SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Taka sobie dieta + trening i moje efekty

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2987

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 61 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1878
Witam wszystkich :)

Od jakiegos juz czasu przegladam sobie to forum, ktore na prawde jest dla mnie skarbnica wiedzy i swego rodzaju motywacja do ciaglej pracy. W temacie diety i redukcji, ciagle jest jeszcze mnostwo rzeczy ktorych nie wiem i ktore pewnie tez robie zle, ale mimo wszystko postanowilem dac sobie szanse i wystawic na probe swoj charakter, a temat zalozylem wlasnie po to, abyscie mogli skorygowac moje bledy :)

Gdy zaczely sie wakacje, automatycznie nastapila przerwa w treningach MT, cieszylismy sie z kumplami nawet ze bedzie troche luzu :P Przez koncowke czerwca i caly lipiec ostro dawalismy w palnik, co kilka dni rozpalalismy ognisko/grilla, aktywnosc fizyczna ograniczala sie do wyjscia na lawke, pozniej do sklepu po browar lub cos innego i na dzialke pod jablon :P Wakacje mijaly i w koncu na poczatku sierpnia postanowilem zaczac wracac do formy, zeby nie zdychac na pierwszych treningach MT. Wazylem wtedy ok 80 kg i nie mialem zamiaru zostac z taka waga, wiec zaczalem biegac codziennie wieczorkiem, najpierw pare stadionow, pozniej coraz wiecej (20 maksymalnie sie udalo przebiec). Z jedzenia wywalilem wszelkiego rodzaju jajecznice, chleby smazone, spaghetti, pizze, kielbaski, cukier, sol, ograniczylem slodycze i na poczatku wrzesnia zbilem wage do 75kg. Pozniej zaczalem interesowac sie bardziej dieta i tymi wszystkimi weglami, bialkami etc. Staralem sie ulozyc jedzenie w jakis logiczny sposob, ale nie zawsze sie to udaje, dlatego tez nie stosuje jakis super rygortystycznych norm (oprocz regularnosci, szama co 2,5-3h musi byc) co do ilosci danych elementow na dzien, poprostu staram sie na biezaco liczyc ile zjadlem i czy moge sobie pozwolic na wiecej, jezeli mam ochote :P

Zanim zaczalem jeszcze biegac, na koniec Lipca zrobilem pomiar tkanki tluszczowej wg. tego co znalazlem tutaj w jednym tamcie o faldomierzu, porownam to z tym co jest obecnie:

klatka ~ 16 mm / 14
pempek ~ 25 mm / 18
udo ~ 20 mm / 17

BF% wyszlo mi wtedy 437,5 / 427,7 (dzis w kalkukatorze na mybodycomp 11.25%)
waga dzien dzisiejszy w przedziale 72,5 - 73 kg
_______________________

Teraz, co jem:

Sniadanie

Jajko na miekko
2-3 kromki chleba bialego z odrobiną Ramy
plasterek szynki z kurczaka
pomidor, ogorek, papryka - zalezy..
herbata z sokiem malinowym i cytryna
garsc orzechow

2 Sniadanie

bulka, rogal
plasterek sera zoltego
dzem
warzywa jak wyzej
herbata

Obiad

Tutaj juz zalezy, to co mama przygotuje, czasem jest to ryz i piers z kurczaka, czasem nalesniki, czasem gulasz - nie ma reguly..

Poobiad (w srode i czwartek, posilek przedtreningowy)

Z tym zawsze mam problem, bo nie wiem co i w ogole czy jesc, czesto nie jestem po prostu glodny, jak juz to wrzucam jakies platki, jogurt, albo twarozek

Kolacja

czesto parowki drobiowe
chleb zwykly 2-3 kromki
papryka
herbata
ogolnie na kolacje nie jem duzo, bo nie lubie potem na noc czuc sie taki pelny, poza tym jak sie najem i wstane rano to mnie strasznie ssie w zoladku ;P

Wiem ze dieta do najlepszych nie nalezy, dlatego tez w miare mozliwosci prosilbym o wskazowki co pozmieniac ;)
_______________________

Odnosnie treningu, na MT ostro sie mecze i pot doslownie sie ze mnie wylewa (dodatkowo cwicze z kurtce ortalionowej), ale lubie to i najchetniej jeszcze wydluzylbym treningi, ale.. :) Codziennie (od jakiegos tygodnia) robie tez ABS 10 minutowy, bo po 8 nie czulem tak bardzo tego brzucha. W pozostale dni tygodnia o 19 wychodze na stadion i robie 2-3 kolka szybkim tempem dla rozgrzewki i jak narazie 4 interwaly HIIT, sprint przez cala prostą na stadionie i trucht na łuku, pozniej chwile sie porozciagam, 2-3 kolka na dogrzanie i koncze. Mysle o wstawieniu silowni 2 razy w tygodniu, ale doczytuje jeszcze info na temat cwiczen, zeby wszystko mialo jakies rece i nogi.

Jutro postaram sie wrzucic zdjecia jakies zebyscie mogli zobaczyc jaki ze mnie grubas :P
_______________________

Troche faktów:

Płeć: Mężczyzna

Wiek: 19 lat

Waga: 73 kg

Wzrost: 185 cm

Obwód klatki: 88.5

Obwód ramienia: nie mierzylem

Obwód talii: 80.2

Obwód uda: 53.2

Obwód łydki: nie mierzylem

Szacunkowy poziom tkanki tłuszczowej: 11.25%

Aktywność w ciągu dnia: codzienne spacery z psem, w sumie razem jakies 2,5-3h

Uprawiany sport lub inne formy aktywności: w poscie

Odżywianie: wczesniej jadlem wszystko, nie zwracalem uwagi na nic :P / teraz nie jem rzeczy smazonych, nie uzywam cukru, soli, pieprzu etc. duzo warzyw i owocow

Cel: poprawa estetyki i proporcji

Ograniczenia żywieniowe: zadne

Stan zdrowia: zdrowy jak ryba :P

Preferowane formy aktywności fizycznej: w poscie

Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty: nic

Czy możliwe jest wprowadzenie suplementów: nie

Stosowane wcześniej diety: zadne

Zmieniony przez - DzejHej w dniu 2007-10-20 13:36:11

Zmieniony przez - DzejHej w dniu 2007-10-20 13:36:46
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 61 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1878
I zdjecia, jakosc taka sobie, bo z komorki, ale wszystko widac :)












Zmieniony przez - DzejHej w dniu 2007-10-20 13:57:03
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Masa a redukcja

Następny temat

magnez

WHEY premium