SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Szybkość biegu - jak poprawić?

temat działu:

Bieganie, biegi uliczne i górskie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 523

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Wiek 35 dni Na forum 34 dni Przeczytanych tematów 2
Czy żeby biegnąć jak najszybciej jak się tylko da to czy lepiej jest się starać robić jak najdłuższe odstępy między krokami czy starać się jak najszybciej przebierać nogami?
Czy każdy może rozpędzić się na piechotę ponad 40 kilometrów na godzinę czy taką zdolność dziedziczy się genetycznie czy to tylko kwestia treningu?
Czy gdyby ktoś sobie wyćwiczył mięśnie to czy to by było kosztem biegania dlatego że wolniej by biegał bo musiałby też dźwigać swoje mięśnie?
Dlaczego jak goniłem kurę to nie mogłem jej dogonić mimo że kura też ma tylko 2 nogi i nieporównywalnie krótsze od moich nóg to jakim cudem tak jest?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Szacuny 24282 Napisanych postów 25157 Wiek 35 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1020004
Aby biegać szybko musisz mieć kadencję około 180, generować odpowiednią moc przy każdym kroku, co da odpowiednią długość kroku. Dodatkowo aby biegać szybko i długo, Twój organizm musi umieć pozyskiwać energię z odpowiednich źródeł.

A Twoja nieumiejętność złapania kury, nie wiąże się z długością kończyn, a czystą fizyką. Ciężarem właściwym, środkiem ciężkości, zwrotnością itp.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Szacuny 6089 Napisanych postów 74919 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 748384
Wiele czynników będzie odpowiedzialnych za to jak szybko biegamy. Przede wszystkim podstawa, czyli po prostu treningi w tym kierunku. Każdy kto będzie trenował bieganie, a będzie miał gorszą genetykę, rodzaj włókien mięśniowych, itp. będzie lepszy, niż osoba, która tego nie trenuje.

Poza tym, właśnie wspomniana genetyka, rodzaj włókien mięśniowych, zaangażowanie, odżywianie, i technika biegu będą przekładały się w dalszym etapie na wyniki i możliwości ich poprawy. Typowe porady techniczne sugeruję konsultować że trenerami w tym kierunku.

Moderator działu Odżywianie

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Buty do biegania w terenie (sezon jesienno-zimowy)

WHEY premium