowadza się do tego, że jak sypnie 6g ryżu na wagę więcej to zabiera palcami żeby było równo



Adam, jeszcze takie pytanie do Ciebie z ciekawości w sumie :) Wiem, że kiedyś lubiłeś korzystać z oleju kokosowego jako źródło tłuszczy. Zrezygnowałeś z jakiegoś konkretnego powodu z niego?

Zmieniony przez - DamiosL w dniu 2014-11-06 19:25:26

Zmieniony przez - DamiosL w dniu 2014-11-06 19:25:41
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 169 Napisanych postów 3923 Wiek 31 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 433872
Dobrze napisane Damian. Prostota i konsekwentne trzymanie się jakiś założeń jest sukcesem do celu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 710 Wiek 34 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 7822
Rezygnowałem bo "jutro" miałem z allegro zamówić i tak to trwa do dziś

dziś wpiska jakiś filimik itd powoli się ogarniam jakoś
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 90 Napisanych postów 9580 Wiek 34 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 34564
Adaśko będzie dobrze ;)
Czekam na filmik- nagraj coś ciekawego.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 100 Napisanych postów 6615 Wiek 38 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 139515
Tested_UNS-TEAM
Przepis na wątróbkę, gotuje wodę, jak wrze wrzucam mięso po 10-15min jak mi się przypomni odcedzam. voila



skad ja to znam %) ja nie czekalem az sie zagotuje, tylko od razu wrzucalem %)

btw Ty wiesz Adam ze te zielone babelki co czasem wystaja z watrobki sa niedobre?
ja nie wiedzialem %)

Zmieniony przez - -blinG- w dniu 2014-11-07 14:47:25
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 152
Hej Adam, mam pytanie odnośnie SAA. A mianowicie o dobór ilosci środków np. Teść, deca. Jak dobrać odpowiednia dawkę dla siebie? Czym sie sugerujesz dobierajc ja swoim klientom? Wagą, stażem, doświadczeniem? Czy sugerujesz schematy np. Enan 250 mg e5D or e3d bo tak sie bierze. Pytanie trochę moze glupie ale chciałbym znac twoją opinie w tym temacie. Dzieki.
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

"Bartek Buczek - przygotowania do sezonu jesiennego"

Następny temat

Piotr Cieśla UNS TEAM ,,Od ćwiczących dla ćwiczących''

WHEY premium