SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

TRIBULUS TERRESTRIS-CZY NAPRAWDE DZIAŁA?

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 207902

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a) Temat przeniesiony przez banan14_88 z działu Suplementacja - nasze testy i promocja.
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 36 Napisanych postów 3542 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 11507
Ekstrapolując do wypowiedzi Rafała B.(chwalebnie odnosi sie do efektów jakie uzyskuje po tribulusie)chciałbym przypomnieć w tym miejscu forumowiczom, lub tym którzy sie jeszcze nie spotkali z tematem o mozliwociach jakie daje nam stosowanie TT.
Fajnie by było aby sami czytający wypowiedzieli się również, jakie mają doświadczenia ze stosowaniem "buzdyganka ziemnego" lub jak kto woli "tribulus terrestris".
Dla niewtajemniczonych na początku kilka słów wprowadzenia.
Tribulus Terrestris czyli buzdyganek ziemny, na początku stosowany był przez dalekowschodnią medycyne ludową(Chiny i Indie). Później zainteresowali się nią Grecy i dopiero poprzez noworzytny sport Bułgarzy.
Większość zainteresowanych zapewne słyszała, jaką potęgę w ppodnoszeniu ciężarów stanowili BUłgarscy sztangiści wspierani w swych wysiłkach poprzez uwczesny system polityczny.
W każdym bądź razie teraz możemy bez rzadnego problemu dostać TT w sklepach z odżywkami nie narażając sie rzadnemu ustrojowi.
Dalej jednak najlepszy Tribulus rośnie na południu Europy, a konkretnie w wyżej wspomnnianej Bułgarii.
Co stanowi że Tribulus działa i to znacznie mocniej niż inne adaptogeny(macca, żeń szeń itp.).
Tribulus zawiera kilka związków które szczególnie mogą interesować sportowców: saponiny triterpenowe, saponiny steroidowe, polifenole i indole.
Glikozydy saponinowe: triterpenowe głównie zawarte w żeń szeniu nie dziłają w sposób nas zadawalający, natomiast inna sprawa sie ma jeżeli chodzi o saponiny steroidowe(diosgenine,protodioscyne). Te ze względu na swoją bardzo charakterystyczną budowe, mogą w sposób prawie doskonały naśladować androgeny ludzkie.
Można by powiedzieć że przyjmując saponiny oszukujemy organizm dając mu coś co do złudzenia przypomina sterydy ludzkie(między innymi testosteron).
Taki efekt nie pozostaje bez odpowiedzi fizjologicznej.
Na pewno większość z czytających wie że w organiżmie ludzkim testosteron(najbardziej nas interesujący męski hormon wzrostu)krązy tylko w1-2% w postaci wolnej po krwioobiegu, reszta jest związana z białkai nośnikowymi(globulinami). Tylko wolny testosteron potrafi tworzyć kopleksy hormon receptor i przedostawać się do komórki gdzie następuje odpowiedż jądra komórkowego co objawia się zwiększoną syntezą białek itp.Ogólnie rzecz ujmując zwiększeniem masy mięśni. Jeżeli wię dostarczymy do organizmu saponny które będą łączyć się z białkami nośnikowymi, to nastapi wzrost wolnego testosteronu. A więcej wolnego testosteronu, to więcej mmięśni, siły szybkości itp.
Ponadto saponiny działają jeszcze w inny sposób, krążąc we krwi, można by powiedzieć odwracają uwage od testosteronu szkodliwych enzymów 5alfa reduktazy i aromatazy. Jeden i drugi unieczynnia testo. czyniąc z niego dihydrotestosteron(odpowiedzialny za powstawanie lub wzmacnianie 2i3 rzędowych cech płciowych męskich) lub estrogen estradiol(winny za powstawanie, wzmacnianie,cech kobiecych).
Reduktaza powiększy nam prostate, zwiększy łojotok, będzie odpowiedzialna za łysienie typu męskiego i pojwianie się zarostu typowego dla mężczyzn, zwiększy poziom agresji itp.
Natomiast aromataza spowoduje powstawanie ginekomastii, zatrzymanie wody i taknki tłuszczowej w niechcianych okolicach , typowych dla kobiet.
Tak więc jeżeli niechciane przez nas enzymy zajmą się saponinammi to dalej większa część anabolicznie a nie androgennie działającego testo. będzie w obiegu. Mniejsza ilość estrogenów-estradiolu, to większe wydzielanie hormonu luteotropowego(coś co na swój sposób można delikatnie porównać do iniekcji z zakazanej horiogonadotropiny łożyskowej lub nawet bardziej do cytrynianu clomifenu). Pamiętjmy że hormon LH(luteortopowy) pobudza bezpośrednio gonady(jądra) do produkcji hormonu właściwego :testosteronu.
Ponadto w TT występują polifenole i indole, związki te mają a zadnie zmniejszyć poziom estrogenów, działają antyestrogennie. Działanie to zapewniaj nam dwa związki harmina i harmidyna, niosące bardzo podobne efekty do daidzeiny i genisteiny(izoflawonów soi). Efekt antyestrogenny uzyskujemy poprzez oddziływanie skladnika czynnego na receptor.zasada rywalizacja o receptor(coś w rodzaju Nolwadexu)lub poprzez zmniejszenie konwersji do silniej dzialającego rodzaju estrogenu
Takie działanie dalej sprawia że zwiększa sie masa mięśniowa bez zbędnego przyrostu nie chcianej tkanki tłuszczowej i zatrzymywania wody.
Stosowane są różne ekstrakty z Tribulusa, 45,75,90%.
Jednak na uwage zasłóguje fakt że to nie tylko wyizolowane saponiny dają końcowy efekt. Tak naprawde to suma wszystkich składników daje nam pozytywne wyniki,pamiętajmy że zwiążki antyestrogennne także podwyższają poziom wolnego testosteronu.
Ponadto TT posiada wiele innych pozytywnych cech. Między innymi zmniejsza poziom cholesterolu, zmniejsza stany zapalne, dziala antybakteryjnie i przeciwwysiekowo.
Stosowany może być tak naprawde w każdym okresie trening. Można korzystając z jego właściwości robić mase mięśniową, siłe i redukować tkanke tłuszczową.
Często korzystają z niego zawodnicy będący na, lub po cyklu steroidowym.
Gdyż na cyklu zmniejsza ilość estrogenów (najlepoiej połączyć z innymi silnie działającymi środkami) i zwiększa biodostępność dla tkanek hormonów lub ich pochodnych, które zostały przyjęte z zewnątrz.
Po cyklu pomaga wrócić do równowagi hormonalnej, zmiejsza negatywne skutki odstawienia steroidów(sprzężenia zwrotne).
Reasumując Tribulus terrestris firmy KAIZEN zwiększa poziom wolnego testosteronu o jakieś 40% i hormonu luteinizującego o 70%.
Daje to mase, siłe, rzeźbe i zwiększony popęd seksualny. Zmniejsza zaś gromadzenie wody i tkanki tluszczowej.
Najlepsze połączenie to TT+ZMA pm +Kreatyna +Whey +Glutamina.
Ja osobiście robiłem na takich zestawach niezłe wyniki siłowe, jeżeli ktoś ma ciekawe doświadzcenia z TT i połączeniami z innymi suplementami niech opowie jak sprawa sie ma. POZDRO
11

Wal śmiało - odpowiem na każde pytanie

TRENING OSOBISTY 604 971 921

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
_Knife_ Moderator
Ekspert
Szacuny 207 Napisanych postów 11365 Wiek 41 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 86810
Tribulus terrestris.

Ekstrakt z tribulusa jest często mylnie promowany jako środek zwiększający poziom testosteronu, tymczasem tribulus wcale nie musi mieć takiego działania. Wykazuje on zupełnie inne, ciekawe właściwości na które w marketingu suplementów nie kładzie się żadnego nacisku, a szkoda.

Jak się okazuje, tribulus terrestris może: [3]
• zmniejszać ciśnienie krwi (u osób z nadciśnieniem),
• działać jako diuretyk,
• zmniejszać tętno,
• zwiększać ilość erekcji u mężczyzn,
• zwiększać libido,
• zmniejszać poziom cholesterolu (nieznacznie),
• prawdopodobnie działa w jakiś sposób na syntezę tlenku azotu – co tłumaczy jego działanie jako afrodyzjaka,

W jednym z nowszych badań: „Tribulus terrestris extracts alleviate muscle damage and promote anaerobic performance of trained male boxers and its mechanisms: Roles of androgen, IGF-1, and IGF binding protein-3” [1] wykazano, iż TT może mieć wpływ na uszkodzenia mięśni oraz wydolność.

15 wytrenowanych bokserów podzielono na grupy:
• ćwiczeń
• ćwiczeń i suplementacji tribulusem terrestris (1,25 g dziennie),

3 tygodnie trenowali oni z wysoką intensywnością, kolejne 3 z wysoką objętością. W grupie suplementacji podawano 1,25 g ekstraktu tribulusa dziennie. Zbadano masę mięśni, wydolność anaerobową, wskaźniki we krwi.

Wyniki?
• kinaza kreatynowa spadła w grupie suplementacji do poziomu 1591.50±909.55 U/L w grupie kontrolnej wyniosła 2719.86±832.47U/L (zmniejszone uszkodzenia mięśni),
• spadła ilość IGF-BP3, białka wiążącego insulinopodobny czynnik wzrostu (a im mniej IGF-1 jest związane, tym lepiej dla sportowca), Grupa suplementacji: 3075.53±1072.45 ng/mL, zaś w grupie placebo 3950.83±479.25 ng/mL),
• wzrosła również średnia moc o 5.7% (grupa tribulusa 459.42±122.25 W, grupa treningu: 434.60±69.47 W),

• nie zmieniała się natomiast ilość masy mięśniowej, ilość testosteronu we krwi, ilość DHT czy IGF-1,

Ranking najlepszych produktów z TRIBULIS TERRESTRIS znajdziesz: TUTAJ


Referencje:
1. http://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S2095254615001271
2. http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/24559105
3. https://examine.com/supplements/tribulus-terrestris/?PageSpeed=no3

Największe mity i kłamstwa dotyczące dopingu: https://***********/d0ping
Największe mity medyczne: https://***********/mitologia1 

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

Z białkiem SZTOS łatwiej zdobędziesz prawdziwie SZTOS formę!

16 porcji w opakowaniu, w tym 19g białka w 1 porcji!

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 6395 Wiek 38 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 87320
No pałka stoi jak stalowy słup..
Troszkę lepsza regeneracja, ale za to skupic sie na niczym nie można..
A w sumie można tylko na jednym ..
Więcej efektów nie zaibserwowałem..
pzdr.
5

Smerfujący Moderator

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 130 Napisanych postów 8967 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 48014
a co sadzi pan o kozieradce?
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 2112 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 24768
Te tribulusy sa o ze tak powiem o dupe potrzec.Jedynie co dziala to na libido ale moze komus pomoze.Zmieniony przez - Gumis777 w dniu 2006-05-29 02:22:04
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 4217 Wiek 34 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 43747
lepsza regeneracja i lepsze samopoczucie, no o pałce nie musze wspominac
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 890 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 40179
k3ho a przelkniesz to? smierdzi jak cholera ;/
2

http://www.sfd.pl/temat266261/ - Cyber Test - GASPARI NUTRITION

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 130 Napisanych postów 8967 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 48014
palka w pewnym przedziale wiekowym bez triba powinna chodzic na takich obrotach a jezeli tak nie jest, to do psychologa albo psychiatry warto sie wybrac
edit: maariusz, sport to masa wyrzeczen

Zmieniony przez - k3ho w dniu 2006-05-29 07:08:38
4
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 596 Napisanych postów 23111 Wiek 34 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 106556
przeczytam potem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11082 Napisanych postów 51079 Wiek 29 lat Na forum 23 lat Przeczytanych tematów 57816
Stosowałem 2-3 razy zestaw tt i zma kaizen

i byłem zadowolony

natomiast było to kilka lat temu
Mam spore doswiadczenie w stosowaniu tego typu reparatow

ale owszem w temacie zma zmienic nic nie mozna i nadal warto w to inwestowac
Odnosnie tribulusa i buzerow tescia zrobiono juz spory skok do przodu
i ten produkt nie jest juz wart zainteresowania w porownaniu do innych dzialajacych w tej dziedzinie supli
5
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 171 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 6470
na mnie to raczej nie dziala (ZMA,ZHA, kozieradki) a na pewno nie podnosi tescia o 40%, moze by tak jeszcze sprobowac tego testasterolu (od svena )
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 870 Napisanych postów 3421 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 30614
to jest dobre ale dla ludzi z przedziałem 25lat i w góre
3
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

mono-tcm-storm

Następny temat

Czy dalej SZAMAĆ???

redox 2