SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

TEST(wytrzymałość) zapraszam do wpisywania wyników

temat działu:

Po siłowni, o siłowni

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1883

Ankieta

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 222 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2840
W związku z powyższym mam pytanie. Dlaczego po pierwszej serii robionej do załamania tracę tyle energii, że w drugiej serii zamiast 15 powtórzeń robię zaledwie 8?

W planie jest napisane powiedzmy 5 serii po 12 powtórzeń (12-12-12-12-12). Gdybym ustalił ciężar, jakim jestem w stanie w pierwszej serii wykonać 12 powtórzeń z zerowym zapasem, piątą serię skończyłbym na 5 powtórzeniach zamiast na 12. Jeżeli chciałbym koniecznie każdą serię wykonywać tak jak w planie po 12 powtórzeń, musiałbym wybrać taki ciężar, którym jestem w stanie maksymalnie wykonać nie 12 powtórzeń, ale ok. 16, lub nawet 18. Wówczas dopiero ostatnia seria lub dwie ostatnie serie zrobiłbym do załamania.

Przykładowo mam zrobić 5 serii po 12 powtórzeń, tak jak w planie. W moim wykonaniu wyglądało by to tak:

1 seria po 12 pwt (z zapasem 4-6 pwt)
2 seria po 12 pwt (z zapasem 2 pwt)
3 seria po 12 pwt (z zapasem 1-2 pwt)
4 seria po 12 pwt (do załamania lub z zapasem 1 pwt)
5 seria po 12 pwt (do załamiania)

Gdybym pierwszą serię zrobił na obciążeniu, którym jest w stanie wykonać maksymalnie 12 powtórzeń, w kolejnych seriach nie zrobiłbym ponownie tych 12 powtórzeń.

Czy zawsze wszystkie serie wykonujecie do całkowitego załamania, czy jednak oszczędzacie siły w początkowych seriach?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

ktory drazek!!????

Następny temat

Jak Oceniacie Sprzęt?

WHEY premium