SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

TEST: Blood and Destroy by pitbull61 - podsumowanie str. 56 !

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 95232

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 1623 Wiek 38 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 27151
Tak jak Banan. Każdy robi jak uważa. Ja osobiście mam już na tyle opanowaną technikę i czucie mięśnia, że robię tak, by jak najlepiej go stymulować. I w okresie robienia masy u mnie najlepiej sprawdzają się mocne, dość szybkie serie, z tym że szybki jest ruch koncentryczny. Opuszczam 2, 3 razy dłużej. Co nie znaczy, że robię niedokładnie. Wolniej nie znaczy bardziej dokładnie. W fazie ekscentrycznej powoduje to wzrost intensywności treningu. W koncentrycznej wydłużenie ruchu... właściwie nie wiem, czemu ma służyć.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 774 Napisanych postów 16448 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 169363
Ok, dzięki za obszerne wyjaśnienia Panowie. Trochę więcej rozumiem.

Przyjme to założenie, że w fazie koncentrycznej ma być dynamika, w ekscentrycznej spowolnienie ruchu.

Co do uginań i prostowań, będę zatem zatrzymywać ruch, ale nie doprowadzając do pełnego wyprostu, utrzymując tym stałe napięcie mięśnia.

Tak mi nagadaliście i zastanawiam się, czy by nie dorzucić jednego ćwiczenia na dwugłowy, np MC na prostych nogach. Co o tym myślicie ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Banan BOSS FORUM Administrator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 11389 Napisanych postów 72661 Wiek 37 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 958285
Na pewno nie zaszkodzi lub RDL mi osobiscie ten drugi bardziej podchodził
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 1623 Wiek 38 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 27151
Dodaj ten MC na prostych. Lub RDL, chociaż ja nie wiem, gdzie jest różnica pomiędzy tymi dwoma ćwiczeniami, po prostu nie wiem mimo obejrzenia wielu filmów instruktażowych. Banan, może Ty mi wyjaśnisz.

No i na łydki w siadzie też bym dodał ze 2 serie chociaż. A na czworogłowe zredukował do 10 serii. Na dwójkę 6-8 serii, na łydkę też i będzie ok.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Banan BOSS FORUM Administrator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 11389 Napisanych postów 72661 Wiek 37 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 958285
Osobiście, oba ćwiczenia dodałem stosunkowo niedawno do mojego arsenału na nogi. Dokladnie to wtym roku, jak postanowiłem poprawić 2głowy względem przodu, bo już spora różnica była. MC na prostych nogach pierwsze pare razy zrobiłem pod kątem Bodyline'a z forum, który mi pokazał cały ruch i omówił popełniane błędy, ciezko jest mi to opisać , więc nie będę się zbytnio w to zagłębiał, ruch przy opuszczaniu był jakby trochę do przodu (trzeba wyczuć odpowiednio środek ciężkosci)
Przy rdl'u sztanga prowadzona była znacznie bliżej piszczeli/nóg, ogólnie bardziej mi przypasował RDL, lepiej mi się go robiło , lepiej czułem trenowane mięśnie oraz co więcej zauwazyłem w koncu postep w rozwoju tyłu uda.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 1623 Wiek 38 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 27151
No, to jak dla mnie nie ma różnicy w funkcjonalności obu ćwiczeń. W wykonaniu jest taka, że w RDL można większy ciężar dać i nie obciąża się aż tak prostowników przez przesunięcie tyłka do tyłu. Aczkolwiek przy prowadzeniu ciężaru dalej od ciała uzyskuje się lepsze rozciągnięcie przy niższym zejściu. Ja np. robię RDL ze steppera, kładąc niemal sztangę na buty. Pewnie przy typowym martwym na prostych ciężar byłby mniejszy i być może nie potrzebowałbym robić z podwyższenia. Ale moje prostowniki nie wytrzymałyby tego i zmęczyły się dużo szybciej niż dwugłowe uda.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 774 Napisanych postów 16448 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 169363
OK, dodam RDL..





Ze względu właśnie na fakt, że miałem problem z lędźwiami mały i nie chcę ich narazie zbytnio obciążać..

Zmieniony przez - pitbull61 w dniu 2010-10-28 15:39:30
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 130 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 3757
szczerze to wszytsko wyglada dobrze..bardzo dobrze.. chcialbym widziec juz efekt koncowy i porownanie sylwetek na koniec..POZDRAWIAM I WYTRWALOSCI W DAZENIU DO CELU
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
nvm

Zmieniony przez - psonic w dniu 2010-10-29 12:23:00
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 774 Napisanych postów 16448 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 169363
Dzięki looser92, na koniec przyszłego tygodnia zrobię pierwsze porównanie, bo już widze efekty w lustrze

psonic - wbdlk
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

na dobry początek..

Następny temat

nutrabolics...

WHEY premium