SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ted Wong mówi o Jeet Kune Do- video

temat działu:

Scena MMA i K-1

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 62927

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 931 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3377
Stefan great pictures. To upload the picture so it will be shown directly you must to click on the chart where there is written " Przeglądaj" which means browse


By the way here is the translation of what Buczah had wrote:

" I am glad that finally we have merithoretical discussion and we aren't argue who was whom student and when;)

Continuing the right lead position subject... Most of people fight in left lead. Positioning yourself in right lead when fight with them you are exposed for kicks, lead leg only their back and not centerline. Whole ceterline for example nose, jaw, stomach, groin are on the other side possible to hit only with rear leg or hand. Taking in mind that in JKD you use mainly right limb it's without a sense.
In the trainings conducted by Stefan it's not visible as everyone are standing with right lead position. The reality looks tottaly different most of the people that we can met fight in left lead. In conclusion when fighting with right lead against left lead we have very little places that we can hit the opponnent. I still don't understand what is the sense of training where everyone are in right lead if it's not reflects in on real fighting.

Stefan wrote that it took about half year for Ted to switch on the right lead. I think that half year of systematic training of weaker hand and leg it's enough to make out of them useful tool. What is the sense in switching into the position that isn't natural for the human, when you can train the weaker side, feel natural and have broader arsenal of techniques without need of changing the stance? "


Buczah, when I read your post I feel that sometimes you are loosing your point and your statements is unclear by that. Anyway I quess I got the main idea.

Firstly Stefan didn't wrote that it took half year for Ted to switch into right lead. Stefan wrote : "Ted told me that it took him 6 months to get the Lead Hand working apprpopriately." Which means that straight lead punch isn't that easy technique as some people think

To me right lead was from the very beginning more natural than left lead why? Becouse I am right handed, again you don't stand in right lead just for sake of standing with right hand and leg in front. You are stadning with STRONG SIDE FOWARD which means STRONG SIDE IN FRONT. Right handed person will stand with right hand and leg in front as this is his "stronger" side. Left handed person would stand in left lead as it is his "STRONGER" SIDE.
Why cover stronger tool in the back away from the opponnet when it can be held in front, closer to the opponnent, it's more dangerous for the opponent. Take both guys one is training his strong side foward and other train his weaker side in the same time period, who do you think would rather win? By training weaker side you must gain power in the punch why training with stronger side what you do is improving your power

By the way when fighting right position on left, why during the boxing match always left lead boxers have problems with right lead boxers? ?

Buczah you wrote that most of people, styles are fighting with left lead. Didn't I tell that JKD is unique?- The strong side foward

Do you have any comments on my post where I put Inosanto and Vunak videos and statements and compared it to Ted Wong, Bruce Lee, Stefan Nikander videos and statements?


Michal

Zmieniony przez - MichalJF w dniu 2008-12-19 20:05:58
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 96 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1521
Witam! Chciałbym powiedzieć,że dyskusja bardzo interesująca, ale jeśli to możliwe to fajnie by było jakby była tłumaczona na język polski,gdyż mój angielski trochę kuleje.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 96 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1521
Muszę powiedzieć, że oglądając różnych ludzi podpisujących się pod JKD zawsze za bardzo mi to odbiegało od tego co pokazywał Bruce...Współczuje Michałowi,a zarazem podziwiam, gdyż mało prawdopodobne jest, żeby przekonać ludzi z jkd koncepcje,a raczej "jeet kuen" że całe życie trenują coś co nie jest jkd. Trudne zadanie Michał przed Tobą Nie posiadam wystarczającej wiedzy i doświadczenia w JKD,więc nie jestem w stanie posypać tysiącem argumentów, dlatego mogę tylko powiedzieć, że dla mnie jedynym i prawdziwym Jeet Kune Do jest to co robił Bruce i to ma największą wartość. Trenując np Bjj, muay thai, FMA i jakiś ze stylów kung fu nigdy nie śmiał bym powiedzieć, ze ćwiczę JKD. A tak poza tym pozdrawiam wszystkich cokolwiek trenujących i życzę wytrwałości w tym co robicie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 931 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3377
Jetlit wrote: " Hello I'd like to say that it's very interesting discussion but if it possible it maight be translated into polish becouse I am limping a bit with my English.
I must say that watching various people signing under JKD it has been always deviating from what Bruce showed. I feel compassion for Michal and I admire him at the same time. Becouse it's hardly probable to convince people that JKD concepts or rather "jeet kuen", that what they train whole their life isn't in fact JKD. Michal you've got hard job to do. I don't have enough knwoledge and experience in JKD so I am not able to gave thousands of arguments that's why all I can say is that to me the only and true Jeet Kune Do is that what Bruce Lee was doing and this has the highest value. Traninig for example Bjj, muay thai, FMA and some style of kung fu I would never dare to say that I train JKD. By the way I am sending kind regards to everyone who train anything and I wish you persistence in that what you do.”


I am glad that finally people start to open up for different point of view on JKD



Michal
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 96 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1521
Michał gdzieś pisałeś,chyba nie w tym temacie, że Bruce porzucił drewnianego manekina dla worka treningowego. Czyli porzucił też trapping? W sumie porzucając trapping było by to zgodne z filozofią upraszczania
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 284 Wiek 44 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 4200
Jetlit: Garda mi opada jak czytam takie głupoty . Trapping to jedna ze stref walki, to jest inny dystans niż boks. Idąc tym tokiem rozumowania lepiej bić same proste bo są prostsze i szybsze niż sierpowe, litości . Jeet Kune Do było osobistą formą ekspresji Bruce Lee. Kopiując jego ekspresje nie rozwijasz swojej, a to jest to przed czym Bruce przestrzegał. Bruce nie kopiował nikogo (i przestrzegał przed tym w wywiadach) tylko stworzył osobistą sztukę walki - jego sztukę. Bazując na fundamentach, które przekazywał ludziom, których nauczał, kładł nacisk na ich indywidualizm, chciał aby wyrażali siebie poprzez sztuki walki, a nie kopiowali ekspresję Bruce'a Lee. Bruce pozamykał swoje szkoły, gdyż próbowano w nich kopiować jego osobę i sposób walki, a jemu zupełnie nie o to chodziło. Eh, niektórzy nigdy tego nie skumają, ale to nie moja sprawa.

Michał, nie odpowiedziałeś mi na bardzo ważne pytanie, jaki sens ma ćwiczenie na treningach w prawej pozycji (zarówno atakujący jak i broniący), skoro prawie nikt w takiej nie walczy? Spróbuj kopnąć kogoś w krocze lub brzuch przednią nogą gdy stoisz prawą ręką z przodu na lewą. Czyżbyś nie miał argumentów czy sam w końcu stwierdziłeś,że jest to po prostu BEZ SENSU .

PS. Zwróćcie uwagę, że na filmach Bruce ustawiał swoich przeciwników z prawej pozycji,dlatego sceny walk tak dobrze wyglądały i wszystko do siebie pasowało. Czasami na chwile zmieniali oni pozycję na lewą, niestety w rzeczywistości jest zupełnie na odwrót.

Nobody's perfect. My name is Nobody.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 96 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1521
Ekspertem nie jestem, ale tyle,że trapping jest strefą walki i że polega na usidlaniu to wiem Michał w temacie o pozycji jkd napisał: "Old School JKD to inaczej wczesna faza JKD- z okresu gdy Bruce byl zafascynowany bardziej boksem niz szermierka i byly tam elementy trappingu. Ktoś powie Wing Chunu otoz nie bo wszystko bylo na tyle zmodyfikowane ze nie przypominalo Wing Chunu.

Od roku 1969 wszystko sie zmienilo. Bruce odrzucil tradycyjne sposoby cwiczenia i zamienil drewnianego manekina na worek treningowy." Ztego cytatu mozna wywnioskować, że Bruce ćwiczył trapping, tylko we wczesnej fazie JKD i że z rokiem 1969 porzucił ta praktykę. Stąd moje wcześniejsze zapytanie.Buczah Z tą ekspresją i kopiowaniem udałeś się trochę za bardzo w aspekt filozoficzny. Z Twojej wypowiedzi można wywnioskować, że Bruce stworzył JKD tylko pod siebie i jak ktoś chce ćwiczyć, to musi stworzyć swoje JKD-pod siebie. Sorry, ale każdy musiałby być tak genialny jak Bruce. Owszem można ćwiczyć cokolwiek,nawet strzelanie z pistoletu i można sobie przy tym wmawiać,że się tworzy własną formę ekspresji i że się ćwiczy JKD. Ale.. to można sobie tylko wmawiać, dlatego że może ten"ktoś" będzie tworzył wtedy własną formę ekspresji, ale ta forma nie będzie owym Jeet Kune Do.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 96 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1521
Co do pozycji jestem zdania,że lepiej trenować obie strony oczywiście z naciskiem na stronę silniejszą. Co dwie strony to nie jedna
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 284 Wiek 44 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 4200
Jetlit: Myślisz,że od czego Bruce miał tak silne i mocne przedramiona? Między innymi właśnie od ćwiczeń na drewnianym manekinie. Wiele technik JKD wymaga mocnych przedramion. To, że porzucił manekina dla worka bokserskiego nie oznacza,że uważał, że manekin był zły. Po prostu Bruce jak to miał w zwyczaju poszedł o krok dalej...krok dalej nie oznacza jednak pominięcia któregoś z kroków. Rozwój polega na tym by iść do przodu, przez kolejne fazy, krok po kroku, korzystać z doświadczenia, które się w nich zdobyło i tak właśnie robił Bruce.

"Buczah Z tą ekspresją i kopiowaniem udałeś się trochę za bardzo w aspekt filozoficzny. Z Twojej wypowiedzi można wywnioskować, że Bruce stworzył JKD tylko pod siebie i jak ktoś chce ćwiczyć, to musi stworzyć swoje JKD-pod siebie."

Owszem, uważam, że stworzył je pod swoją osobę, Bruce powtarzał to w wywiadach,że jest to JEGO sposób na wyrażenie siebie poprzez sztuki walki.. Nie są to moje słowa, czy moje filozofowanie, to są słowa Bruce'a Lee.

"Sorry, ale każdy musiałby być tak genialny jak Bruce. Owszem można ćwiczyć cokolwiek,nawet strzelanie z pistoletu i można sobie przy tym wmawiać,że się tworzy własną formę ekspresji i że się ćwiczy JKD. Ale.. to można sobie tylko wmawiać, dlatego że może ten"ktoś" będzie tworzył wtedy własną formę ekspresji, ale ta forma nie będzie owym Jeet Kune Do."

Tutaj nie do końca się zrozumieliśmy. Nie można ćwiczyć cokolwiek, ponieważ "cokolwiek" ogranicza, narzuca ramy i określone zasady stylu."Cokolwiek" nie koniecznie musi być proste i bezpośrednie. "Cokolwiek" nie opiera się na przemyśleniach i latach treningu Bruce'a Lee. Chodzi o to,by trenując JKD, korzystając z doświadczeń i poszukiwań Bruce'a stworzyć własną sztukę walki, którą będziesz rozwijał w miarę poznawania swoich możliwości i ograniczeń. Właśnie dlatego,że nie jesteśmy tak genialni, korzystamy w doświadczeń Bruce'a, które nabył przez lata treningów. Nie oznacza, to jednak, że mamy być jego kopią. Bruce nikogo nie kopiował, był sobą do końca swoich dni. Swiadomosc wlasnego JA czyni wlasnie ludzi wielkimi.

Jeśli chodzi o pozycję walki to oczywiście każdy ma swoje zdanie i je szanuję. Zgadzam się, że najlepiej jest być "dwustronnym", jednak wymaga to sporo wysiłku i lat treningu


Zmieniony przez - buczah w dniu 2008-12-21 12:41:08

Zmieniony przez - buczah w dniu 2008-12-21 12:44:41

Nobody's perfect. My name is Nobody.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 96 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1521
Nie dyskwalifikuje drewnianego manekina, po prostu odniosłem się do wypowiedzi Michała w celu przybliżenia tego tematu, gdyż zaciekawiło mnie to. Ale dziękuje za odpowiedź. Ja nie mówię o totalnym kopiowaniu, gdyż jak bym chciał kopiować wszystko to czym Bruce wyrażał siebie to podchodziło by to pod fanatyzm. Nie ograniczało by się to do samych ruchów podczas walki, ale także do mimiki twarzy, czy okrzyku i to bym mógł nazwać bezmyślnym kopiowaniem. Jestem po prostu zwolennikiem nieustannego doprowadzania do perfekcji tego czym niektórzy nazywają "podstawami" przekazanymi przez Bruce'a, tylko zbyt wielu ludzi te "podstawy" traktuje jako tylko podstawy i szybko chcą przechodzić do poziomu wyżej zapominając już o tych "podstawach",gdyż zaczynają ćwiczyć takie techniki, że nawet niepasują one do tych "podstaw". A w tych "podstawach" jest dużo więcej niż się niektórym wydaje,tylko wymaga to głębszej analizy. Jestem za tym aby ewoluować, w jeet kune do, ale żeby móc ewoluować, trzeba dojść do perfekcji w tym co Bruce robił, bo tylko wtedy będziemy mogli zrozumieć czym jest ta ewolucja. A jak na razie nie ma takiego, człowieka w JKD, który by osiągnął poziom Bruce,a, więc nie ma mowy o żadnej ewolucji. Nawet sam Dan Inosanto nie osiągnął tego poziomu,ponieważ skupił się na doskonaleniu innych sztuk walki. W swoim wykonaniu nie doprowadził do perfekcji tego co Bruce robił, a już na pewno nie przeskoczył jego poziomu, więc jeszcze raz powiem nie ma mowy o ewolucji.
Odnośnie pozycji- Uważam, że nie jest to żadnym problemem wytrenować drugą stronę, trzeba tylko trochę czasu poświecić, chociażby na doskonalenie słabszej strony na sucho. Mówię wytrenować, bo żeby doprowadzić ją do poziomu silniejszej strony to wymaga już większego wyrzeczenia, na samo poruszanie trzeba sporo czasu poświecić.
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

vale tudo -> wrocław

Następny temat

Juras kończy z MMA???

WHEY premium