SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kalistenika

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 2043

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Wiek 27 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1189
Witam!
Ćwiczę regularnie od 3,4 miesięcy.Gram w piłkę, biegam, ćwiczę obwodowo i czasami jeżdżę na rowerze.Mój trening obwodowy wygląda następująco:

1.Unoszenie zgiętych nóg wisząc na drążku-15 powtórzeń
2.Wspięcia na palce na jednej nodze-15 powtórzeń
3.Wykroki(12 kg obciążenia)-15 powtórzeń
4.Podciąganie na drążku nachwytem-8 powtórzeń
5.Pompki klasyczne(od jakiegoś czasu z nogami na podwyższeniu)-12 powtórzeń
6.Wyciskanie hantli siedząc(6kg na rękę)-10 powtórzeń
7.Uginanie przedramion z hantlą z supinacją nadgarstka(6kg na rękę)-10 powtórzeń
8.Pompki z wąskim ustawieniem rąk-8 powtórzeń
9.Uginanie nadgarstków z hantlą(6kg na rękę)-12 powtórzeń

Robię 2 obwody, przerwa tylko między obwodami.Ćwiczę tak od około 2 miesięcy, przez ten czas trochę utrudniałem ćwiczenia aż doszedłem do takiego treningu.Oczywiście na początku rozgrzewka a na końcu rozciąganie.Napisałem jak ćwiczę, żebyście mogli poznać mniej więcej mój poziom.Chcę dojść do 3 obwodów i zastanawiam się czy nie zacząć trenować tylko z masą własnego ciała.Interesuje mnie dynamika, szybkość, wytrzymałość, stosunek siły do masy.Przyznam, że zainspirowały mnie filmiki o street workout.Niektórzy z nich(może większość, tego nie wiem) w ogóle nie ćwiczą z ciężarami, a ich siła jest naprawdę duża.Patrząc obiektywnie, co sądzicie o treningach tylko i wyłącznie z masą własnego ciała?Nie wiem jak mógłbym zacząć, nie chciałbym zaniedbywać żadnej partii ciała.Proszę o jakieś porady dotyczące takich treningów. Nie proszę o żadne gotowe plany treningowe, a tylko porady.Rozdzielać partie na dni, czy ćwiczyć wszystko w jeden dzień tak jak robię teraz itp.

Dodam, że mam 173cm wzrostu i ważę 66kg.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 371 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 4804
Rozumiem, że interesuje Cię siła funkcjonalna, dzięki której będziesz nie tylko silniejszy, ale i sprawniejszy w ogóle. Myślę, że nie jest konieczne dzielenie treningu na konkretne grupy mięśniowe. Są ludzie, którzy trenują z masą własnego ciała dzieląc treningi, bo mają takie nawyki z przygody z siłownią i poszukują w ten sposób urozmaicenia swojego planu treningowego. Osobie, która chce być silna i sprawna nie potrzebne jest podejście kulturystyczne. Efekt w postaci rozwoju masy mięśniowej nie będzie tak spektakularny, ale też cel treningu jest inny. Trening z masą ciała jest ciekawy, ale nie odstawiałbym wolnych ciężarów. Jest wiele interesujących, wielostawowych ćwiczeń kształtujących siłę, dynamikę, wytrzymałość czy ogólnie pojętą sprawność fizyczną np. z kettlem.

Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
szausza gdzie moge znalezc i jak sie nazywaja takie cwiczenia na dynamike, wytrzymalosc itd?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 371 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 4804
Jeżeli chodzi o kształtowanie dynamiki, proponuję zapoznać się z takim zagadnieniem jak "trening plyometryczny" skupiający się na ćwiczeniach skocznościowo-szybkościowych, tak by mobilizować mięśnie do jak najszybszego ich skurczania i rozkurczania i generowania jak największej mocy w jak najkrótszym czasie. Przykładem ćwiczeń pliometrycznych kończyn górnych są ponawiane wybicia i klaśnięcia z podporu przodem, uderzanie krótkich serii ciosów prostych z maksymalną szybkością z niewielkimi hantlami (np. 1,5kg.) Dynamika kończyn dolnych może być kształtowana przez różnego rodzaju skipy i przyspieszenia (krótkie sprinty).

Wytrzymałość kształtuje się nieco inaczej - poprzez wykonywanie większej ilości powtórzeń z umiarkowanym ciężarem, tutaj dobrym przykładem są różne wariacje pompek oraz poprzez utrzymywanie napięcia mięśniowego przez dłuższy czas ( np. trzymanie nogi jak do kopnięcia bocznego na wysokości linii bioder (trzymanie nogi w powietrzu można urozmaicić krótkimi ruchami pulsacyjnymi góra-dół oraz krążeniami uniesionej nogi - czas trwania ćwiczenia 1 min- 1 strona). Przykładowym ćwiczeniem angażującym całe ciało jest tureckie wstawanie, gdzie od pierwszego do ostatniego ruchu ćwiczenia ma miejsce kontrola mięśniowa, a ruch nie jest wykonywany dynamicznie. Dokładając do tego ćwiczenia ciężar i ograniczając liczbę powtórzeń, można w ciekawy sposób popracować nad siłą funkcjonalną.

Przykładowy trening plyometryczny:



Pozdrawiam






Zmieniony przez - szausza w dniu 2014-02-10 21:20:55
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Spalacz pomoc przy wyborze

Następny temat

Kasze i ryże

WHEY premium