SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Tenis ziemny - szybkosc, poruszanie sie po korcie

temat działu:

Inne dyscypliny

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1793

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 90 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 944
Witam. Mam 21 lat 185cm i 85 kg. Od roku zaczalem grac amatorsko w tenisa i moim najwiekszym problemem jest dynamika, kordynacja. Jestem taki jakby drewniany bardzo;/ Na 100 metrow mialem zawsze okolo 13.70 czyli wynik bez szalu. Moim pytaniem jest jakie cwiczenia powinnienem wykonywac aby poprawic przyspieszenie, bym mogl bez problemu dochodzic do pilek. Dodam ze chodze na silownie i grywam w siatkowke plazowa:
Dzisiaj zrobilem sobie taki trening:
rozgrzewka 15 minut
3x 20 metrow 70% mozliwosci sprint
3x 20 metrow 100% mozliwosci sprint
3x 10 metrow skip
4x ( bieg po klocek, z powrotem i po nastepny klocek) nie wiem jak to fachowo sie nazywa.
Do tego dwa razy w tyg na silowni robie 4x przysiady z malym obciazeniem 15 powotrzen na serie, a raz w tyg prostowanie nog.
Prosilbym o jakies rady dotyczace poprawy przyspieszenia, sprintu lub przykladowe cwiczenia
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 146 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 620
Muszę Cię zmartwić, Kolego, ale na tym forum nie znajdziesz odpowiedzi na swoje pytanie. Trzeba tu wiedzy bardzo fachowej, bo szybkość i koordynacja, to bardzo ciężki temat. Po pierwsze, trzeba wiedzieć czym są ćwiczenia Wszechstronne, Ukierunkowane i Specjalne w tenisie. Po drugie trzeba zrobić analizę wewnętrzną większości zagrań tenisowych, a do tego trzeba znać perfekcyjnie nie tylko anatomię, ale i kinezjologię. Po trzecie, trzeba wiedzieć, że w tenisie są w większości wysiłki beztlenowe niekwasomlekowe bez udziału MASY (magiczne słowo . Po czwarte, brak jest transferu szybkości z ćwiczeń Wszechstronnych do Specjalnych. Po piąte, trening Ukierunkowany jest słabo poznany, bo jego definicja jest płynna - Jest to trening PODOBNY (i w tym słowie zawiera się owa płynność) w strukturze i przedziale wysiłkowym do treningu Specjalnego. Nie wiem, skąd jesteś, ale na AWFie istnieją takie czasopisma jak "Trener" i "Sport wyczynowy". W nich są aktualne raporty na różne tematy, a w bazie danego AWFu istnieją katalogi, w których można szukać fraz. Tego w necie nie dostaniesz, a żeby dokopać się do danego tematu, to trzeba obcykanego trenera, który chciałby poświęcić około 3-4 tygodni na szperanie. Pozdrawiam.

Thinking is everything.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Power....Poweriser!

Następny temat

CHEAT GAINER

WHEY premium