SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Temat na pracę lic na temat medykamentów uzywanych w sporcie

temat działu:

Doping

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2372

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 19 Wiek 39 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 196
Jestem na drugim roku studiów i planuje napisać prace lic na temat stosowania medykamentów niezgodnie z ich przeznaczeniem (niekoniecznie w sporcie). Jako że moje rozeznanie ogranicza się jedynie do takich leków jak : tussipect, salbutamol, adrenalina, aspiryna, furosemid, clenbuterol, metoprolol. Jesli chodzi o sterydy anaboliczne to wszystkie odmiany testosteronu też są mi znane. Chciałbym jednak prosić o informację czy znacie jeszcze jakieś leki leki i "powody" ich zażywania to będę bardzo wdzięczny.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 19 Wiek 39 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 196
MICOOOLAI, na temat mojej pracy się nie wypowiadam bo w każdej dziedzinie znajdziesz kogoś kto leci w h*a. Poza tym, prosiłem o informację na temat leków a nie opinie na temat mojego zawodu, postów jak twój jest na ten temat milion w internecie i naprawdę nie jest mi do szczęścia potrzebne czytanie kolejnego. Nie wiem jakie wymagania są w Twoim mieście do pracy w pogotowiu, w każdym razie u mnie musiałem się zdrowo postarać żeby dostać te prace a dodatkowo mam w obowiązku (i chęci) dalsze kształcenie. To ile karetka ma poświęcić na dojazd jest zapisane w ustawie, ale nie znajdziesz tam informacji, co robić gdy jest wezwanie a wszystkie karetki są na wyjeździe ani zasad zachowania się wobec pacjenta. Każdy jest człowiekiem i każdy jest inny-przykro mi że trafiłeś na "idiotów" i popieram co potem zrobiłeś ale proszę Cię, nie uogólniaj!



Tomasik - na napisanie tej pracy mam 15 miesięcy. Powiesz pewnie że dużo ale jak dodasz do tego ciągłą naukę na uczelni, podnoszenie kwalifikacji (wymagane w Ustawie), pracę...zawsze jakieś zajęcia nadprogramowe CI dojdą...to się okaże że tego czasu nie zostaje dużo:/

Bardzo proszę, nie odchodźcie od tematu postu!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 333 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 5889
HGH, Insulina, IGF-1. Na forum jest na ich temat wszystko.

Zmieniony przez - jaro21_89 w dniu 2009-03-24 00:00:55

Only God can judge me...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 19 Wiek 39 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 196
Tylko że mnie nie chodzi o hormony! Na ten temat faktycznie jest mnóstwo informacji na forum. Chodzi mi o leki które nie są traktowane jako wspomagacze-przykłąd: furosemid jako lek moczopędny jest stosowany przez kulturystów przed zawodami w celu "dorzeźbienia" albo salbutamol-agonista B2, jako reduktor tłuszczu. Coś tego typu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 333 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 5889
Aaaa, czaje. Ja nie jestem na tyle zaawansowany więc nie będę Ci wody lał. Nie trap się jednak, są tu tacy, którzy będą wiedzieli jak Ci pomóc;)

Only God can judge me...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2423 Napisanych postów 4850 Wiek 43 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 44223
Arimidex - Inhibitor aromatazy;
Clomid - Selektywny Modulator Receptora Estrogenowego (SERM);
Cytomel - Syntetyczny hormon tarczycy;
Efedryna - Stymulant;
Femara - Inhibitor aromatazy;
HCG - Hormon luteinizujący (LH) - gonadotropina;
Lasix - Diuretyk pętlowy;
Nolvadex - SERM;
Google - Informator ponadprzeciętny.

Zmieniony przez - Psycho Dad w dniu 2009-03-24 10:48:05
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 19 Wiek 39 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 196
Psycho Dad, dziękuje za te leki ale nie miej pretensji że nie szukam na google. Żeby to robić trzeba mieć przynajmniej nazwę leku albo nazwę aktywnego składnika. Szukanie "na ślepo" może mi przynieść więcej strat niż korzyści. Napisałem tę prośbę na tym forum ponieważ widzę że ludzie którzy się tutaj udzielają są zorientowani w temacie dużo lepiej niż niejeden farmaceuta czy chemik w towarzystwie których pracuje.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 1021 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 28277
Zmieniony przez - miczelx w dniu 2009-03-26 09:52:05

dieta tez trening - musi bolec.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2423 Napisanych postów 4850 Wiek 43 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 44223
zluo po co dajesz adres konkurencyjnego forum?

Tu jest pare specyfików, których nie znajdziesz na stronie powyżej.

http://mpiekulski.fm.interia.pl/sterydy/index.html 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 19 Wiek 39 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 196
Zlou, patrzyłem na podaną przez Ciebie stronę ale tam są opisy specyfików używanych stricte do anabolizmu (parę wyjątków) a mnie np interesuje jakiś betabloker jako reduktor efektów stresu, albo "maść z mocznikiem" jako preparat zapobiegający powstawaniu rozstępów. Ten drugi przykład jest dla zobrazowania o co mi chodzi- wiem że sterydy są lekami ale ich główne działanie to właśnie rozbudowa mięśni!A ja chcę działanie uboczne, korzystne dla "sportowca"!popatrz na kwas acetylosalicylowy-jego główne działanie to hamowanie stanu zapalnego i działanie przeciwbólowe a ktoś wpadł na pomysł że można go używać przy redukcji tłuszczu ! Tego typu przykłady mnie interesują.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
kwas acetylosalicylowy - rozrzedza krew co przy dużych dawkach boldenonu jest jak najbardziej korzystne pewnie to również ci się przyda

poza tym wczesnoporonna kulka do zbijania prolaktyny przy gino. prol. oraz duże dawki witaminy bodajże b w tym samym celu

hmm wnioskuję że temat ECA jest ci znany..

hormony raczej nie są używane stricto anabolicznie np nandrolon jest wykorzystywany w leczeniu osteoporozy ale także zwiększa (nandrolon/boldenon) wytwarzanie kolagenu, potocznie oliwi stawy co jest dobre w zapobieganiu potocznie przesuszaniu stawów przez stanozolol

gonadotropina kosmówkowa udaje lh i rosną po niej jajka, a lek został stworzony wyłącznie dla kobiet i tam ich problemów z zapłodnieniem

oxymetholon - znany jako mega koks na mase zwiększa także wytrzymałość dlatego często jest stosowany w sportach walki

looknij także pgf, mgf

Zmieniony przez - MICOOOLAI w dniu 2009-03-24 15:59:08

Zmieniony przez - MICOOOLAI w dniu 2009-03-24 16:01:11
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 19 Wiek 39 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 196
MICOOOLAI, właśnie tego typu informacje są dla mnie ważne ! Bardzo dziękuję i czekam na więcej przykładów.Mam jednak zasadnicze pytanie- aspiryna w ECA ? czy chodzi tylko o hamowanie odkładania tłuszczu poprzez hamowanie działania funkcji fizjologicznych czy może jest raczej dodatkiem do kofeiny jako kolejny termogennik ?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Kilka pytań

Następny temat

Prosze o opinię!!

WHEY premium