SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

THERMO SPEED -Nowość

temat działu:

NUTRIFARM&OLIMP

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 46735

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 2058 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 21306


THERMO SPEED®- ZABÓJCA TŁUSZCZU

Podczas treningu sportowego, organizm intensyfikuje procesy spalania składników energetycznych dla pozyskania energii do generowania impulsu siłowego włókien mięśniowych.
Spalanie to jest niezwykle wydajne, gdyż 70% procent uwalnianej w jego efekcie energii to energia użyteczna - wykorzystywana do napędzania procesów życiowych - a jedynie 30% to energia cieplna (termiczna) - emitowana poza organizm. Pomimo wysokiej wydajności spalania, podczas treningu i tak dochodzi do wzrostu ciepłoty ciała, z uwagi na ogólne wzmożenie przemian energetycznych.
W przypadku wyziębienia lub infekcji, organizm zmuszony jest wytwarzać więcej energii termicznej, albo dla utrzymania stałej ciepłoty ciała, albo dla jej podwyższenia, gdyż wyższa temperatura środowiska wewnętrznego organizmu osłabia mikroorganizmy chorobotwórcze, a jednocześnie wzmacnia komórki odpornościowe. Wtedy organizm zmusza mięśnie do pracy bez udziału woli (dreszcze), a jednocześnie zmienia proporcje, pomiędzy produkcją energii termicznej i użytecznej. W niektórych tkankach produkcja energii użytecznej może spaść nawet poniżej 10-ciu procent, natomiast cieplnej wzrosnąć do ponad 90-ciu. Ponieważ, pomimo takich zmian proporcji, organizm nadal potrzebuje tyle samo energii użytecznej, musi spalić znacznie więcej składników energetycznych.

Mechanizm ten, nazywany teromogenezą, kontrolowany jest przez wiele substancji aktywnych biologicznie, najczęściej o charakterze hormonów.
Substancje aktywujące termogenezę aktywują również rozpad tłuszczu zapasowego (lipolizę), gdyż bogatoenergetyczny tłuszcz jest podstawowym paliwem dla termogenezy.
Jednocześnie, najczęściej hamują też katabolizm białek, względnie stymulują nawet jego syntezę, bo to ochrania białka mięśniowe przed zużyciem na cele energetyczne w procesie termogenezy.
Większość substancji, kontrolujących termogenezę i lipolizę, działa poprzez wspólny przekaźnik wewnątrzkomórkowy - cAMP. Wysoki poziom cAMP oznacza wzmożoną termogenezę, lipolizę i anabolizm oraz osłabiony katabolizm.
Łatwo zauważyć, że stymulatory cAMP mogą być znakomitymi środkami wspomagania wysiłku dla wielu dyscyplin sportowych, gdyż ułatwiają jednocześnie redukcję tłuszczu zapasowego i rozwój masy mięśniowej.

Głównym stymulatorem termogenezy jest adrenalina, która może oddziaływać na ten proces zarówno bezpośrednio, jak też poprzez podnoszenie poziomu cAMP. Hormonu tego nie da się jednak zastosować we wspomaganiu wysiłku, gdyż jest on zarówno niebezpieczny dla zdrowia, jak też błyskawicznie dezaktywowany i eliminowany. Dla tego też, jedna z nowoczesnych technik wspomagania wysiłku sportowego skupia się na stosowaniu kompozycji naturalnych substancji pochodzenia roślinnego, wzmacniających wzajemnie efekty swojego działania, podnoszących poziom cAMP we wnętrzu komórek.
Preparaty oparte o podobne kompozycje nazywane są termogenikami.

Naturalne substancje roślinne o aktywności termogenicznej, lipolitycznej, anabolicznej i antykatabolicznej, wzmacniające wzajemnie efekty swojego działania to:

Synefryna, występująca w skórce gorzkiej pomarańczy, która przypomina budową chemiczną adrenalinę i działa sposób do niej podobny;

Katechina EGCG, występująca w liściach herbaty, która hamuje dezaktywację i eliminację adrenaliny, więc wzmacnia i wydłuża termogeniczną, lipolityczną, anaboliczną i antykataboliczną aktywność, zarówno wewnątrzustrojowej adrenaliny, jak też podanego z zewnątrz jej analogu - synefryny;

Forskolina, występująca w korzeniach pokrzywy indyjskiej, która działa podobnie do adrenaliny, z tym, że znacznie silniej i bardziej wybiórczo, konkretnie na syntezę cAMP we wnętrzu komórek;

Kofeina, występująca w ekstraktach liści herbaty oraz guarany, która dezaktywuje obniżającą poziom cAMP adenozynę oraz hamuje rozpad cAMP w wnętrzu komórek, przez co wzmacnia i wydłuża jego aktywność termogeniczną, lipolityczną, anaboliczną i antykataboliczną;

Salicyna, występująca w ekstrakcie kory wierzby białej, która sprzyja wzrostowi poziomu cAMP, gdyż blokuje wytwarzanie hamującej syntezę cAMP prostaglandyny;

Piperyna(Bioperine®), występująca w ekstrakcie pieprzu czarnego, która wpływa na wzrost poziomu cAMP prawdopodobnie w ten sposób, że hamuje aktywność acetylocholiny i kwasu nikotynowego, obniżających poziom cAMP we wnętrzu komórek. Dodatkowo, stymuluje również bezpośrednio receptory termiczne, co prowadzi do uruchomienia procesów termorgulacyjnych i wzmożonej emisji energii cieplnej poza organizm - a w konsekwencji - intensywniejszego spalania i większego zużycia tłuszczów zapasowych.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 317 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 19124
Bardzo ciekawie!
Bede musial sprawdzic bo prawie jestem na spalaniu...

Kiedy poznamy cene i kiedy bedzie w sklepach?

BigMysza

### Death to Spam ###

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ambroziak Farmakolog
Ekspert
Szacuny 127 Napisanych postów 9766 Wiek 1 rok Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 23558
No właśnie - pierwsza reklama jutro w Przeglądzie Sportowym. Właśnie o tym pisałem w poście o kofeinie.

S. Ambroziak

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 2058 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 21306
POZBĄDŻ SIĘ TŁUSZCZU -WEJDŻ NA SPEEDA !!!

Wysoka forma to maksimum mięśni i minimum tłuszczu.
Zależy ona od tempa, w jakim eliminowany jest tłuszcz zapasowy i gromadzone białka mięśniowe. Badania naukowe udowodniły, że najważniejszym regulatorem komórkowym eliminacji tłuszczu i gromadzenia białek jest substancja, nazywana skrótowo cAMP.
Ona intensyfikuje w komórkach tłuszczowych rozpad tłuszczu i jego eksport do komórek mięśniowych. W komórkach mięśniowych natomiast – spalanie tłuszczu z wyzwoleniem energii użytecznej i termicznej oraz gromadzenie białek.
c AMP byłby najlepszym suplementem kulturystycznym, gdyby nie fakt, że jest błyskawicznie rozkładany i nie przenika przez bariery biologiczne, więc nie można go uzupełniać, spożywając np. kapsułki. Z tego powodu od lat prowadzone są badania, zmierzające do zidentyfikowania substancji, zwiększających poziom cAMP we wnętrzu komórek.

Badania te udowodniły, że właśnie w ten sposób synergistycznie działają wszystkie składniki bardzo mocnego termogennego spalacza tłuszczu jakim jest olimp THERMO SPEED®
EGCG z zielonej herbaty, synefryna z gorzkiej pomarańczy CITRUS AURANTIUM, piperyna z pieprzu czarnego(BIOPERINE®), froskolina z ekstraktu Coleus Forskohli , salicylany z ekstraktu wierzby białej-White willow bark oraz bezwodna kofeina.


Wszystkie aktywne substancjeTHERMO SPEED® potęgują wzajemnie efekty swojego działania:
- W sposób maksymalny intensyfikują spalanie tłuszczu z emisją energii termicznej

- Sprzyjają szybkiej eliminacji tkanki tłuszczowej i rozwojowi suchej wyrzeźbionej masy mięśniowej.

-Wyrażnie zwiększają metabolizm organizmu ograniczając apetyt


UWAGA:Ze względu na dużą moc preparatu THERMO SPEED® proponujemy rozpoczynać suplementację od połowy dawki.
Preparat zawiera wyłącznie najbardziej ekskluzywne składniki oparte na silnych koncentratach mianowanych ekstraktów .

OLIMP THERMO SPEED ®- porcja /2 caps

Green tea extract (EGCG 55% -400 mg

w tym: EGCG -220 mg

Citrus Aurantium extract (6,0% synephrine ) -200mg

Caffeine anhydrous -160 mg

Coleus Forskohli extract (Forskolin 20%)/ -100 mg

White Willow bark extract (7,5% salicin)/ -80 mg

Bioperine® (piper nigrum extract- Piperine 95%)/ - 5 mg
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 10972 Napisanych postów 50341 Wiek 28 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 57816
jesli mowa o krajowym rynku wydaje sie bardz dobry i bardzo konkurencyjny ( sklad)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 174 Napisanych postów 12431 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 185431
Jaka cena?????? I ile kapsów w opakowaniu????

Zmieniony przez - Kazam w dniu 2005-03-24 20:41:27
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 2058 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 21306


Preparat dostępny wkrótce.

Pozdrawiamy
olimp labs
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 2058 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 21306
W opakowaniu jest 120 kapsułek.
Ceny poznacie wkrótce.

Pozdrawiamy
olimp labs
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 10972 Napisanych postów 50341 Wiek 28 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 57816
typuje 80-90zł
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
qazar ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 731 Napisanych postów 31016 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 94344
o to niespodzianka jak na nasz rynek to bez wazeliny sklad bardzo dobry trzeba przetestowac ,pytanie dlaczego nie 200mg coffy (polskie prawo)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 174 Napisanych postów 12431 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 185431
Jak będzie w granicach 80 zł to może być fajnie...
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Amino Anabol vs rzeźba

Następny temat

I znowu kreatyna

nutloveb