SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Przemysław Górynowicz - przygotowania na sezon 2024 / 2025 / Sopot 2023 strona 1835

temat działu:

Przygotowanie do zawodów

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3418973

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 106 Napisanych postów 499 Wiek 29 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 34354
Z problemów trawiennych to niedługo będę mógł pisać pracę doktorska, bo dalej szkodzi mi nawet woda . Ogolnie z tego co zdążyłem się nauczyć, a sporo muszę na to czasu i pieniędzy poświęcić, to każdy z Was panowie ma trochę racji. Generalnie fajnie to kwachu ujal. Jeśli lecimy na nie przetworzonych źródłach i nagle dorzucamy często coś co "podraznia" nam jelita, to się wkoncu zepsuje. To może być gluten ale to że np mi szkodzi to nie znaczy że będzie Przemkowi szkodzil... ważna też jest stała ochrona jelit, tutaj się fajnie sprawdza np glutamina właśnie, zagrzybienie (to o czym Wiciu pisal) też ma duży wpływ, tutaj stosowanie dużej ilości przetworzonego żarcia i cukrów może spowodować przerost grzybni i efekt jest taki że są właśnie wzdęcia itd. No i jest jeszcze zjawisko reakcji krzyżowej. Czyli np sama pszenica nam nie szkodzi, laktoza też nie. Ale jak zjemy pszenicę z laktoza to już zaczyna się problem bo wchodzą ze sobą w reakcję krzyżową. Oczywiście produkty z powietrza bo te najbardziej popularne, ale okazuje się ze ludzie mają reakcję krzyżowe bo takich produktach że w życiu bym nie wpadł. Paradoksalnie duzi ludzi (w tym ja czasem to widzę) ciężko trawi psiankowe warzywa jak np papryka.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51559 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Co do produktów z jakich korzystamy to kwestia mocno indywidualna. Mi nawet manna ciężko się trawi i ogolnie produkty pszeniczne. Natomiast nawalone błonnikiem owsiane czy chleb żytni na zakwasie leza idealnie. Nabiał trawie dobrze ale po nim pojawia mi się jak by śluz w gardle i nie mogę tego się pozbyć później co powoduje lekki dyskomfort. Z drugiej strony Bartek Leoniewski kiedyś pisał ze od kiedy wprowadził do diety produkty rekreacyjne Np chleb tostowy więcej owoców trochę syfu w postaci kilku gram nutelli to jego trawienie uległo znacznej poprawie a brzuch jest cały czas płaski.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51559 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
MatiMlody
Co do produktów z jakich korzystamy to kwestia mocno indywidualna. Mi nawet manna ciężko się trawi i ogolnie produkty pszeniczne. Natomiast nawalone błonnikiem owsiane czy chleb żytni na zakwasie leza idealnie. Nabiał trawie dobrze ale po nim pojawia mi się jak by śluz w gardle i nie mogę tego się pozbyć później co powoduje lekki dyskomfort. Z drugiej strony Bartek Leoniewski kiedyś pisał ze od kiedy wprowadził do diety produkty rekreacyjne Np chleb tostowy więcej owoców trochę syfu w postaci kilku gram nutelli to jego trawienie uległo znacznej poprawie a brzuch jest cały czas płaski.


Mogę potwierdzić to na sobie, czyszcze michę na maxa to często jakieś wzdęcia itp, jak jest więcej tego żarcia i właśnie jakis chleb tostowy itp to trawienie duużo lepsze.
Plus colon C i siemie lniane 2-3x na dzień


Zmieniony przez - eleris1904 w dniu 2018-04-27 09:21:27
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
prz1993 Zawodnik IFBB
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 21503 Napisanych postów 30764 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 870106
Ale umówmy się, chleb tostowy to nie syf. Mi chodzi o to czym podbijałem ww kiedyś, czyli jakieś pierogi z truskawkami, knedle, naleśniki z jabłkami, pizze mrożone... Chleb tostowy jest bardzo spoko, nawet na ładowaniach się często daje U Bartka też ten syf to raczej dodatki typu m&msy na tostach, a nie obżeranie się całą ich paczką.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BzykuDG Zawodnik IFBB
Ekspert
Szacuny 10621 Napisanych postów 16182 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 272461
Na parę M&Msów czy kostki czekolady, to szkoda sobie robić smaka
4

Kolarsko-gastronomiczny blog z elementami kulturystyki powered by SFD - http://www.sfd.pl/post-p18363444.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2644 Napisanych postów 13588 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 469233
to po co dodajesz czekolade u siebie jak to to też tylko parę gramów jest?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 5123 Napisanych postów 13126 Wiek 28 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 771230
Dla estetyki. Resztę zjada po zrobieniu fotki
2

"Wszystko co teraz potrzebujesz to odrobina wyobraźni...Wasza wyobraźnia czy w to wierzycie czy nie, jest zwiastunem szczęścia jakie zagości w waszym życiu. Jeśli nie jesteś w stanie wyobrazić sobie tego jak może być, to nie oczekuj, że kiedykolwiek to ujrzysz spoglądając w lustro"

Dziennik treningowy:
http://www.sfd.pl/[BLOG]_Cayek__Road_to_Aesthetics_2015/16_-t1062933.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BzykuDG Zawodnik IFBB
Ekspert
Szacuny 10621 Napisanych postów 16182 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 272461
Ja daję czeko 90%, nijak to się ma do słodkości, a daję ją, bo lubię jak coś mogę ugryźć
2

Kolarsko-gastronomiczny blog z elementami kulturystyki powered by SFD - http://www.sfd.pl/post-p18363444.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 5123 Napisanych postów 13126 Wiek 28 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 771230
No ja wiem przecież, tylko po co ta minka nienawiści

"Wszystko co teraz potrzebujesz to odrobina wyobraźni...Wasza wyobraźnia czy w to wierzycie czy nie, jest zwiastunem szczęścia jakie zagości w waszym życiu. Jeśli nie jesteś w stanie wyobrazić sobie tego jak może być, to nie oczekuj, że kiedykolwiek to ujrzysz spoglądając w lustro"

Dziennik treningowy:
http://www.sfd.pl/[BLOG]_Cayek__Road_to_Aesthetics_2015/16_-t1062933.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BzykuDG Zawodnik IFBB
Ekspert
Szacuny 10621 Napisanych postów 16182 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 272461
To było głównie do Erwiego
1

Kolarsko-gastronomiczny blog z elementami kulturystyki powered by SFD - http://www.sfd.pl/post-p18363444.html 

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pierwszy start - nabór do kategorii Bikini Fitness

Następny temat

SFD Team - Łukasz Modzelewski - przygotowania do sezonu 2018

WHEY premium