SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Technika wyciskania - potrzebne rady

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2191

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 61 Napisanych postów 1439 Wiek 66 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 7349
Scorpion17
Bez fazy negatywnej nie ma treningu.Każde ćwiczenie ma fazę negatywną bez względu na to jak długo ona trwa,czy 3 sekundy czy 5.
Pozatym przy wyciskaniu sztangi, dostosowując szerokość uchwytu,prowadzenie sztangi w odpowiedniej płaszczyźnie,ułożenie łokci w stosunku do tułowia oraz ułożenie tułowia można wyizolować klatkę przez częściowe wyeliminowanie grup mięśniowych współpracujących przy tym ćwiczeniu.
Pomijając wszystko to jeśli każdy po 2 latach treningu wiedziałby na jego temat wszystko to forum nie byłoby potrzebne.
Ja po wielu latach się jeszcze dowiaduję nowych rzeczy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 27 Napisanych postów 676 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 5389
filar53
Doskonale zdajesz sobie sprawę, że pisząc o braku fazy negatywnej chodziło mi o typowe wolne opuszczanie sztangi przez te chociażby 3-4 sekundy a nie kontrolowanym opuszczaniu w celu dodatkowego napięcia mięśni co jest chyba nieuniknione. Co do izolacji klatki w wyciskaniu sztangi leżąc to mamy takie samo zdanie, gdyż ja nie twierdzę, że nie można tego robić częściowo, bo sam to przecież wykonuję co z reszta proponowałem wyżej, ale że nie jest to ćwiczenie izolowane i nie można mięśni klatki wyizolować.

Kawini
Ja nie oceniam umiejętności kolegi filar53, lecz fakt, że forum nie jest wyrocznią co niechcący zasugerował mój rozmówca. Poza tym fakt, że ktoś ma jakieś doświadczenie nie upoważnia go do negowania metod treningowych innych osób, które przynoszą wymierne efekty dla jego osoby. Gdybym bezwzględnie sugerował się opiniami tychże "trenerów internetowych" (żeby już wyzbyć się nielubianego przez Ciebie określenia "znawca internetowy") efekty mojego treningu byłyby ubogie, dlatego zachęcam do analizowania rad bardziej doświadczonych z jednoczesną rezerwą oraz kierowania się własnymi rozwiązaniami, gdyż każde ciało jest inne i reaguje na bodźce w różny (czasem zupełnie różny) sposób.

Cierpliwość, cierpliwość i jeszcze raz cierpliwość.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

potrzebuje profesjonalnej pomocy FBW z naciskiem na nogi/rece

Następny temat

Przerwa w splicie

Fruzelina