SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Tajne i dawno zakazane zabójcze techniki ...............SPAMOWANIA %-)

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 131850

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Cavior Bushido24.pl
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 7168 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 46566
W aikido nie ma zawodów, wiec...

Lubie historię, zwłaszcza XX wiek(nie jestem ani stricte humanistą ani ścisłowcem-jestem gdzieś pomiędzy, jeśli idzie o uzdolnienia i zainteresowania). Choć oczywiście poprzednie epoki również mnie interesują-głównie pod kątem rozwoju sztuk walki.

Jedną z moich ulubionych książek jest "Historia Świata od roku 1917" Paula Johnsona. Facet jest historykiem ale również ekonomistą (pisuje do Forbes'a). Sytuacja ekonomiczna wpływała na wojny bardziej niż największe bitwy...

Zmieniony przez - Cavior w dniu 2009-12-16 02:29:11
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 1133 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 11993
Cavior a ile lat siedzisz w aikido jeśli moge zapytać?

Siła bez sprawiedliwości to przemoc. Sprawiedliwość bez siły to nieudolność.

http://spameria.net/index.php 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Cavior Bushido24.pl
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 7168 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 46566
Określenie "siedze w aikido" jest średnio na miejscu. W aikido "siedzą" mistrzowie. Ja po prostu się uczę... Na pierwszy trening poszedlem w 1999. Od tamtej pory mialem przerwy, dluzsze i krotsze-ale zawsze w koncu wracałem do stylu. Ciągnie wilka do lasu, znaczy się: ciągnie pingwina na matę

Zmieniony przez - Cavior w dniu 2009-12-16 02:35:07
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 1133 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 11993
co do aikido to zawodów nie ma w polsce czy ogólnie na całym świecie nie organizują żadnych?
interesuje mnie to bo kiedys na eurosporcie chyba leciały jakieś zawody w aikido z tego co pamietam ale to było już dość dawno temu.

Siła bez sprawiedliwości to przemoc. Sprawiedliwość bez siły to nieudolność.

http://spameria.net/index.php 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Cavior Bushido24.pl
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 7168 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 46566
Jest jeden styl aikido (Shodokan, nazywany też Tomiki Aikido, od nazwiska twórcy, Kenji Tomiki). Oni mają regularne sparringi i turnieje(twórca miał 6 dan w judo, wyzwał Ueshibę, dostał manto i zaczął u niego trenowac, osiagajac w koncu 8 dan Judo i 8 dan Aikido-po czym połączył idee tych dwoch stylow w jedną całość). W Polsce tego odłamu chyba nie ma (przynajmniej-nie spotkalem sie z ludźmi z tego odłamu ani nie widzialem w necie żadnych informacji o klubach tego stylu w naszym kraju, choc kiedys doszly mnie sluchy, że podobno gdzieś u nas są).

Inne nurty też mają sparringi (częściej lub rzadziej, mniej lub bardziej "kontaktowe") ale turniejow z tego co wiem, nie ma (nie licząc polskiego "Combat Aikido"-oni niedawno dołączyli do nurtu Real Aikido, bazującego na Yoshinkan). Ich turnieje jednak bardziej przypominają zawody grapplingu niż klasyczne aikido, z tego co wiem mocno ograniczają możliwość użycia dźwigni nadgarstkowych i rzutów na dźwigni, parter jest limitowany czasowo-ale nie znam szczegolow.

Zmieniony przez - Cavior w dniu 2009-12-16 02:50:06
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 58 Napisanych postów 6529 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 36902
Cavior ja chciałem tylko żebyście pamiętali, że istnieję a że nie miałem co napisać, to napisałem pierwsze co na myśl mi przyszło

Ulubieńcy - Wikibokser, ten od Yiu-Tubitsu, Sensei(99999), Jarzyn, Jaguar, Frosti

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 111 Napisanych postów 16087 Wiek 37 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 79876
A to Aikido to jakieś origami czy co ??

This is madness!
This is SHIN-AI-DO!!!

http://www.shinaido.w8w.pl/

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 1567 Wiek 40 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 13828
Tak, masz poskładać przeciwnika w jakiś ładny kształt.

No chamy, wiązać się w pęczki...!
MANIPULATORS & DEVIANTS SQUAD :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Cavior Bushido24.pl
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 7168 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 46566
Aikido to origami z ludzi: sztuka skladania kimona, gdy przeciwnika nadal ma je na sobie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 111 Napisanych postów 16087 Wiek 37 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 79876
Pingwin kiedy idziesz igloo budować ??

This is madness!
This is SHIN-AI-DO!!!

http://www.shinaido.w8w.pl/

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Worek/Partner

Następny temat

8 Najlepszych walk wg ESPN

WHEY premium