SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Tauryna - warto?

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 3783

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 1014 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 6169
Warto kupic tauryne np. z vitalmaxa? Podobno jest pompa, ale chodzi mi tez o wlasciwosci antykataboliczne i anaboliczne, ogolnie czy sie oplaca to, czy lepiej dolozyc i kupic dodatkowe kilo bialka.

Oczywiscie czytalem artykul, ale chodzi mi raczej o aspekt ekonomiczny, bo cena nie duza, wiec dzialanie moze byc niestety wprostproporcjonalne do niej.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 347 Wiek 39 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 7518
ja tam po samej taurynie żdnej pompy nie czuje, biore 6-9 g dziennie teraz, kiedys dodawałem 3g do 5-7g argininy, 2-3g ornityny, 200mg kofeiny przed treningiem, to nie powiem, z dodatkiem tauryny efekt "pompowania" był lepszy,
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 138 Napisanych postów 18684 Wiek 38 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 117415
po taurynie pompa, chyba pomylilo ci sie z aakg
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 1625 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 29127
J/w pewnie pomylilo się z AAKG. Taurana w połączeniu z kofeiną działa pobudzająco[ale to zależy od organizmu]. Takie połączenie stosuję się w red bullach, tigerach itp...
Jeśli chodzi o właściwości antykataboliczne, lepszym rozwiązaniem będzie BCAA.

Zmieniony przez - smuk w dniu 2009-08-19 17:45:21
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 1014 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 6169
Wlasnie nie pomylilo mi sie z aakg, czytalem jakies artykuly o "niesamowitych" wlasciwosciach tauryny, niby ma spalac tluszcz tak dobrze jak drogie spalacze, dawac pompe i byc swietnym anabolikiem i antykatabolikiem.

Oczywiscie nie wierze we wszystko, ale jest dosc tania wiec pytam czy choc czesc z tego jest prawda

A co do bcaa i aakg warto kupowac je? Na pompie mi jakos nie zalezy, ale aakg jest dosc tanie, za to bardziej mnie interesuje oplacalnosc bcaa.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 67 Napisanych postów 10282 Wiek 38 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 52628
BCAA jako antykatabolik jak najbardziej tak
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 347 Wiek 39 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 7518
najbardziej opłaca się mega caps z olimpa 300kapsów
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 347 Wiek 39 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 7518
Jak wynika z doświadczeń numer 2 i 3, tauryna odgrywa ważną role w produkcji tlenku azotu, a jej niski poziom może doprowadzić do jego redukcji w organizmie. Tlenek azotu jest gazem biorącym udział w skurczach mięśni oraz w powiększaniu naczyń krwionośnych. Dzięki rozszerzonym naczyniom krwionośnym przepływ krwi z tlenem oraz składnikami pokarmowymi jest znacznie sprawniejszy. Jeśli pracujesz nad rozwojem mięśni potrzebujesz przyśpieszyć tempo przepływu twojej krwi, co pozwoli twojemu organizmowi na lepsze dotlenienie i odżywienie. Jednakże jest to niemożliwe, gdy ilość tlenku azotu jest niska, co może być spowodowane niedoborem L-Tauryny. Nie trzeba więc dodawać że tauryna jest suplementem pomagającym w zwalczaniu niedoborów oraz w utrzymaniu lub zwiększeniu poziomu produkcji tlenku azotu. Ponadto, tauryna wraz z NO2 usprawnia działanie pompy napędzanej przez NO2. Zaleca się spożywanie około 3 do 5 gramów tauryny dziennie.
wiecej inf i zródło: http://www.cellbolic.pl/suplementy,trening,dieta/tauryna/43.html 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 1014 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 6169
Wiem, czytalem to, tylko duzo badan ma sie nijak do rzeczywistosci.

PS

Co do BCAA to oplaca sie kupowac? Tzn jest wart tych pieniedzy, czy jest to po prostu dobry suplement jak ktos ma grubszy portfel?

Zmieniony przez - jakis ktos w dniu 2009-08-19 20:28:50
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 11966 Napisanych postów 160232 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1233681
BCAA warto, zaleznie od celu.

imo ja biore na polepszenie regeneracji i w tym zakresie robi swoje.

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 1014 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 6169
Troche zbocze z kursu, ale dobrze sie po bcaa spi?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 11966 Napisanych postów 160232 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1233681
pod tym wzgledem akurat sie nie interesowalem nigdy, wiec ci nie odpowiem na to pytanie

lepiej sie spi po magnezie i cynku

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

co lepiej wziąć jako pierwsze

Następny temat

jaka odżywka?

WHEY premium