SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

TRENING W DOMOWYCH WARUNKACH BEZ ODŻYWEK

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3281

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 48
Witam!

Chciałbym poprosić Was o pomoc w doborze odpowiedniego dla mnie treningu. Może zacznę od przedstawienia Wam swoich parametrów :) Mam 18 lat, 184cm wzrostu i 82kg wagi. W bicepsie mam 37cm. Nie chodzę na siłownię, ponieważ nie bardzo mam czas. Chciałbym przybrać trochę masy, trochę rzeźby i trochę siły więc wszystkiego po trochu. Od 4 lat ćwiczę w domu. Zaczynałem od pompek i podnoszenia lekkich ciężarów. Po pewnym czasie kupiłem sztangielki, ławeczkę i sztangę z obciążeniem 50kg. Od około 3 lat ćwiczę na ławeczce. Mój trening wygląda tak: 4 serie wyciskanie leżąc 50kg (14-12-12-10), następnie wykonuję 4 serie wyciskanie sztangielek (10kg) stojąc (16-14-14-12). Następnie robię 3 serie brzuszków (80-70-60). Najczęściej ćwiczę 3 razy w tygodniu (poniedziałek-środa-piątek) ale czasami z braku czasu tylko 2 razy (poniedziałek-czwartek). Po treningu wcinam twaróg z mlekiem co daje mi łącznie około 50g białka. Nie chcę brać odżywek, więc wykorzystuję domowe metody. Czy to ma sens?

Czy moglibyście mi doradzić co powinienem zmienić w treningu, co robię źle, czego robię za mało, czego za dużo, co powinienem jeść i ile czasu po treningu oraz ile razy w tygodniu ćwiczyć żeby wypracować sobie duże mięśnie?

pozdrawiam i proszę o porady
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
zapomniałem jeszcze napisać, że po bicepsie, a przed brzuszkami robię jeszcze wyciskanie sztangielek na boki do góry stojąc 3 serie (12-10-8) :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 25 Napisanych postów 6418 Wiek 25 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 17630
Z ciekawości tym planem, coś osiągnąłeś do tej pory? ewentualnie jakieś wymiary/foty z przed ? ĆWICZ CAŁE CIAŁO
Oczywiście że ma sens, bez odżywek równie dobrze daleko zajdziesz.

G.O.A.T:

The Truth
Dr. J
Sugar Ray
CP3
RJJ

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
no wydaje mi się, że osiągnąłem :) zdjecie muszę najpierw zrobić, a poźniej je wstawię :) po treningu bardzo ładnie wyglądają mieśnie klatki piersiowej oraz bicepsy, widoczny jest również delikatny "kaloryfer" na brzuchu. Niestety kilka dni po treningu mięśnie są mniej widoczne i jakby bardziej obwisłe. Jest jakiś sposób żeby były bardziej napięte nawet kilka dni po treningu??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący

takie zdjęcie mogę dodać bo znalazłem na dysku :) tak wygląda to kilka dni bez treningu - szału nie ma ;/ Od razu po treningu mogę powiedzieć, że jestem zadowolony ale nawet na drugi dzień wyglądam na chudzielca..
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2017 Napisanych postów 29694 Wiek 36 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 264443
ćwiczy się całe ciało,a Ty ćwiczysz tylko klatkę i coś tam machniesz na bica i brzuch, wiec nie dziw sie ze efektów nie ma.

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
No właśnie dlatego proszę o rady. Jakie ćwiczenia mogę dodać do treningu?
:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1320 Wiek 26 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 9758
Na nogi, plecy, barki i triceps, może ułóż jakieś porządne FBW i daj do oceny.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2017 Napisanych postów 29694 Wiek 36 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 264443
widziałeś?
http://www.sfd.pl/NAJCZĘŚCIEJ_ZADAWANE_PYTANIA-t755553.html 

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
nie bardzo chcę ćwiczyć nogi bo biegam 2 razy w tygodniu (10km) oraz 1-2 razy w tygodniu ćwiczę na worku treningowym :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 25 Napisanych postów 6418 Wiek 25 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 17630
Ja też biegam i co nie ćwiczę nóg? ĆWICZĘ ! worek treningowy sorki ale co ma piernik do wiatraka ;d Ja mam go prawie na co dzień, i w niczym mi to nie przeszkadza, ale to już Twoja decyzja...

ĆWICZ NOGI !

Zmieniony przez - Igor101 w dniu 2011-09-18 15:30:53

G.O.A.T:

The Truth
Dr. J
Sugar Ray
CP3
RJJ

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Silne nogi bez siłowni

Następny temat