SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ted Wong mówi o Jeet Kune Do- video

temat działu:

Scena MMA i K-1

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 62916

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 931 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3377
.... Właśnie ta osoba startująca nie mogła zrozumieć dlaczego nie może wystąpić w turnieju z powodu kilku technik. Podaje tylko przykład z doświadczenia.

Wkradł się błąd.

Zmieniony przez - MichalJF w dniu 2008-10-21 18:52:58
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 219 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2571
"Jakoś nie mogę w to uwierzyć. Bo albo startujesz w danej dyscyplinie/formule albo nie a regulamin jest dla wszystkich taki sam."

Nie zgodzę się. Organizatorzy stawiają na publikę i oglądalność. Poza tym korupcja wkrada się wszędzie i ktoś mógł posmarować komuś żeby jakiś zawodnik nie mógł używać technik które są zbyt brutalne.

PS.: Nie mówię że taka sytuacja się zdarzyła, i że UFC jest korupcyjne, ale nie żyjemy w idealnym świecie więc...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 697 Wiek 47 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 5107
Nie wykluczam. Ale mogło też być tak, że ktoś posmarował komuś aby ten przez telefon powiedział komuś że ma się zrzec niektórych technik bo inaczej nie wystartuje chociaż ten ktoś nie był kimś kto miał prawo o tym decydować.

PS. Nie mówię, że tak było ale świat nie jest idealny

Mój blogo-dziennik: http://www.sfd.pl/temat425050 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 474 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 8874
artiboy
"Powiedz mi czy to co jest na filmiku to Twoje JKD? Jeżeli tak to pokaż mi które techniki są zabronione w zawodach mma?"


no mi sie wydawało ze w mma nie mozna stawów atakować (np.kolanowego) ani stopowac atakującej konczyny uderzając bezposrednio w nią.
to można czy nie???

pozdro

Zmieniony przez - cordx w dniu 2008-10-21 21:33:55

"old man dies, young girl lives - fair trade"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 697 Wiek 47 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 5107
Problem tkwi w szczegółach. Ogólnie w żadnej ze znanych organizacji nie spotkałem się z zapisem zabraniającym takich techniki tzn. stop kick i np. low kick na stawy kolanowe itp. ale pytanie brzmi: czy to co nie jest zabronione jest dozwolone? Nie znam treści całości regulaminów/przepisów a tam mogą być zapisy nie tylko dotyczące tego czego nie wolno ale również dotyczące tego co wolno i tutaj może być pies pogrzebany.
Ja jednak stoje na stanowisku, że wolno stosować.

Zmieniony przez - artiboy w dniu 2008-10-21 21:51:12

Mój blogo-dziennik: http://www.sfd.pl/temat425050 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 106 Wiek 38 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 304
Olaboga... czytam i czytam i nie mogę wyjść z podziwu dla zamknięcia umysłu, jaki powoduje twoimi wypowiedziami Michał.
Jakie "oryginalne JKD" masz na myśli mówiąc, że Ted Wong go tak strzeże?
Czy jakakolwiek oryginalność (ergo w efekcie jednostajność) nie jest zaprzeczeniem JKD? JKD to system nieeklektyczny, nie może zostać zaszufladkowany.
Linda Lee może sobie uważać, że to co robi Ted jest najbliższe temu, co robił Bruce. Może nawet ma rację. Ale czy to ma znaczenie? Nie ma, bo świat poszedł do przodu, a JKD razem z nim, czy to się Nucleusowi podoba czy nie. JKD to to, co działa. Koncepcja strzeżona w niezmienionej formie przed Teda Wonga stanie się wkrótce tym, czym dziś jest karate - zabytkiem.
Wartość muzealna - bezcenne.
Wartość użytkowa - bezużyteczne.

Głowa mnie boli od marnej sofistyki twoich argumentów. Czy to, że twarz Teda Wonga, niczym reklama "M jak Miłość" w prawym dolnym rogu Polsatu, pojawiała się co kadr na filmach z treningami Bruce'a oznacza, że to on umiał więcej? Czy ilość spędzonych z Bruce'em godzin daje realny obraz tego, jak Ted rozumiał nauki Bruce'a? Wychodząc z tego założenia możnaby powiedzieć, że ów nieszczęsny, maltretowany worek na ganku umiał więcej od Teda, Brandona i całej reszty.
Samo przebywanie w czyimś otoczeniu nie sprawia, że jesteś mądrzejszy, czego tu zresztą nie trzeba udowadniać...


Zmieniony przez - Merkavoth w dniu 2008-10-22 02:04:50

"Absorb what is useful,
Discard what is useless,
Add what is essentially your own."
............................Bruce Lee......

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 697 Wiek 47 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 5107
Cordx podstawowy sposób blokowania low kick-a polega właśnie na stopowaniu nogi atakującej.

Mój blogo-dziennik: http://www.sfd.pl/temat425050 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 931 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3377
Mylisz sie i starasz przeinaczyc fakty. Ted byl prywatnym uczniem Bruce'a i z nim trenował.
To Dan z Nim raczej przebywał.

Co do ilości czasu spędzonego a rozumienie danego materiału. Osoba która trenuje z kimś codziennie lepiej rozumie i umie więcej niż ta która trenuje okazjonalnie.

Jakie to ma znaczenie- Jeet Kune Do które naucza Ted Wong jest tym które robił Bruce- autentyczne JKD.

Jeet Kune Do
nauczane przez Inosanto jest to Jeet Kuen czyli Jego własny wymysł.

Jeśli trenujesz np. 25 lat na worku to worek potrafi więcej od Ciebie? Ciekawe założenie

Juz jedna osoba mówiał że świat poszedł do przodu. Podaj przykłady.

Jeśli uważasz że JKD które stworzył Bruce jest bezużyteczne itd. To znacze że wcale nie rozumiesz, a nawet jestem pewien że nie znasz naukowej struktury JKD.


Co do marketingu:d Czy to przypadkiem Inosanto nie handluje kasetami, kijami i ciuchami z logiem JKD ( przynajmniej robil tak dlugi czas)??

Zmieniony przez - MichalJF w dniu 2008-10-22 15:21:05
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 691 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 8789
ja podalem ewolucje boxu (nie tlyko garda uderzenia ale rpaca nog takze)

nowy styl BJJ

nie odpowiedziales mi na pytania jak wyglada parter w JKD?
nie chodiz mi zebys mnie uczyl przez NETa ale o poziom mniej wicej (przciez jezlei ejst parter w JKD to mozna skonfrontowac z zawodnikami BJJ)
po za tym jak mam zoabczyc parter w prawdziwym JKD jak tego uczy doslownie kilka osob na siwecie

nie speiraj sie z tym ze JKD w wykonaniu Bruca istnieje bo to jest nieprwda "kazdy jest inny" i obojetnie ile czasu Ted by spedzil z Brocen nadal nim nie bedzie a co za tym idzie nie bedzie w stanie kontynuowac w 100% mysli Bruca
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 219 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2571
" Czy ilość spędzonych z Bruce'em godzin daje realny obraz tego, jak Ted rozumiał nauki Bruce'a? Wychodząc z tego założenia możnaby powiedzieć, że ów nieszczęsny, maltretowany worek na ganku umiał więcej od Teda, Brandona i całej reszty.
Samo przebywanie w czyimś otoczeniu nie sprawia, że jesteś mądrzejszy, czego tu zresztą nie trzeba udowadniać... "

"Jeśli trenujesz np. 25 lat na worku to worek potrafi więcej od Ciebie? Ciekawe założenie" - Chyba nie umiesz czytać, przecież Merkavoth napisał to ironią. Czytaj uważnie...

"Juz jedna osoba mówiał że świat poszedł do przodu. Podaj przykłady." - Merkavoth podał!!! "świat poszedł do przodu, a JKD razem z nim, czy to się Nucleusowi podoba czy nie. JKD to to, co działa. Koncepcja strzeżona w niezmienionej formie przed Teda Wonga stanie się wkrótce tym, czym dziś jest karate - zabytkiem. "
karate kiedyś było mocne i szpanerskie, a dziś taki jest kickboxing i MMA.
Widzisz gdzie popełniłeś błąd?!



Zmieniony przez - Qnick w dniu 2008-10-22 16:55:57
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

vale tudo -> wrocław

Następny temat

Juras kończy z MMA???

WHEY premium