SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Tamoxifen działa negatywnie na wzrok!!

temat działu:

Doping

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 6669

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Gdzieniegdzie na forum chodzą głosy , że tylko clomid działa negatywnie na wzrok i ,że można go zastąpić nolvą jak ktoś chce się ustrzec przed tym sidem, oto artykuł który burzy te tezy.

Tamoxifen and Your Eyes

by Dana Isherwood

The insert that comes with tamoxifen states under the heading of WARNINGS "visual disturbance including corneal changes, cataracts and retinopathy have been reported in patients receiving NOLVADEX" (tamoxifen citrate). Although information is provided under the heading of ADVERSE REACTIONS, ocular toxicity is not listed. This raises three very important questions:
Are visual disturbances a rare event?
Do they occur at low doses (i.e., 20 mg/day)? and
If they occur, are they reversible?

During 1978 to 1990, only six publications; and eight patients with ocular toxicity were reported in the English language literature, thus suggesting that this adverse side effect is either a rare event or underreported. That it can occur at low doses is documented. In Pavlidis et al [Cancer, Vol. 69, No. 12, pp. 2961-2964 (1993)], researchers reported that out of 63 patients receiving 20 mg/day for 5 to 51 months, 4 patients (6%) developed decreased visual acuity, macular edema, and retinal opacities. Discontinuation of the drug resulted in a reversal of the decreased visual acuity and macular edema, but the retinal opacities remained.

At the American Association for Cancer Research annual meeting in San Francisco April 10-13, 1994, researchers from the University Hospital in Zurich, Switzerland, reported that not only does ocular toxicity occur at Low doses, but that the reversibility of visual symptoms is dependent on total cumulative dose. Twenty patients with visual symptoms; caused by tamoxifen were studied. Results showed that in 85% of patients deterioration of vision was the first symptom. Corneal, retinal and optic nerve abnormalities were reported in 60% of patients on less than 10 grams in total, 20% of patients on less than 100 grams in total, and in none of the patients taking more than 100 grams in total. At 20 mg/day, this equates to taking tamoxifen for somewhere between 1.4 years (10 g) to 13.7 years (100 g).

Dr. Piotr Szczesny who reported these results in San Francisco also mentioned that he has found that, since most breast cancer patients are women over 50, many doctors who are not well versed in this potentially devastating side effect will assume that the lack of visual acuity reported by their patients are the result of aging eyes rather than tamoxifen. These women will continue to take tamoxifen, thus increasing their chance of permanent injury.

BOTTOM LINE: Ocular toxicity from tamoxifen is a rare side effect with a potential for permanent damage to the eyes if not recognized early. If you are on tamoxifen, have your eyes examined annually. If you have any problems at all with your vision, see an ophthalmologist as soon as possible.

źródło:http://www.bcaction.org/Pages/SearchablePages/1994Newsletters/Newsletter025G.html 
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
MarcelQ Instruktor SFD
Ekspert
Szacuny 420 Napisanych postów 20241 Wiek 37 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 171132
Czytałem to chyba jakos w 1-2 klasie liceum.. u mnie też jakos nolvadex nie wpływa znacząco na wzrok (nie zauważyłem) predzej łape owy sajd na clomidzie...

" I pamietaj szacunek to wszystko "

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 23
hehe
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 43 Napisanych postów 3983 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 25216
na szczęście dawkowanie tamoxa w stosunku do clomidu podczas pct jest znacznie mniejsze co sprawia że sajdy są adekwatne do dawek
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 324 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 12460
To mnie troche martwi bo ja mam problemy z oczami i nie jest mi to na reke A niedlugo cyklon sie zbliza

solomeja

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
"Results showed that in 85% of patients deterioration of vision was the first symptom. Corneal, retinal and optic nerve abnormalities were reported in 60% of patients on less than 10 grams in total, 20% of patients on less than 100 grams in total, and in none of the patients taking more than 100 grams in total. At 20 mg/day, this equates to taking tamoxifen for somewhere between 1.4 years (10 g) to 13.7 years (100 g)."


Badania wykazały że u 85% pacjentów pogorszenie widzenia było pierwszym symptomem. Uszkodzenia nerwów, wzrokowego(nie rozumiem co znaczy corneal,retinal) wystąpiły u 60% pacjentów przy dawce która nie przekroczyła 10g(w sumie), u 20% pacjentów między 10g-100g (w sumie),oraz nie wystąpiły u reszty % pacjentów ,którzy zażyli więcej niż 100g(w sumie). Dawka 20mg/day, przyjmowania tamoksifenu przez 1.4 roku daje w sumie 10g, 13.7 lat daje 100g. nie znam dobrze angielskiego tłumaczyłem troche na czuja ale myśle że jakiś tam sens tamtej wypowiedzi oddany.

Zmieniony przez - gamon w dniu 2005-10-19 14:03:37
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 324 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 12460
To jest dosc wazne dla tych ktorzy maja sklonnosci do jaskry ocznej.
Tak przy okazji powiem ze jak bralem metke 1 tydzien i mialem badanie na jaskre z badaniem cisnienia to mialem podwyzszone cisnienie i lekarka myslala ze mam jaskre kazala mi przyjechac za 2 tyg na badanie cisnienia znowu. W tym czasie przestalem brac mete i na badaniu tym drugim juz bylo wsio OK. Sie dziwila troche lekarka, wypytywala rozne rzeczy bo wszystko tym razem ok bylo.
To taka mala dygresja co do SAA, a oczu

solomeja

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
miczelx ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 907 Napisanych postów 35146 Wiek 84 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 814700
jezeli omnie chodzi to clomid wyrazie oddzialywal na wzrok niegatywnie, przy nolvie zanych tego typu side'ow nei bylo

mysle ze jezeli mowimy o wzroku nolva goruje mimo wszytko...

BO LEPIEJ BYSMY STOJAC UMIERALI NIZ MAMY KLECZAC NA KOLANACH ZYC!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
MarcelQ Instruktor SFD
Ekspert
Szacuny 420 Napisanych postów 20241 Wiek 37 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 171132
Amerki nie odkryłes

" I pamietaj szacunek to wszystko "

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
A czy gdzieś to napisałem ,że odkryłem?




może chociaż jakieś małe wysepki na wielkim oceanie spokojnym?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
VLAD.IV ZASŁUŻONY
Specjalista
Szacuny 58 Napisanych postów 10634 Wiek 49 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 36062
mhm

członek-mafia.suple.hardcor.pl

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 44 Napisanych postów 2531 Wiek 35 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 15886
Hmmmm ciekawe
Czyzby to była kryptoreklama inhibiatorów aromatazy ?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Sauna a saa i trening

Następny temat

coś na zime :)

WHEY premium