SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

TESTOSTERON hormonem młodosci

temat działu:

Doping

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 66322

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 12 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 49
Każdy z nas nosi w sobie skomplikowane laboratorium chemiczne, wytwarzające wspaniałą i wszechstronną substancję. Jej nazwa brzmi "testosteron", popularnie "hormon męski" (w odróżnieniu od estrogenu, hormonu żeńskiego) i jest eliksirem męskości. Przywykło się uważać, że testosteron odpowiedzialny jest jedynie za procesy, związane z dojrzewaniem płciowym, a potem z produkcją plemników i całym skomplikowanym mechanizmem życia płciowego mężczyzny. Dziś jednak wiadomo, że testosteron potrafi o wiele, wiele więcej - a jego niedostateczna ilość w organizmie może być przyczyną wielu schorzeń i dolegliwości.

Testosteron produkowany jest przez organizm dziecka płci męskiej już w łonie matki. Między innymi, odpowiedzialny jest on za wykształcenie organów płciowych i rozwój mózgu. Najważniejsze jednak zadanie ma do spełnienia w okresie dojrzewania (zwykle około 11-12 roku życia). Jego działanie widać gołym okiem: Pojawia się owłosienie łonowe a także pod pachami, powiększają się genitalia, zmienia się głos. Chłopiec staje się wrażliwy na bodźce erotyczne, ma dużo częściej niż poprzednio erekcję, jądra zaczynają produkować plemniki. Tak zwane "zmazy nocne", czyli bezwiedny wytrysk nasienia podczas snu (połączony najczęściej z fantazjami erotycznymi) to także efekt działania testosteronu. Krótko potem, pojawia się zarost na twarzy. Na nogach, brzuchu, klatce piersiowej rosną włosy. Ciało chłopca staje się masywniejsze niż ciało dziewczynki, zwiększa się znacznie masa mięśni. Jednym słowem, jest to substancja, która z chłopca robi mężczyznę!

Badania nad działaniem testosteronu na organizm wykazały, że jego odpowiedni poziom w organizmie przyczynia się do szybkiego spalania tłuszczu. Zastrzyki z testosteronu, aplikowane chorym na AIDS spowodowały przyrost masy mięśniowej. Interesujące są wyniki nad działaniem testosteronu na psychikę. Z wywiadu, opublikowanego w magazynie "Playboy" dowiadujemy się, że testosteron jest hormonem zadowolenia, szczęścia, pewności siebie. Mężczyźni aktywni zawodowo, aktorzy, politycy, sportowcy produkują więcej testosteronu niż inni śmiertelnicy. Testosteron hormonem przebojowców? Znamienne, że najniższy poziom testosteronu stwierdzono u księży katolickich....

W organizmie zdrowego mężczyzny poziom testosteronu podlega naturalnym wahaniom. Najwięcej jest go rano (podobno poranny seks jest najprzyjemniejszy), najmniej około godziny 20.00. Wbrew powszechnemu przekonaniu, wiosną - poziom męskiego hormonu jest niski, najwyższy zaś - w grudniu! Mężczyzna, który spotka na swej drodze atrakcyjną partnerkę (lub partnera), zalewany jest dosłownie przez kaskady testosteronu. W trwałych związkach, nie ożywianych wyobraźnią partnerów - jego poziom spada. Po rozstaniu, na szczęście znów wzrasta....

Co się jednak dzieje, gdy w organizmie mężczyzny jest za mało testosteronu? Objawy są bardzo nieprzyjemne i dokuczliwe: Uczucie zmęczenia, brak radości życia, bezsenność, nerwowość, brak energii i inicjatywy w życiu zawodowym i prywatnym, depresje. Na dłuższą metę wystąpić może osteoporoza (kruchość kości), zanik mięśni i przyrost tkanki tłuszczowej. Wszystkie te symptomy mogą mieć oczywiście inne przyczyny, takie jak na przykład brak witamin lub nie wykryte schorzenie. Właściwą diagnozę postawić można dopiero po analizie krwi. Właściwy poziom testosteronu to wartość pomiędzy 350 - 1000 nanogramów w decylitrze krwi. Przywykło się też uważać, że brak testosteronu występuje tylko u mężczyzn starszych. Jeszcze jeden przesąd! Nieprawidłowy poziom męskiego hormonu stwierdza się często już u 20-latków. U mężczyzn powyżej 40-ego roku życia, normalny jest spadek poziomu o 1% rocznie.

W Stanach Zjednoczonych notuje się od jakiegoś czasu prawdziwą testosteronową histerię! Zastrzykami z testosteronu leczy się tam nie tylko problemy seksualne, ale także nadwagę i problemy psychiczne. Rzeczywiście: Kontrolowana terapia hormonalna pomaga na wiele schorzeń natury emocjonalnej. Naukowcy z uniwersytetu w Manchester stwierdzili, że zastrzyki hormonalne mogą podwyższyć sprawność intelektualną i wpływać tonizująco (uspokajająco) na pacjentów, poddanych silnym bodźcom stresowym. Czy "testosteron przedłuża życie" - jak słyszy się obecnie z USA, nie można jeszcze z ostateczną pewnością potwierdzić. Jak zwykle - przesada jest wrogiem rozsądku. W każdym razie, także w Polsce mężczyźni poddawani są w uzasadnionych przypadkach terapii hormonalnej.



Opracował: Dr Nick





wersja do druku
wyślij na adres e-mail
Twój komentarz



Zamieszczone komentarze odzwierciedlają wyłącznie poglądy czytelników portalu - nie jego redakcji

kamil (04.04.07 15:02)
mam 23 lata czesto miewam depresje niechec do pracy brak ambicji miewqam lęki choc nie wiem z jakiego powodu czasami tak sie czuje ze naprawde mam tego dosc. poczytałem troszke w internecie ze teestosteron ma własnie wpływ na moje objawy zrobiłem badanie i mam poziom 358 gdzie dolna granica to 350 a górna 1000 pewnie wievczorem mam jescze nizszy stan a badanie robiłem rano. nie wiem co mam robic czy isc z tym do lekaża czy braz jakies odzywki tribulus testeris cza jak tam je zwą pomocy bo nie wytrzymam !!!!!
[odpowiedz] [dodaj nowy wątek] [kasuj]

wujo (11.03.07 16:48)
Nie dygaj ziomek tez miałem taki problem, ale zjadłam 12 tabs clomidu i wsio wróciło do normy. Teraz pyrga i jest jeszcze lepiej niż wcześniej.
[odpowiedz] [dodaj nowy wątek] [kasuj]


zwierzak (20.03.07 19:21)
jak chcecie przypakowac na silowni i macie po 15-19 lat to mowie wam niema nic lepszego jak walenie konia i jedzenie wlasnej spermy- przyrosty w polaczeniu z treningiem 5 kg miecha na miesiac!!! rewelka, sam jade tak od 2 lat i jestem wielki.
[odpowiedz] [dodaj nowy wątek] [kasuj]

Mario (26.01.07 10:44)
Witam. Mam pytanie czy testosteron spowoduje że powiększy mi się zarost na twarzy. Mam 25 i zarostu tyle co kot napłakał (delikatne wąsy i broda). Czy ktoś może próbował brać testosteron z takiego powodu i jakie to przyniosło rezultaty? A może jakaś osoba słyszała coś o tym? Bardzo prosił bym o poważne odpowiedzi
[odpowiedz] [dodaj nowy wątek] [kasuj]


majcher14 (09.03.07 08:21)
testosteron pomógł by ci na to aby pojawił ci sie zarost na twarzy ale terrz może pojawic ci sie owłosienie na plecach
[odpowiedz] [dodaj nowy wątek] [kasuj]

byk (18.01.07 14:12)
mam 29 lat i poziom testosteronu to 676 ng/dl czy to aby niejest za malo
[odpowiedz] [dodaj nowy wątek] [kasuj]


adi (28.01.07 12:55)
To jest bardzo doby poziom!
[odpowiedz] [dodaj nowy wątek] [kasuj]

Kuba (02.01.07 11:41)
Zrobiłem sobie badania na poziom testosteronu. Wynik to 460 ng/dl, czyli niby w granicach normy, ale jednak w jej dolnej części. I przyznam, że już przed badaniem byłem pewien że jest go trochę mało. Chodziło głównie o problemy natury psychicznej, dokładnie takie, jakie opisano w artykule. Jest to bardzo uciążliwe i chciałbym poddać się terapii hormonalnej, tylko nie wiem, czy z takim poziomem jakiś lekarz zgodzi się na to.
A tak w ogóle to dobrze myślę, że endokrynokog zajmuje się takimi problemami?
[odpowiedz] [dodaj nowy wątek] [kasuj]

wyzwooloona (17.12.06 20:28)
czy to mozliwe,ze mojemu facetowi starsznie zmniejszyl sie czlonek po jakis swinstwach(sterydach) na przyrost tkanki miesniowej?? jesli tak czy jest sposob aby jego penis powrocil do dawnych rozmiarow??
[odpowiedz] [dodaj nowy wątek] [kasuj]


koksik (04.03.07 22:49)
tkanka z jakiej jest zbudowany penis uniemożliwia takie przemiany..

po koksach penis nie maleje
[odpowiedz] [dodaj nowy wątek] [kasuj]

xeptone (18.11.06 10:08)
A więc Panowie, testosteron to prawdziwy booster przyrosy masy mięśniowej, nieznam aktualnie nic lepszego od teścia, w moim gronie kumpli mam takich trzech co brali teścia i... jestem zaskoczonyprzyrostem ich masy mięśniowej po jednym znich efekty było widać już po 2 mieśiącach treningu !! (ZNACZNE EFEKTY), aktualnie sam się zastanawiam na wzięciem tego boostera, lecz jest jeszcze wiele ALE... niwiem jak zareagóje mój organizm na ten dodatek. Trenuję od 3 miesięcy od 1 miesiąca jadę na kreatynie i efekty są lecz nie tak intensywne jak u moich kumpli, mimo to te efekty są widoczne, co wieczór trening i wp*****lanie masę białka (jajka itp..itd..). Tylko że jestem tylkko człowiekiem i wciąż mi za mało ;) ... czas pokarze
[odpowiedz] [dodaj nowy wątek] [kasuj]


Adrian (09.02.07 11:13)
stary nie ma sie co martwić teść to super sprawa efekty widać prawie od razu a gdyby twój oranizm miał nie przyjął teścia to będzie to widoczne objawi sie to np wypryskami na ciele ale na to tez są różne gadzety ;P
[odpowiedz] [dodaj nowy wątek] [kasuj]


misiek (27.02.07 00:33)
glupie gostek jestes... ciemny ze szkoda gadac... po 3 miechach walisz kreatyne i zastanawiasz sie nad tesciem? rotfl... jesli nie masz efektow to popracuj nad dietka i przykladaj sie do treningow i regeneracji...
[odpowiedz] [dodaj nowy wątek] [kasuj]

Wojtas (13.11.06 12:19)
Mam pytanie do kogos rozumnego mam obecnie 25 lat 1,5 roku wczesniej brałem w odestępach czasowych omnadren250 ,testosteron prolongatum,testosteron propionat w sumien było 32 zastrzyki.Po odstawieniu moje samopoczucie nie było najlepsze spadła waga ciała oczywiscie organizm został odblokowany klomidem od tego czasu zaprzestalem brać jaki kolwiek testosteron organizm ustabilizował się funkcje seksualne w ciągu całego przyjmowania i po przyjmowaniu są niezmiennie bardzo dobre.Do czego dąże po okresie zaprzestania przyjmowania testosteronu samopoczucie jest złe jestem nerwowy trudno mi sie skupić często smutny coś w stylu deprechy .Pytanie czy organizm może sie przyzwyczaić do wysokiego stężenia testosteronu i czy po jakimś czasi gdy mu sie go zabierze następuja takie objawy jak ja mam ?I czy w ramach poproawy samopoczucia psychicznego i antystresowago można przyjmować przez dłuższy okres czasu znów rozsądne dawki mniej szkodliwe niz np omnadren jaki z testosteronów ma najmniejsze skutki uboczne ?
[odpowiedz] [dodaj nowy wątek] [kasuj]


tigre0070 (30.11.06 15:19)
Wojtas - po cyklu z testosteronu to normalne że masa spada.
Po długim cyklu sam clomid na odblokowanie nie wystarcza.
To normalne
[odpowiedz] [dodaj nowy wątek] [kasuj]

mała (10.11.06 19:20)
a co jesli kobieta ma go za duzo...?


[odpowiedz] [dodaj nowy wątek] [kasuj]

michal (18.10.06 09:59)
jak można zbadać poziom testorenu?
[odpowiedz] [dodaj nowy wątek] [kasuj]


Eminem (11.04.07 14:19)
Na takie badanie skieruje cie lekarz rodzinny,seksuolog lub endokrynolog to zalezy do kogo sie udasz.Badanie takie polega na tym ze bedzie Ci pobierac krew
z zyly i na ramieniu bedziesz mial taka opaske.Moze zdarzyc sie tak ze klucie bedzie robione pare razy,ale podobno jest bezbolesne,najlepszy wynik wyjdzie ci rano poniewaz rano mamy go najwiecej.Prawidlowy wynik to od 600-1,000 nanograma na decylitr szescienny.Powodzenia i pozdro
3
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 314 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 6044
dobry post tyle smiechu co niemiara hahah ale ludzie maja w glowach syf zero pojecia o srodku hehehe mio sie to czyta a zarazem mysli sie ze poziom wiedzy niektorych ludzi siega dna to przykra strona tego posta :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 1637 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 26993
Heh nieźle sie przy tych komentach uśmiałem ... zwłaszcza tym od zwierzaka
LOL
2

I'm the GOD

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 46 Napisanych postów 7040 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 85817
zrodlo skad to skopiowales ?

wow

NOX

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
e-lite Moderator
Ekspert
Szacuny 3608 Napisanych postów 36527 Wiek 42 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 260866
tak tak wbijajcie sobie testosteron bedziecie mlodzi i piekni
tak jak wszystkie koksy majace niespelna 30 a wygladajace na 45lat
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 53 Napisanych postów 4247 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 36795
Nie czytalem , ALE po nazwie tematu widze ze herezje.

Pozytywny jak HIV

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BadMad ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 94 Napisanych postów 10221 Wiek 1 rok Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 44200
bamber19 ty nie jesteś bamber16 prawda

12 spampostów w suplach i MMA
15 w odżywianiu
dlugo dlugo nic...
DOPING - spampost nr 100 <brawo>

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 1410 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 14551
E-lite swieta prawda mi daja ponad dwadziescia ale za to wiecej kobiet sie oglada...

Zmieniony przez - EL_Gawel w dniu 2007-04-18 09:15:01

Zycie to nie bajka....
Ani nie film akcji!
Ani nie ring!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 1592 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 10551
tigre0070 (30.11.06 15:19)
Wojtas - po cyklu z testosteronu to normalne że masa spada.
Po długim cyklu sam clomid na odblokowanie nie wystarcza.
To normalne
[odpowiedz] [dodaj nowy wątek] [kasuj]


jeeee...moja wypowiedź :-]

haters gonna hate...
lovers gonna love...
i love haters <3

Najlepsze przed Tobą...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 108 Napisanych postów 10949 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 65995
Art pochodzi z www.innastrona.pl - portal gejowski.

Ps. Tigre nie wiem co tam robiłeś

Edit: I nie chce wiedzieć

Zmieniony przez - e0r w dniu 2007-04-18 10:48:02

Naprawdę niebezpieczny człowiek nigdy nie grozi.
[ON]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 2657 Wiek 38 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 55935
e0r a czego Ty tam szukałeś ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
LeBron777 CinemaStudio
Znawca
Szacuny 36 Napisanych postów 7924 Wiek 40 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 67920

co nas nie zabije - to nas wzmocni
moderator działu doping - [OFF]

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Wiecej