SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

TEST.:::MASA BY MASARNIAK:::.

temat działu:

Doping

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 76911

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 22 Napisanych postów 1619 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 15492
Tu macie troche lekow jesli kots sie boi brac inse to tymi lekami moze podneisc wydzilanie insy zaleznie od dawki moze przynies podobny efekt!

oprac. redakcyjne
Konsultacja medyczna:
dr n. med. Mariusz Jasik; adiunkt
Katedra i Klinika Gastroenterologii i Chorób Przemiany Materii AM w Warszawie
Kierownik Kliniki: Prof. dr hab. med. Waldemar Karnafel




DOUSTNE LEKI PRZECIWCUKRZYCOWE (cz. 1)
- przegląd

Podczas stosowania wszystkich doustnych leków przeciwcukrzycowych zalecane jest przestrzeganie diety i okresowe badania stężenia glukozy we krwi. Specyficzne dla danego preparatu wskazania można znaleźć w "uwagach".
Ze względu na specyfikę leczenia farmakologicznego cukrzycy wymagana jest konsultacja lekarza w celu wyboru optymalnego preparatu indywidualnie dla każdego pacjenta. Dlatego też nie podajemy informacji dotyczących dawkowania leków. Pamiętajmy - tylko lekarz może zdecydować, który lek i w jakiej dawce powinien być stosowany w danym przypadku!
Poniżej prezentowane preparaty należą do grupy doustnych leków przeciwcukrzycowych (hipoglikemizujących), w której najliczniejszą reprezentację stanowią pochodne sulfonylomocznika (PS - tego skrótu używamy w opisach). Najważniejszy mechanizm działania PS polega na obniżeniu stężenia glukozy we krwi. Leki z tej grupy wywierają działanie na komórki beta wysp trzustki i aktywują je do wydzielania insuliny.
Uważa się, że doustne leki przeciwcukrzycowe powinny zapewniać skuteczną terapię, być bezpieczne i dobrze tolerowane przez pacjentów.

Prezentowane preparaty przedstawiono alfabetycznie, według nazw handlowych (w tym wydaniu litery A - D). Ze względu na dużą liczbę dostępnych na rynku leków, cały materiał podzieliliśmy na kilka odcinków. W dalszej kolejności przejdziemy do opisów różnych preparatów insulin.

AMARYL
Producent: Sanofi-Aventis
Nazwa międzynarodowa: glimepiride
DZIAŁANIE: preparat zawiera glimepiryd (PS); obniża stężenie glukozy we krwi, pobudzając wydzielanie insuliny i zwiększając wrażliwość na insulinę wątroby, tkanki tłuszczowej i mięśniowej (podwójny mechanizm działania); zmniejsza wychwyt insuliny przez wątrobę. Bardzo dobrze wchłania się z przewodu pokarmowego - maksymalne stężenie we krwi stwierdza się po 2-3 godz. od podania leku; działanie utrzymuje się przez 24 godz.; metabolizowany w wątrobie, wydalany z moczem i kałem.
WSKAZANIA: cukrzyca typu 2.
PRZECIWWSKAZANIA: cukrzyca typu 1., powikłana, ze śpiączką lub bez, z objawami kwasicy; uczulenie na pochodne sulfonylomocznika lub inne składniki preparatu, ciąża i karmienie piersią; ciężkie choroby wątroby, nerek i serca.
DZIAŁANIA UBOCZNE: w początkowym okresie stosowania mogą się pojawić objawy niedocukrzenia, m.in.: uczucie głodu, osłabienie, rzadziej poty, sporadycznie skórne odczyny alergiczne lub zaburzenia żołądkowo-jelitowe.
INTERAKCJE: działanie Amarylu nasilają: insulina, inne doustne leki przeciwcukrzycowe, inhibitory konwertazy angiotensyny, allopurinol, kortykosterydy, męskie hormony płciowe, pochodne kumaryny, cyklofosfamid, dyzopiramid, fibraty, fluoeksetyna, guanetydyna, inhibitory monoaminooksydazy, mykonazole, kwas para-aminosalicylowy, duże dawki pentoksyfiliny, fenylbutazon, oksyfenobutazon, probenecid, chinolony, salicylany, sulfinopyrazon, sulfonamidy, tetracykliny, a także alkohol. Działanie osłabiają: barbiturany, kortykosteroidy, diazoksyd, leki moczopędne, adrenalina, glukagon, leki przeczyszczające, fenytoina, rifampicyna i hormony tarczycy.
UWAGI: tabletkę Amarylu powinno się połykać w całości. W początkowym okresie leczenia glimepirydem nie powinno się prowadzić pojazdów oraz obsługiwać urządzeń mechanicznych.
DOSTĘPNE POSTACI LEKU:Amaryl 1 - tabletki, 0,001 g; Amaryl 2 - tabletki 0,002 g, Amaryl 3 - tabletki 0,003 g, Amaryl 4 - tabletki 0,004 g (po 30 tabletek).

ANTIDIAB
Producent: Krka
Nazwa międzynarodowa: glipizide
DZIAŁANIE: preparat zawiera glipizyd (PS). Zmniejsza stężenie glukozy we krwi, pobudzając wydzielanie insuliny. Szybko wchłania się z przewodu pokarmowego; działa już po pół godzinie od przyjęcia.
WSKAZANIA: cukrzyca typu 2.
PRZECIWWSKAZANIA: cukrzyca typu 1., cukrzyca ze śpiączką i objawami kwasicy ketonowej, uczulenie na składnik preparatu, karmienie piersią.
DZIAŁANIA UBOCZNE: rzadko nudności, brak łaknienia, uczucie pełności w żołądku i bóle głowy oraz kliniczne objawy hipoglikemii; przejściowe reakcje skórne; zaburzenia ze strony układu krwiotwórczego, np. niedokrwistość.
INTERAKCJE: działanie Antidiabu nasilają: niesteroidowe leki przeciwzapalne, sulfonamidy, chloramfenikol, cyklofosfamid, probenecid, pochodne kumaryny, inhibitory monoaminooksydazy (MAO), leki beta-adrenolityczne, diazoksyd, mikonazol w postaci doustnej oraz alkohol. Osłabiają - leki moczopędne, kortykosteroidy, fenotiazyny, estrogeny, doustne środki antykoncepcyjne, fenytoina, izoniazyd i leki blokujące kanał wapniowy.
UWAGI: Nie łączyć leku z alkoholem! Stan hipoglikemii po zastosowaniu dużej dawki leku może zaburzać zdolność prowadzenia i obsługi pojazdów mechanicznych. W stanach pourazowych, po zabiegach chirurgicznych, w zakażeniach i w przypadku gorączki, do utrzymania właściwego stężenia glukozy we krwi glipizyd może być niewystarczający - należy zastosować insulinę.
DOSTĘPNE POSTACI LEKU: Antidiab - tabletki, 0,005 g, 30 tabl.

AVANDIA
Producent: GlaxoSmithKline
Nazwa międzynarodowa: rosiglitazone (tiazolidinediony, czyli tzw. uwrażliwiacze tkanek obwodowych na insulinę)
DZIAŁANIE: zawiera rosiglitazon, który obniża stężenie glukozy we krwi, znosząc oporność wątroby, tkanki tłuszczowej oraz mięśni szkieletowych na działanie insuliny. W Polsce wyłącznie w terapii skojarzonej z innymi lekami przeciwcukrzycowymi stopniowo obniża stężenie glukozy we krwi u pacjentów z cukrzycą typu 2., szczególnie nasilone u osób otyłych. Zbliżone do maksymalnego obniżenie poziomu glukozy w surowicy na czczo uzyskuje się po ok. 8 tyg. od podania. Dobrze wchłania się z przewodu pokarmowego - maksymalne stężenie we krwi po ok. 1 godz. od podania - niezależnie od spożywanego pokarmu. W 99,8% lek wiąże się z białkami osocza. Lek intensywnie metabolizuje się w wątrobie (główny metabolit - siarczan - prawie w 100% wiąże się z białkami osocza krwi. Wydalany z moczem i kałem (na skutek b. powolnej eliminacji metabolitów mogą się one gromadzić w moczu).
WSKAZANIA: cukrzyca typu 2. w terapii skojarzonej, gdy mimo stosowania w monoterapii maksymalnych tolerowanych doustnych dawek metforminy lub sulfonylomocznika poziom glukozy we krwi nie jest dostatecznie kontrolowany. Łącznie z metforminą stosowany jest zwykle u pacjentów otyłych, a łącznie z pochodną sulfonylomocznika wyłącznie u pacjentów z nietolerancją metforminy lub u tych, u których stosowanie metforminy jest przeciwwskazane.
PRZECIWWSKAZANIA: uczulenie na rosiglitazon lub inny składnik preparatu, niewydolność krążenia i wątroby, choroby serca; nie zaleca się stosowania u dzieci i młodzieży przed ukończeniem 18 r.ż. (brak badań), ostrożnie u pacjentów z niedokrwistością (zwłaszcza w leczeniu skojarzonym z metforminą), a także u leczonych onkologicznie paklitakselem lub niesterydowymi lekami przeciwzapalnymi, przeciwwskazane stosowanie łączne rosiglitazonu z insuliną., w okresie ciąży i karmienia piersią. Przewyższająca 2,5-krotnie normę aktywność aminotransferazy alaninowej (AlAT, enzym wątrobowy) przed rozpoczęciem leczenia jest przeciwwskazaniem do podawania preparatu, natomiast wartości 3-krotnie większe niż norma, występujące w trakcie leczenia, są wskazaniem do odstawienia leku. Preparatu nie należy stosować w monoterapii, jedynie w leczeniu skojarzonym.
DZIAŁANIA UBOCZNE: podczas stosowania preparatu łącznie z metforminą niekiedy stwierdza się wzrost stężenia cholesterolu i innych lipidów we krwi, może wystąpić kwasica mleczanowa; częściej niedokrwistość, bóle głowy, biegunka, wzdęcia, nudności, bóle brzucha oraz uczucie zmęczenia. Podczas leczenia skojarzonego z PS rzadko występują objawy niedokrwistości, zwiększenie poziomu cholesterolu i innych lipidów we krwi, senność, zawroty, bóle głowy i brzucha, zaburzenia oddychania, wzdęcia, nudności, zwiększony apetyt oraz łysienie. W 24-miesięcznych badaniach leczenia rosiglitazonem skojarzonym z metforminą stwierdzono przyrost masy ciała średnio o 3,7% , a przy łączeniu go z sulfonylomocznikiem o 6,3%. Rzadko powoduje hipoglikemię, co wymaga natychmiastowego kontaktu z lekarzem. Podczas stosowania leku w skojarzeniu z metforminą oraz pochodnymi sulfonylomocznika może dojść do hipoglikemii.
INTERAKCJE: Należy zachować szczególną ostrożność w leczeniu skojarzonym rosiglitazonu z paklitakselem, ponieważ lek ten nasila ryzyko zahamowania metabolizmu rosiglitazonu. Avandia podawana łącznie z lekami z grupy niesterydowych leków przeciwzapalnych może spowodować obrzęki. Łączne podawanie z insuliną zwiększa częstość i nasilenie niewydolności serca; jednocześnie z rosiglitazonem można podawać inne doustne leki przeciwcukrzycowe, takie jak metformina, PS czy akarboza; niewielkie ilości alkoholu podczas stosowania rosiglitazonu nie wpływają znacznie na kontrolę poziomu cukru we krwi.
UWAGI: Avandia nie wpływa na zdolność prowadzenia samochodu czy obsługę urządzeń mechanicznych. W badaniach klinicznych pacjentów przyjmujących rosiglitazon, stwierdzano przypadki zwiększenia masy ciała (stąd wymóg ścisłej kontroli masy ciała). Przed rozpoczęciem terapii, co 2 miesiące w ciągu pierwszego roku leczenia, następnie okresowo należy kontrolować wskaźniki laboratoryjne czynności wątroby.
DOSTĘPNE POSTACI LEKU: Avandia - tabletki powlekane, 0,004 g (opakowania: 112, 28, 56, 7 i tabl.) oraz Avandia 0,008 g (opakowania: 112, 28, 7 tabl.)

DIABETOL
Producent: Polpharma
Nazwa międzynarodowa: tolbutamide
DZIAŁANIE: lek należy do grupy PS, działa na komórki beta wysp trzustki, aktywując je do wydzielania insuliny przez co łagodnie obniża poziom cukru we krwi. Działanie leku utrzymuje się ok. 10 godzin od podania.
WSKAZANIA: cukrzyca typu 2.
PRZECIWWSKAZANIA: preparatu nie stosuje się w ciąży i w okresie karmienia piersią, przy ciężkich chorobach wątroby i nerek, w cukrzycy typu 1. i w cukrzycy z powikłaniami.
DZIAŁANIA UBOCZNE: nadmierne obniżenie stężenia glukozy we krwi (hipoglikemia). Inne zaburzenia to: nudności, wymioty, bóle brzucha, biegunka, wysypka i gorączka, rzadko zmiany w obrazie krwi.
INTERAKCJE: tolbutamid wydłuża działanie leków nasennych i uspokajających. Jego działanie może być nasilone przez inhibitory MAO, niesteroidowe leki przeciwzapalne, inhibitory konwertazy angiotensyny i alkohol, a osłabione przez leki moczopędne, hormony tarczycy i doustne środki antykoncepcyjne.
DOSTĘPNE POSTACI LEKU: Diabetol - tabletki, 0,5 g, 40 tabl.

DIABEZIDUM
Producent: Jelfa
Nazwa międzynarodowa: gliclazide
DZIAŁANIE: lek z grupy PS. Zwiększa wydzielanie insuliny i polepsza jej działanie w organizmie, powodując obniżenie stężenia glukozy we krwi.
WSKAZANIA: cukrzyca typu 2.
PRZECIWWSKAZANIA: nadwrażliwość na gliklazyd, kwasica ketonowa, cukrzyca typu 1., ciężka niewydolność nerek, wątroby, serca. W przypadku zabiegu operacyjnego, ciężkiego zakażenia, urazu, lek należy zamienić tymczasowo na insulinę. Nie należy stosować w ciąży i w czasie karmienia piersią. Przeciwwskazany u dzieci.
DZIAŁANIA UBOCZNE: hipoglikemia; nudności, wymioty, bóle brzucha, biegunka, odczyny alergiczne; b. rzadko uszkodzenie wątroby i zaburzenie tworzenia krwinek.
INTERAKCJE: leki nasilające działanie hipoglikemiczne (obniżenie stężenia glukozy we krwi) gliklazydu: insulina i inne leki przeciwcukrzycowe, niektóre przeciwgrzybicze (pochodne imidazolu), przeciwzakrzepowe, niesteroidowe leki przeciwzapalne, antydepresyjne, sulfonamidy, beta darenolityki, alkohol. Działanie preparatu osłabiają - steroidy, tiazydowe leki moczopędne i doustne leki antykoncepcyjne. Gliklazyd wydłuża czas działania leków nasennych i uspokajających oraz zwiększa toksyczność neuroleptyków.
DOSTĘPNE POSTACI LEKU: Diabezidum - tabletki, 0,08 g, 60 tabl.

DIABREZIDE
Producent: Molteni
Nazwa międzynarodowa: gliclazide
DZIAŁANIE: zawiera gliklazyd (PS); pobudza czynność komórek beta trzustki do produkcji insuliny, co powoduje wcześniejsze jej wydzielanie po spożyciu posiłku oraz zapobiega poposiłkowej hiperglikemii. Działanie obniżające poziom glukozy we krwi występuje jedynie u chorych, u których istnieją wydolne komórki wysp trzustkowych. Wykazuje również działanie w obrębie tkanek obwodowych organizmu, głównie wątroby, zwiększając ich wrażliwość na działanie insuliny. Diabrezide zapobiega zlepianiu się krwinek oraz tworzeniu mikrozakrzepów w naczyniach, co może hamować rozwój retinopatii cukrzycowej.
WSKAZANIA: cukrzyca typu 2. bez skłonności do kwasicy.
PRZECIWWSKAZANIA: uczulenie na gliklazyd i sulfonamidy, cukrzyca typu 1., kwasica cukrzycowa, ciężka niewydolność nerek lub wątroby, stany przejściowego zwiększenia zapotrzebowania na insulinę (ciężkie zakażenia, gorączka, rozległe urazy, zabiegi chirurgiczne). Nie należy stosować w ciąży i w czasie karmienia piersią. Przeciwwskazany u dzieci; ostrożnie stosować u osób w podeszłym wieku, u pacjentów wyniszczonych, niedożywionych - bardziej podatnych na pojawienie się objawów niedocukrzenia. U pacjentów w okresie okołooperacyjnym i w innych przypadkach niewyrównanej cukrzycy może się okazać konieczne zastosowanie insuliny.
DZIAŁANIA UBOCZNE: rzadko mogą się pojawiać objawy hipoglikemii; rzadko dolegliwości ze strony przewodu pokarmowego, np. zaburzenia łaknienia, nudności, wymioty; podczas stosowania leku mogą się pojawić przejściowe wysypki na skórze oraz świąd, rzadko zaburzenia ze strony układu krwiotwórczego, np. niedokrwistość.
INTERAKCJE: działanie preparatu nasilają: insulina, akarboza, biguanidy, leki przeciwgrzybicze, niesteroidowe leki przeciwzapalne, sulfonamidy, doustne leki przeciwzakrzepowe, inhibitory monoaminooksydazy (MAO), beta-adrenolityki, antagoniści kanału wapniowego, klofibrat, cymetydyna, ranitydyna, inhibitory konwertazy angiotensyny oraz spożywanie alkoholu. Osłabiają działanie gliklazydu: kortykosteroidy, leki moczopędne, doustne leki antykoncepcyjne. Gliklazyd wydłuża czas działania leków nasennych i uspokajających, a podawany łącznie z neuroleptykami zwiększa możliwość upośledzenia czynności wątroby. Preparatu nie należy podawać łącznie z imidazolowymi lekami przeciwgrzybiczymi (np. mikonazolem), ponieważ mogą pojawić się ciężkie stany hipoglikemiczne.
UWAGI: należy pamiętać, że zwłaszcza na początku leczenia (gdy cukrzyca nie jest jeszcze prawidłowo kontrolowana) i podczas incydentów hipoglikemii mogą pojawić się zaburzenia koncentracji, upośledzające zdolność do kierowania pojazdami.
DOSTĘPNE POSTACI LEKU: Diabrezide - tabletki, 0,08 g, 40 tabl.

DIAPREL (Servier), DIAPREL MR (Servier - Anpharm)
Nazwa międzynarodowa: gliclazide
DZIAŁANIE: gliklazyd (PS); pobudza czynność komórek beta trzustki, powodując wcześniejsze wydzielanie insuliny po spożyciu posiłku i zmniejszając ryzyko poposiłkowej hiperglikemii. Działanie obniżające stężenie glukozy we krwi występuje jedynie u chorych z wydolnymi komórkami wysp trzustkowych; działa też w obrębie tkanek obwodowych organizmu, głównie wątroby, zwiększając ich wrażliwość na działanie insuliny. Zapobiega zlepianiu się krwinek oraz tworzeniu mikrozakrzepów w naczyniach, co może hamować rozwój retinopatii cukrzycowej.
Maksymalne działanie Diaprelu obniżające stężenie glukozy we krwi (hipoglikemizujące) występuje po 2-6 godz. po podaniu. Lek metabolizowany jest w wątrobie do nieaktywnych farmakologicznie metabolitów, wydalany głównie z moczem.
Maksymalne działanie Diaprelu MR obniżające stężenie glukozy we krwi (hipoglikemizujące) występuje po 6-12 godz. po podaniu. Jednorazowa dawka gliklazydu w postaci tabletek o zmodyfikowanym uwalnianiu (Diaprel MR) pozwala na utrzymanie stężenia terapeutycznego we krwi przez 24 godz.
WSKAZANIA: cukrzyca typu 2. także u osób w wieku starszym bez skłonności do kwasicy.
PRZECIWWSKAZANIA: uczulenie na gliklazyd i sulfonamidy, cukrzyca typu 1., śpiączka lub stan przedśpiączkowy, kwasica cukrzycowa, ciężka niewydolność nerek lub wątroby, stany przejściowego zwiększenia zapotrzebowania na insulinę (ciężkie zakażenia, gorączka, rozległe urazy, zabiegi chirurgiczne). Nie należy stosować w ciąży i w czasie karmienia piersią. Przeciwwskazany u dzieci.
DZIAŁANIA UBOCZNE: rzadko mogą się pojawiać objawy hipoglikemii; mogą też wystąpić reakcje skórne pod postacią świądu, pokrzywki, wysypki, ustępujące zwykle w trakcie leczenia; rzadko występują dolegliwości ze strony przewodu pokarmowego: nudności, wymioty, bóle brzucha, biegunka lub zaparcia. Bardzo rzadko - niedokrwistość.
INTERAKCJE: działanie Diaprelu i Diaprelu MR nasilają: inne leki obniżające stężenie glukozy we krwi, przeciwgrzybicze, niesteroidowe przeciwzapalne, sulfonamidy, doustne przeciwzakrzepowe, inhibitory monoaminooksydazy (MAO), beta adrenolityki, antagoniści kanału wapniowego, klofibrat, cymetydyna, ranitydyna, inhibitory konwertazy angiotensyny oraz spożywanie alkoholu. Kortykosteroidy, niektóre leki moczopędne oraz doustne leki antykoncepcyjne osłabiają działanie leku. Wydłuża czas działania leków nasennych i uspokajających, a podawany łącznie z neuroleptykami, zwiększa możliwość upośledzenia czynności wątroby. Preparatu nie należy podawać łącznie z imidazolowymi lekami przeciwgrzybiczymi (np. mikonazolem), ponieważ mogą pojawić się ciężkie stany hipoglikemiczne.
UWAGI: na początku leczenia (gdy cukrzyca nie jest jeszcze prawidłowo kontrolowana) i podczas incydentów hipoglikemii mogą pojawić się zaburzenia koncentracji, upośledzające zdolność do kierowania pojazdami.
Dostępne postaci leku: Diaprel - tabletki, 0,08 g, 60 tabl.
Dostępne postaci leku: Diaprel MR - tabletki, 0,03 g, 60 tabl.

DIAZIDAN
Producent: ICN Polfa
Nazwa międzynarodowa: gliclazide
DZIAŁANIE: zawiera gliclazide należący do grupy PS; zwiększa wydzielanie insuliny i polepsza jej działanie w organizmie, powodując obniżenie stężenia glukozy we krwi.
WSKAZANIA: cukrzyca typu 2.
PRZECIWWSKAZANIA: nadwrażliwość na gliklazyd. Stany wywołujące zakwaszenie krwi (np. śpiączka cukrzycowa, kwasica ketonowa). Cukrzyca typu 1., ciężka niewydolność nerek, wątroby, serca. W przypadku zabiegu operacyjnego, ciężkiego zakażenia, urazu, lek należy zamienić tymczasowo na insulinę. Nie należy stosować w ciąży i w czasie karmienia piersią. Przeciwwskazany u dzieci.
DZIAŁANIA UBOCZNE: hipoglikemia; nudności, wymioty, bóle brzucha, biegunka, odczyny alergiczne. Bardzo rzadko uszkodzenie wątroby i zaburzenie tworzenia krwinek.
INTERAKCJE: leki nasilające działanie hipoglikemiczne (obniżenie stężenia glukozy we krwi) gliklazydu: insulina i inne leki przeciwcukrzycowe, niektóre leki przeciwgrzybicze (pochodne imidazolu), leki przeciwzakrzepowe, niesteroidowe leki przeciwzapalne, leki antydepresyjne, sulfonamidy, beta adrenolityki, alkohol. Steroidy, tiazydowe leki moczopędne i doustne leki antykoncepcyjne osłabiają działanie preparatu. Gliklazyd wydłuża czas działania leków nasennych i uspokajających oraz zwiększa toksyczność neuroleptyków.
DOSTĘPNE POSTACI LEKU: Diazidan - tabletki, 0,08 g, 60 tabl.

Gdy ty się op*****lasz ktoś inny trenuje(koksuje) zeby skopać ci Dupe

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 196 Wiek 38 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 4515
a jak tam masarniak serducho u ciebie?robiles ech albo ekg czy po cyklu zrobisz?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 22 Napisanych postów 1619 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 15492
nie robie nie ma takiej potrzaby

Gdy ty się op*****lasz ktoś inny trenuje(koksuje) zeby skopać ci Dupe

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Szacuny 9032 Napisanych postów 82679 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699310
no właśnie ,przecież bije
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 1120 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 8565
Mam dobry dostep do amarylu i diaprelu.
Aczkolwiek, czy warto ryzykowac takie leki ( w wysokich dawkac ) ???
Nie lepiej "pobawic" sie insa przez kilka tygodni, miec wszystko dopiete na ost guzik ???
Insulina (krotka) siedzi w org przez max 6-8h, a te leki ??? Okres poltrwania ??? ew. nastepstwa ??

Let them hate... so long as they FEAR !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 22 Napisanych postów 1619 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 15492
Aczkolwiek, czy warto ryzykowac takie leki ( w wysokich dawkac ) ???
Ryzyko jets mnijsze niz powawanie insuliny! dawki wysoki nie koneicznie zalecane na ulotce np daibetol 500mg do 2g!!

Nie lepiej "pobawic" sie insa przez kilka tygodni, miec wszystko dopiete na ost guzik ???
z tymi lekami w tam tez trzba miec wszystko dopiete na ostatni guzik ale fak faktem sa cupke bezpiecznijsze!

Insulina (krotka) siedzi w org przez max 6-8h, a te leki ??? Okres poltrwania ??? ew. nastepstwa ??

6 h siedzi w moim przypadku humulin r!

okres połtrwania tabsow jest krotszy niz insuliny w zastrzkach!

Gdy ty się op*****lasz ktoś inny trenuje(koksuje) zeby skopać ci Dupe

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 1120 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 8565
Maksymalne działanie Diaprelu MR obniżające stężenie glukozy we krwi (hipoglikemizujące) występuje po 6-12 godz. po podaniu. Jednorazowa dawka gliklazydu w postaci tabletek o zmodyfikowanym uwalnianiu (Diaprel MR) pozwala na utrzymanie stężenia terapeutycznego we krwi przez 24 godz.

Wiec to niejest do konca tak jak mowisz

Ale ok - sa zwolennicy insy, sa zwolennicy lekow na cukrzyce

Let them hate... so long as they FEAR !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 22 Napisanych postów 1619 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 15492
meainic-- "AVANDIA --Dobrze wchłania się z przewodu pokarmowego - maksymalne stężenie we krwi po ok. 1 godz. od podania - niezależnie od spożywanego pokarmu." -- wiec to nei jest dokaldnei tak jak piszesz heheh weisz co ja nie podlame nazy leku!!!


"sa zwolennicy insy, sa zwolennicy lekow na cukrzyce"
a pytanie do ciebie insulina to nie lek na cukrzyce????

Zmieniony przez - masarniak w dniu 2007-02-22 11:46:06

Gdy ty się op*****lasz ktoś inny trenuje(koksuje) zeby skopać ci Dupe

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 1120 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 8565
Bro wiesz o co mi chodzi

Jest lekiem na cukrzyce i jest "skrajnoscia", ale mowie tutaj o tym ze sa zwolennicy podnoszenia poziomu insy za pomoca lekow i sa zwolennicy samej insy. Tak jak sa zwolennicy SAA i PH ...

BTW. Jak wrazenia na cyklu ???
Robiles jakies badania przed cyklem w kierunki trzustki ???

Let them hate... so long as they FEAR !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 22 Napisanych postów 1619 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 15492
Nie! jestem zdrowy robilem jakeis 1 rok temu szczegolowe tarczyca ,trzustak poziom testa wymazy krew,mocz,kał, cholesterol wszystko git jak mlody bóg!

Gdy ty się op*****lasz ktoś inny trenuje(koksuje) zeby skopać ci Dupe

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Następny temat

Kiedy zacząć?

Wiecej