SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

TRENING na koksie.

temat działu:

Doping

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 202001

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 220 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 2138
Greg tak szukam i szukam, gdzie jest nowa TCHP?????:)

ZAGLEBIE

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 348 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 50165
to moj trening z cyklu. pomagal mi o pisac Radek Slodkiewicz. bylem bardzo zadowolony zarowno z masy jak i sily.
system 5dniowy.

dzien 1 klatka

1. rozpietki na lawce skosnej 15powt w serii laczonej(jedno cwiczenie po drugim bez odpocznku) z wyciskaniem sztangi na lawce skosnej z ciezarem pozwalajacym na wykonanie 4-5 max powtorzen. (ogolnie 4takie laczone)
2. wyciskanie hantli na lawce poziomej 4serie 12powt
3. baterflay 4serie po 12 powt

Witam w twoim planie gregor sie robi skos 15 powtorzen plus odrazuwyciskanie skos 4-5 powtorzen . 4 serie łączone a potem juz normalny trening wyciskanie hantli bez lączenia i baterflay ? ta pierwsza seria ma za zadanie wstepnie zmeczyc miesień i tak jest przy kazdej parti ? pozdrawiam kumatych za odpowiedz sogi bo sie borykam z tym czy jechac 4 cwiczenia na raz bez przerwy i to traktowac jako jedna serie bo taki trening tez robilem.pozdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 774 Napisanych postów 16448 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 169363
Tylko dwa pierwsze łączone, chodzi o jak piszesz wstępne zmęczenie mięśnia, adaptację.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 122 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1323
tak czytam trochę starych artykułów i podajże napisane przez GREG

rozpietki na lawce skosnej 15powt w serii laczonej(jedno cwiczenie po drugim bez odpocznku) z wyciskaniem sztangi na lawce skosnej z ciezarem pozwalajacym na wykonanie 4-5 max powtorzen. (ogolnie 4takie laczone)

nie czaje o co w tym chodzi
najpierw rozpietki non stopem 4 serie po 15
a potem przechodzi do wyciskania na klate na ławce skosnej (4-5 max)
O TO CHODZI ?

Muay Thay

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 774 Napisanych postów 16448 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 169363
nie, to są serie łączone - po serii rozpiętek odrazu zaczynasz wycisk..
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 871 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 4836
ja troche zmodernizowałem i robie tak:

- na priorytet załóżmy skos dolny 4s

- następnie serie łączone tyle ze rozpiętki dalej dolny skos po 15powt z wyciskaniem na płaskiej po 5-6 powt (takich 4s)

- i górny skos hantle 3s

robiłem tak 3 miesiace tyle ze bez soku z zadowalającym efektem na priorytet chciałem dopracować dół, teraz analogicznie jade zaczynając od góry juz na soku jakiś czas i zmienie zaczynając od płaskiej, na bombie czesciej zmieniam trening niz bez

dobry temat ale mało kto sie udziela spostrzeżeniami w trakcie bomby...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 359 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2837
Greg ten 5dniowy plan ukladany razem z p. Radkiem zaklada stosowanie progresji czy stałego cięzaru? Można go stosować "off" czy jest za ciężki?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 871 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 4836
dlaczego nie mozna ? robisz mniej intensywny obcinasz serie a trening i tak ma byc na 100% nie tylko zeby pomachac bo siła poleci a jak siły nie ma to i masy nie bedzie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Jesli zrobisz go na 5 ni off to sie przetrenujesz po paru tygodniach 3-4 na moje oko.
Jesli oczywiscie trenujesz na 100%.

Jak sie jest off to mysle ze 3 x w tyg optymalnie trening. A i na on 3 razy zauwazylem ze lepiej wchdzi niz wiecej.

Najlepiej teraz na offmialem taki ze mialem 4 dni treningowe w rozpisce a trenowalem 3 razy w tyg ( pon Sr piat) wiec 4 dzien przechodzil na kolejny poniedzialek. i takl juz lecialo po koleji .

Odnosnie pytania Dzista.

Robisz serie rozpietek po czy bezposrednio w laczonej serii rowisz wycisk. i to jest 1 laczna seria a robisz takie 4.

Pozniej juz normalne cwiczenia standardowo.


Ale mysle ze taka wariacja tego ukladu byla by lepsza mianowicie:

1. wyciskanie sztanga plaska / skos 4 x 8-10 powt
2. Tu wlasnie seria z ,,wstepnym,, zmeczeniem rozpietki + wycisk np hantli ( odwrotnie jak bylo w cw 1 Czyli jak byl skos to teraz plaska badz na odwrot)
3. Papki na poreczach z obciazeniem.
4. Rozpietki odwrotne jak w serii laczonej cw2.

Na koncu rozciaganie na plaskiej lawce z hantlami przez 1 min.

Zmiana taka bo zauwazylem ze popierwszym cwiczeniu ze wst zmeczeniem pozniejsze cwiczenia juz tak sie robi na takim wycienczeniu niewiem jak to nazwac. Kto robil kiedys ten trening wie ocb
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 871 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 4836
o właśnie gregor o to mi chodziło tyle ze po tym co ja napisałem wyzej - cwiczenie po tych seriach łączonych na koniec daje efekt takiej bezsilnosci ze ręce opadają dlatego czuje ze zrobiony byl trening na 100%

gregor trzymasz jakąs zasade jak trenujesz bedac on a jak na off mam na mysli intensywnosc wiecej serii itp? okres ptc traktujesz jeszcze jako bombe?

pytam bo niektorzy robią tak ze np zeby zachowac okres regeneracji zmniejszają obciążenie ale po tym na bank leci siła... inni tez odstawiają siłke na 2 tyg

przeciez trening w okresie regeneracji tez powinien byc na 100% tyle ze mniej intensywny nie przeładowany(mniej serii) ćwiczenia inaczej dobrane ,obciązenia tez z progresem do ostatniej serii ...jak sie myle to mnie popraw



Zmieniony przez - mariansss w dniu 2011-01-27 21:25:43
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

PYTANKO

Następny temat

libol i meta

Wiecej