SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Tanie danie - czyli aromatyczne flaczki wołowe w Mojej wersji.

temat działu:

Kuchnia SFD

słowa kluczowe: , , , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2582

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 144 Napisanych postów 219 Wiek 36 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1142
Tanie danie - czyli aromatyczne flaczki wołowe w Mojej wersji.



Składniki na 4 porcję:

500 g flaków wołowych obgotowanych
1,5 litra bulionu( w moim przypadku drobiowy)
50 ml octu jabłkowego
2 duże marchewki
3 średnie ziemniaki
pół średniego pora
1 duży korzeń pietruszki
ćwiartka średniego selera
1 duża czerwona cebula
2-3 ząbki czosnku
pęczek świeżego majeranku
pęczek natki pietruszki
2 gałązki rozmarynu
łyżeczka wędzonej papryki
2 łyżeczki suszonego majernku
kilka ziaren ziela angielskiego
3-4 listki laurowe
sól morska
świeżo mielony czarny pieprz
łyżeczka miodu
2 -3 łyżki oleju rzepakowego

Przygotowanie:
Flaczki które kupiłem były już wstępnie obgotowane, tylko je opłukałem. Do rozgrzanego garnka wlewamy 2-3 łyżki oleju, dorzucamy ziarna ziela angielskiego, listki laurowe oraz paprykę wędzoną( może być zwykła słodka), lekko przesmażamy. Po około 30 sekundach dodajemy flaczki i mieszamy z przyprawami które się smażyły. Smażymy 2-3 minuty i dolewamy octu jabłkowego. Dusimy chwilę na średnim ogniu.
Wszystkie warzywa kroimy z grubsza w plastry, przesmażamy na rozgrzanym oleju przez kilka minut aż złapią lekki kolor. Do warzyw dodajemy łyżeczkę miodu, która doda całości fajnej słodyczy, mieszamy razem i przekładamy do garnka.
Zalewamy bulionem, wrzucamy gałązki rozmarynu kilka listków świeżego majeranku, suszony majeranek, sól, pieprz i dusimy pod przykryciem do miękkości, mi zajęło to około 35 minut. Na końcu doprawiamy do smaku solą pieprzem, wyłączamy gaz i dodajemy świeżo posiekaną pietruszkę oraz majeranek.
Smacznego :)!



Wartości odżywcze 1 porcji:

Białko: 21 g
Węglowodany: 32 g
Tłuszcze: 15 g
Kcal: 356

Jeden za nimi przepada drugi nie znosi, ja osobiście uwielbiam flaczki, ale w tej wersji smakują mi zdecydowanie najbardziej :). Jest to bardzo tanie danie, flaczki wołowe mają w 100 g aż 12 g białka. Także patrząc na ich cenę to jest to zakup opłacalny. Nie jeden nie świadomy który nie lubi flaczków wcinał by aż miło :). Uważam że to danie spokojnie może znaleźć się w diecie ludzi uprawiających sport. Jest dosyć syte, mimo iż wartość kaloryczna nie jest wcale taka duża, a białka ma sporo. Nie bójmy się jeść podrobów one też mają swoje wartości odżywcze Flaczki rulezzzz :)

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Banan BOSS FORUM Administrator
Ekspert
Szacuny 11389 Napisanych postów 72661 Wiek 37 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 958285
Uwielbiam flaczki muszę wypróbować Twojego przepisu, sog
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 144 Napisanych postów 219 Wiek 36 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1142
Dają radę :D, polecam. tez dawno nie jadłem to trzeba było do nich wrócić :). To jest również wersja dla tych którzy ich nigdy nie jedli :), może się przekonają :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 3
Nawet dobrze wyglądają ;)

http://www.nalzdan.pl/ inna strona muzyki

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

burger al'a Big Mac - Low Cab

Następny temat

Szybka sałatka z ziemniakami,kurczakiem i winegretem.

WHEY premium