SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

TEST RYWALIZACJA - KONIU, PODSUMOWANIE STRONA 94.

temat działu:

NUTRIFARM&OLIMP

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 203568

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3035 Napisanych postów 51765 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349848




Zrobiłem kilka fotek poglądowych – jak na 3 tygodnie jestem zadowolony, zostaje jeszcze 5 tyg. do końca testu, więc myślę, że mogę pokusić się o sylwetkę lepszą niż planowałem.

Na dworze piękna pogoda, więc po południu wybrałem się z dziewczyną na spacer po gdańskiej starówce…mieszkając tu od kilku lat, a dziś pierwszy raz byłem w Kościele Mariackim.

















Podobnie jak wczoraj królowała dziś na talerzu pierś pieczona z warzywami, po treningu dorzuciłem ½ woreczka ryżu, bo dziewczyna nie dałaby rady całego .

Śniadanie: Jajecznica z 5 jaj, oliwa z oliwek 30ml, 3kaps GOLD OMEGA-3, 2kaps ZIELONEJ HERBATY.
TRENING (30g BCAA XPLODE)
II Śniadanie: Ryż basmati 50g, pierś pieczona z warzywami 200g, oliwa z oliwek 30ml.
Obiad:Pierś pieczona z warzywami 20g, oliwa z oliwek 50ml, 3kaps GOLD OMEGA-3, 2kaps ZIELONEJ HERBATY.
II Obiad: Pierś pieczona z warzywami 150g, oliwa z oliwek 50ml, 2kaps GOLD OMEGA-3.
Kolacja: Pierś pieczona z warzywami 150g, oliwa z oliwek 50ml
II Kolacja: 1,5 porcji WHEY PROTEIN COMPLEX), masło orzechowe 2 łyżki.









W sumie znów nic nowego.





Kupiłem dziś chleb i pobiegłem nad jezioro pokarmić ptaki, potem strzeliłem rundkę w okół jeziora i pobiegłem do domu, jako że było mi mało, zrobiłem jeszcze rundkę dookoła osiedla, całość 1h8min(z 10-15min przerwą na karmienie).

BTW
Nad jeziorem zastałem ciekawy widok, który uwieczniłem na fotkach – zdjęcia z max zoomem z daleka więc „średnia” jakość, jak podbiegłem bliżej praktycznie cały tył był pod wodą.













pzdr/


Zmieniony przez - Koniu151 w dniu 2011-03-13 23:03:45

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 18755 Wiek 29 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 86927
No widoki ładne. Jak zobaczyłem Twój posiłek to jeść mi się zachciało Obserwuję i zapraszam do mnie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1417 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
Często wiedza niekompletna, prowadzi do wypaczonej syntezy, zwłaszcza wtedy gdy impulsem jest nie tyle chłodna, logiczna kalkulacja, a "natchnienie":


Ja wiem, że oliwa jest zdrowa bo ma optymalny stosunek O3:O6
Carbohydrates 0 g
Fat 100 g
saturated 14 g
monounsaturated 73 g
polyunsaturated 11 g
omega-3 fat <1.5 g Wiesz jaki masz stosunek w swojej Oliwie z pierwszego tloczenia?
omega-6 fat 3.5-21 g
Protein 0 g
Vitamin E 14 mg (93%)
Vitamin K 62 &#956;g (59%)

Nie wiem jak można łykac taki kit. A moze to O7 i O9 + nasycone są w niej takie zdrowe


faktycznie relacja o3 do o6 w oliwie z oliwek nie jest idealna. I wydawałoby się, że kolega Maniek słusznie zwrócił uwagę na w/w zależność. Takie przedstawienie sprawy obarczone jest jednak pewnym błędem, który wynika z niekompletności wiedzy i przykładaniu niewłaściwej miary.

Po pierwsze: określona relacja o3 do o6 nie jest jedynym wskaźnikiem jakości / wartościowości pokarmu i nikt tutaj tak nie uważa. Po drugie, ilośc WNNKT w oliwie wynosi zaledwie ok 10%, oliwa z oliwek nie jest traktowana jako źródło WNNKT.

Podobnie renoma oliwy z oliwek nie wynika z faktu, że ma najkorzystniejszą relację o3 do o6. Mało kto w ogóle traktuje oliwę z oliwek jako źrodło NNKT (realnie jest ich tam zazwyczaj ok 9 - 12%,). Oliwa jest źródłem głownie jednonienasyconych kwasów tłuszczowych.

Teraz uwaga: oliwa z olwiek oprócz tego, że jest źrodłem tłuszczu zawiera jeszcze szereg innych prozdrowotynie działających substancji (działanie przeciwutleniające, przeciwzapalne itp), takich jak choćby: oleokantal, beta-sitosterol, oleuropeina, skwalen czy tyrozol i innych. Między innymi dlatego poleca się często oliwę z oliwek, a nie zimno tłoczony olej rzepakowy (a ten przecież ma jednonienasyconych dużo, WNNKT mało, relacja o3 do o6 lepsza).

Najpierw warto skompletować wiedzę - a dopiero potem używać jej jako narzędzia w krucjacie. Inaczej wychodzi sekciarstwo i trzeba kasować, albo prostować.

Zmieniony przez - faftaq w dniu 2011-03-14 00:13:41
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3035 Napisanych postów 51765 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349848
oliwa to nie WNNKT?!! Co Ty gadasz?!




Co do jakości oliwy, w linku niżej przystępnie opisane:
http://www.oliwazoliwek.pl/aktualnosci/estry-nowy-parametr-dla-oliwy-extra-vergine/



pzdr/

Zmieniony przez - Koniu151 w dniu 2011-03-13 23:56:53

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 293 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 3821
Myślałem, że ostatnie zdjęcie to jakieś amatorskie materiały z Japonii
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1417 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
Koniu, ja pewne kwestie wytłuszczam dla potencjalnych zainteresowanych
...
Napisał(a)
Usunięty przez Koniu151 za pkt 1 regulaminu
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3035 Napisanych postów 51765 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349848

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

...
Napisał(a)
Usunięty przez faftaq za pkt 1 regulaminu
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1417 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
...
Napisał(a)
Usunięty przez Koniu151 za pkt 1 regulaminu
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3035 Napisanych postów 51765 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349848

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

...
Napisał(a)
Usunięty przez faftaq za pkt 4 regulaminu
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1417 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

TEST: Rywalizacja zinko podsumowanie str 64!

Następny temat

Formularz kontaktowy na stronie olimp-suplements

WHEY premium