SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

TRT - porady

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 243

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 25 Wiek 31 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 350
Witam szanownych panów po paru latach nieobecności ... I proszę o interpretację wyników;) ogólnie sprawy potoczyły się tak że zacząłem trt w roku 2017 i po niespełna 8 miesiącach terapia została przerwana co było związane z moim nieoczekiwanymi pobytem w ZK... Teraz jestem już tu i chciałbym zająć się swoim zdrowiem :) największym z problemów z jakim się borykam jest slabe libido jak i kiepskie samopoczucie :( byłem już oczywiście u Endo ale chciał bym również poznać opinie innych ''kumatych'' czy warto zacząć ponownie trt bo to właśnie zaproponował mi lekarz . Jest jedno 'ale' które mnie martwi... Lekarz zapytał czy mam już żonę,dzieci i że jeśli jeszcze nie to żebym miał świadomość że zaczynając się leczyć testem może być problem z zapłodnieniem i żeby podpisać oświadczenie jesli się decyduje. Czy trt całkowicie przekreśla zapłodnienie ??
Wyniki :
Testosteron całkowity - 414.40 ng/dl
testosteron wolny - 9.25 pg/ml przy zakresie 9.10-32.20 PG/ml
TSH - 2.800 miau/l
Ft4- 1.17 ng/dl
Ft3- 2.80 PG/ml
Prolaktyna 10.52 ng/ml
FSH 3.30 mIU/ml
LH 4.10 mIU/ml
Estradiol 17 PG/ml
Morfologia raczej cała w normie oprócz EOS% 6.1 % przy zakresie 0.0 - 5.0.
Obecnie przyjmuje tylko letrox 25 mg na niedoczynność tarczycy. Testosteron leży już wykupiony z zaleceniami 2amp co 2 tyg ale póki co nie zacząłem terapii bo jednak chciałbym zostać ojcem kiedyś a z drugiej strony to kiepskie libido i ogólne samopoczucie ...
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

100% CZYSTY HYDROLIZAT KOLAGENU

Kolagen SFD PURE GOLD dedykowany osobom dbającym o zdrowy wygląd skóry, a także osobom uprawiającym sport, po kontuzjach sportowych.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2209 Napisanych postów 2054 Wiek 26 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 76136
Wiesz, nikt nieda Ci gwarancji że zachowasz płodność, temu takie, a nie inne stanowisko lekarza. Z tym wydaje mi się, ze niema zależności tzn. Masz Pana „Buma” chleje, fajki jara, je syf, a dzieciaków ma gromadę, a z drugiej storny masz człowieka nie pijącego, ładnie jedzącego, który nawet telefonu nie nosi przy jajkach i dzieci mieć nie może.

Pamiętaj, ze są kulturyści którzy maja dzieci, a watpię aby z „bomby” schodzili :) Tutaj decyzja należy tylko i wyłącznie do Ciebie, bo może byc to „one way ticket” ale nie musi.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
MarcelQ Instruktor SFD
Ekspert
Szacuny 422 Napisanych postów 20241 Wiek 36 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 171132
Musiałbyś sobie zrobić badania na jakość nasienia jeżeli myślisz o dzieciach w przyszłości :) raczej terapia zastępcza nie powinna mieć jakiegoś drastycznego znaczenia o ile jesteś pod opieką lekarza, zawsze może zalecić w okresie planowanego zapłodnienia terapię z HCG, jeżeli stwierdzi, że gonady jąder produkują niezadowolenia jakość nasienia.
1

" I pamietaj szacunek to wszystko "

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 30684 Napisanych postów 21285 Wiek 42 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 273375
Załóż temat w dziale doping , tam sporo osób się wypowie
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trądzik - jak sobie z nim poradzić?

Obnizka