SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

TEST: Blood and Destroy by pitbull61 - podsumowanie str. 56 !

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 95287

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 3108 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 38536
Zawsze gdy oglądam twoje wpiski robię się głodny..
Mimo że jestem najedzony .

Powodzenia.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Wpisuje sie, fajny test
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 464 Napisanych postów 9051 Wiek 36 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 91255
Pitbull pisałeś kiedyś że żurawina dobra i ma mało węgli, posłuchałem się Ciebie tak jak słucham Solarosa mentora no i co? Kupiłem... zjadłem...patrze a tu 80pare g węgli na 100g. Więcej niż rodzynki
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 774 Napisanych postów 16448 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 169363
W takim razie, co by Was pobudzić do jedzenia, zgodnie z obietnicą wrzucam relację z przygotowania posiłków do pracy na dzisiejszy dzień Jednym słowem wielka im prowizacja

Składniki:

360g piersi z kurczaka
150g pędów z bambusa
3 duże cebule
150g ryżu basmati
400g brokuł
przyprawy (kurkuma, garam masala)

Jedziemy.

cebula na teflon z odrobiną oliwy




podsmażamy, przekładamy do miseczki i zabieramy się za kurę..

kuraka podrobnionego w kostki przyprawiamy garam masala i podsmażamy na teflonie dodając jednocześnie trochę sosu sojowego.












dodajemy pędy bambusa oraz cebulę i mieszamy wszystko razem ponownie dodając odrobine sosu sojowego




Przykrywamy patelkę i dusimy około 5 min na mniejszym ogniu. Nie dłużej, aby pendy nie zmiekły za bardzo i były chrupkie.

Zabieramy się za ryż, który wrzucamy na 10min do wrzacej wody z dodatkiem kurkumy. Gotujemy pod przykryciem.




PRODUKT KOŃCOWY.





THE END
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 774 Napisanych postów 16448 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 169363
Eltoro, toż tyś suszoną musiał kupic..

Owoce mają ~10g węgli na 100g..
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2586 Napisanych postów 29969 Wiek 42 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 200205
Eltoro_KrK to sie patrzy co sie kupuje - na etykiete

.....a wiesz jakie wlasciwosci ma zurawina?

Jakby chodzilo o same BTW - czy w tym przypadku wegle - to mozna by bylo kupic kilo cukru ale chyba nie o to chodzi

A jak Ci powiem ku sobie kostke margaryny - to tez kupisz i zjesz cala na raz?


pitbull61
Owoce mają ~10g węgli na 100g..
i 90% wody

Woda, tłuszcze, węglowodany, białka (g/100 gram żurawiny): Woda: 87,3 g. Tłuszcze: – g. Białka: 0,35 g. Węglowodany: 9,9 g.

mozna suszona bez dodatku cukru
suszona lekko slodzona - ok.50g wegli/100g
i mozna slodzona ok 80g wegli/100g

Zmieniony przez - solaros w dniu 2010-10-20 16:42:24

"Cóż jest trucizną?
Wszystko jest trucizną i nic nie jest trucizną, tylko dawka czyni, że dana substancja nie jest trucizną!".
BLOG: http://www.sfd.pl/t1033576.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 464 Napisanych postów 9051 Wiek 36 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 91255
Kupiłem do smaku do owsianych żeby lepiej wchodziły :/
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2586 Napisanych postów 29969 Wiek 42 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 200205
ile sypiesz - chyba nie 100g zeby sie martwic ze jest sporo wegli czy cukru

ta garsc (20-40g) suszonych nie wplynie zbytnie no bilans calodzienny a i odpowiada 200-250g surowym owocom albo i wiecej
Pomijajac fakt ze surowa jest niezjadliwa (ze wzgeldu na smak)

Glowna przyczyna dla ktorych sie powinno jesc te owoce to PAC - Poliantocyjanidy.
'Dzięki pracom zespołów badawczych udało się dokładnie ustalić, co sprawia, że żurawina tak skutecznie zapobiega infekcjom dróg moczowych. Otóż zawarte w niej antyoksydanty (tzw. poliantocyjanidy) zalicza się do najsilniejszych, jakie można znaleźć w tej grupie związków. Są one o tyle wyjątkowe, że mają podwójne wiązania chemiczne między cząsteczkami. Żadne inne poliantocyjanidy (ani te pochodzące z jagód, ani z winogron) ich nie posiadają. Naukowcy przypuszczają, że właśnie owe podwójne wiązania sprawiają, że bakterie nie mogą „przyczepić się” do tkanki wyściełającej przewód moczowy i dlatego łatwo je usunąć z organizmu. Żurawina ma też silne działanie bakteriobójcze.

Zawartosc PAC w roznych owocach:
żurawina - 413
czarne jagody (dziko rosnące) - 332
śliwki - 216
czarne jagody (uprawne) - 180
truskawki - 145
czerwone jabłka - 126
zielone winogrona - 81
czerwone winogrona - 61
maliny - 30
jeżyny - 27


Ponadtto:
- Zapobiega próchnicy i chorobom dziąseł; działa tu ten sam mechanizm, co w przypadku chorób pęcherza – bakterie nie przyczepiają się do tkanek. Na pewno jednak picie soku z żurawin nie zastąpi mycia zębów.

Naukowcy planują dodawanie wyciągu z żurawin do past do zębów.
- Zmniejsza ryzyko zawału; sok żurawinowy działa podobnie jak czerwone wino: już picie szklanki soku dziennie podnosi poziom dobrego cholesterolu.
- Chroni przed wrzodami żołądka, zwalczając bakterie Helicobacter pylori, które są ich przyczyną.
- Usuwa wolne rodniki, dzięki czemu znacznie zmniejsza ryzyko wielu poważnych chorób, m.in. nowotworów, zaćmy, choroby Parkinsona, Alzheimera oraz reumatyzmu.

http://www.pyszneizdrowe.pl/index.php?d=informacje&id=12

...i chyba nie jesz tylko po to aby owsianka weszla lepiej?!

Zurawina tez ma wspaniale wlasciwosci lecznicze i dlatego doskonalym zamiennikiem rodzynek sa wlasnie one.
To ze zjesz extra 10g cukru nie jest problemem chyba

pozdro


Zmieniony przez - solaros w dniu 2010-10-20 17:05:02

"Cóż jest trucizną?
Wszystko jest trucizną i nic nie jest trucizną, tylko dawka czyni, że dana substancja nie jest trucizną!".
BLOG: http://www.sfd.pl/t1033576.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 464 Napisanych postów 9051 Wiek 36 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 91255
Szczerze to ten aspekt działania na drogi moczowe do mnie nie przemawia, nie miałem z tym nigdy problemu, dobrze że działa prozdrowotnie. Smaczna jest i tak chciałem dać do owsianki bo rodzynki mają te ogony ochydne a to jest "czysta" suszonka i można spokojnie jeść. No te 20g rano do owsianych, orzechów i białka dać muszę.

Czyli nie zaoszczędzę na paście do zębów ...

Zmieniony przez - Eltoro_KrK w dniu 2010-10-20 17:09:55
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2586 Napisanych postów 29969 Wiek 42 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 200205
do mnie tez - w sumie to glowne dzialanie zurawiny
ja nigdy nie mialem problemow z ukl.moczowym ale tez nigdy nic nie wiadomo
jesc profilaktycznie mozna tez
+ ma szereg innych wlasciwosci

"Cóż jest trucizną?
Wszystko jest trucizną i nic nie jest trucizną, tylko dawka czyni, że dana substancja nie jest trucizną!".
BLOG: http://www.sfd.pl/t1033576.html 

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

na dobry początek..

Następny temat

nutrabolics...

WHEY premium