SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Szukała

temat działu:

NUTRIFARM&OLIMP

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 3941

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51561 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Cześć! Mam do Ciebie kilka pytań, oto one:
Zacznę od tego że moje zapotrzebownie kaloryczne wynosi 3789 kcal ale chcę się pozbyć nadmiaru tłuszczu więc wychodzi 3289 kcal. Udział poszczególnych składników W.45% B.30% T.25%. Moje parametry wzrost 186, wiek 26, waga 100kg. Mam tendecję do łapania tłuszczu na brzuchu.

pyt1. Co lepiej w moim wypadku po treningu TOP MASS czy CARBO?
pyt2. Jeżeli CARBO i po nim białko to po ilu minutach 20-30 (czy możę być 40 czy to już za długo)?
pyt3. Czy węglowodany z CARBO wliczać do dziennego bilansu kalorycznego?
pyt4. Jeżeli aeroby robię w dni nietreningowe to zażywać po nich CARBO czy lepiej nie a węgle z CARBO dołożyć do innego posiłku?
pyt5. Czy czasami mogę zastąpić jakiś posiłek TOP MASSem (70g porcja)?
pyt6. Ile procent węglowodanów z dziennego zapotrzebowania powinienem spożyć po treningu nie wliczając CARBO. Trening o 18, czas 70 min. spać idę około 22.30.
TO narazie tyle, czekam na odpowiedz. Dzięki, pozdrawiam.

ROPUCH
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51561 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Cześć Darku! Tak sobie siedzę i myślę, jak zmienia się waga mięsa w trakcie obróbki (smażenie, gotowanie) wzrasta czy maleje? Chodzi głównie o cycki i schab? Dzięki. Pozdrawiam.

ROPUCH
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 774 Napisanych postów 16448 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 169363
pyt1. Co lepiej w moim wypadku po treningu TOP MASS czy CARBO?
As you wish
pyt2. Jeżeli CARBO i po nim białko to po ilu minutach 20-30 (czy możę być 40 czy to już za długo)? MOŻE BYĆ 40 MIN. NAJWAŻNIEJSZE PO TRENINGU TO UZUPEŁNIENIE GLIKOGENU W MIĘŚNIACH. CARBO BEDZIE GOOD. CHOC NAJLEPIEJ JAKBYŚ W 40 MIN PO TRENINGU SPOŻYŁ PEŁNOWARTOSCIOWY POSIŁEK.
pyt3. Czy węglowodany z CARBO wliczać do dziennego bilansu kalorycznego?
OCZYWIŚCIE, ŻE TAK.
pyt4. Jeżeli aeroby robię w dni nietreningowe to zażywać po nich CARBO czy lepiej nie a węgle z CARBO dołożyć do innego posiłku? LEPIEJ NIE. PO AEROBACH NAJLEPIEJ JAKIS ANTYKATABOLIK, NP. BCAA.
pyt5. Czy czasami mogę zastąpić jakiś posiłek TOP MASSem (70g porcja)?
JASNE, ZE TAK. NAJLEPIEJ JAKBYS DODAŁ W TAKIM WYPADKU DO NIEGO TROCHE BIAŁKA.
pyt6. Ile procent węglowodanów z dziennego zapotrzebowania powinienem spożyć po treningu nie wliczając CARBO. Trening o 18, czas 70 min. spać idę około 22.30.
BIORĄC POD UWAGE GODZINE TRENINGU, TO RADZIŁBYM CI ZARZUCIC Z 50-70g CARBO BEZPOŚREDNIO PO NIM I JUŻ DO KOŃCA DNIA UNIKAĆ WEGLOWODANÓW.



pozdrawiam

ŻEBY ZWYCIĘŻYĆ TRZEBA BYĆ I LWEM I LISEM !!!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 48 Napisanych postów 3393 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 15438
Witam! A więc spróbuje po krótce odpowiedzieć na Twoje pytania:

1. Osobiscie polecałbym odżywkę carbo a następnie po upływie 20-30 min odżywkę wysokobiałkową. Odżwyka TOP MASS może być alternatywnym uzupełnieniem, np. wówczas, kiedy nie masz czasu lub mozliwości na rozdzielanie odżywek

2. Patrz wyżej. Spozycie odżywki białkowej 40 min po Carbo nie jest błędem. Generalnie po spozyciu węglowdanów prostych po upływie 20-30 min następuje stabilny wzrost wydzielania insuliny dlatego wówczas najkorzystbniej przyjąć białko. Ale ponieważ po wysiłku fizycznym wydzielanie insuliny jest po czesci przyhamowane, wielkość przedziału minutowego pomiędzy spozyciem białka i węglowdanów nie jest az tak istotna. Nie powinno to byc jednak dłużej jak 40 min.

3. Zarówno węglowodany jak i białko z oodzywek nalezy zawsze wliczac do ogólnego rozrachunku odzywczo-energetycznego

4. Nie powinno zazywac się węglowdanów prostych po treningu aerobowym. Trenig aerobowy nasila proces spalania kwasów tłuszczowych, węglowodany poporzez zwiększanie wydzialnia insuliny oraz wzrost glikemii hamują ten proces.

5. Zastępowanie posiłku Top Massem w twoim przypadku jest jak najbardziej korzystne

6. Generalnie zaleca się aby w ciągu godziny po treningu spozyc ok. 0,8-1g węglowdanów na kilogram masy ciała. W ciągu 3-5 godzin po treningu powinno spożyc sie ok 150- węglowdanów (wliczajac w to oczywiście spożytą po treningu odżywke)

szukala
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51561 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Bardzo dziękuję za udzielenie wyczerpującej odpowiedzi. Jednak mam jeszcze pewne "niejasności" z pyt6.
Załóżmy że ten właściwy pośiłek potreningowy zjadam o 20. to jeżeli zjem w nim 50g. ryżu to mi nie pójdzie w sadło, bezpośrednio po treningu piję 50g. CARBO spać idę tak jak pisałem o 22.30(tu wypijam jeszcze porcję białka). A może zjeść tego ryżu nawet 100g. Sam już nie wiem. Pozdrawiam.


ROPUCH
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 48 Napisanych postów 3393 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 15438
Uważam, że jeżeli spożyjesz 50g Carbo po treningu, a potem w posiłku 100g ryżu + jakis owoc lub sok, wówczas dawka węglowodadów będzie idealna. Mniejsza dawka węglowdanów doprowadzi od odbudowy glikogenu, jednak nie wywoła zjawiska nadkompensacji tego składnika. Jednak i tak i tak podstawowa odnowa zywieniowa zostanie prawidłowo wykonana.

szukala
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51561 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Dzięki za błyskawiczną odpowiedz!
Czy mogę dojść do takiego wniosku że na "redukcji" 50g ryżu a na masie 100g.?
Aha jeszcze jedna dosyć ważna sprawa- tłuszcze. Z obliczeń wychodzi mi że powinienem dostarczyć ok 90g. dziennie. A jedząc to co sobie ułożyłem wychodzi mi około 30-40g. może podam poniżej moją dietę:
1.150g. płatków owsianych + 36g HITEC protein 90% + mleko 300ml
2.150g. chleba razowego+ 100g. szynki z kurczaka+ 20g masmix+ warzywo
3.placek (100g płatków owsianych+ 2jajka+ odrobina mleka) + 100g twarogu chudego
4. 100g kaszy lub ryżu+ 200g piersi+ warzywo
-trning
5. 50 g ryżu + 200g twarogu chudego
6. 36g hitec protein 90%+ 200ml mleka
Nie biorę w tej chwili żadnych dodatkowych odżywek (Carbo, topmass) tylko rano i po treningu 5g kreatyny i 20g glukozy(następnym razem będę brał z rybozą).
w jaki sposób najlepiej uzupełnić brakujący tłuszcz, i czy jest to konieczne przy moich założeniach (redukcja tkanki tłuszczowej)?
pozdrawiam i czekam.


ROPUCH
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 48 Napisanych postów 3393 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 15438
Poczekaj troszeczke to zrobię Ci dokładną analize Twojej diety i zobaczymy czego brakuje dokładnie. Napisz mi tylko swoje dane: wzrost, wiek, masa ciała, typ sylwetki, częstotliwość i długośc treningu.) Obliczymy to szczegółowo i będziemy wiedzieli co dalej robić. :)

szukala
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51561 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
OK. Aż się chce człowiekowi pisać jak ktoś tak konkretnie odpowiada.
No to jedziemy:
wiek 26
wzrost 186
waga 100
trening siłowy 3x tydzień 70min intensywność średnia czasmi wysoka, aeroby 3x tydzień 50min tętno 120-130. Poza tym aktywność fizyczna niska (siedzący tryb pracy) sylwetka z tendencją do otłusczania w okolicach brzucha.Obecnie pas 99cm klatka 122-123 ramię 44 udo chyba około 63-64(tego akurat dokładnie nie mierzyłem) Jakby coś to pytaj.

ROPUCH
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 48 Napisanych postów 3393 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 15438
Ropuch: a więc wyglada to następująco:

Proponuje następujące zalecenia dla Ciebie

Kalorie 2930kcal
Białko 220g (30%)
Tłuszcz 81g ( 25%)
Węglowodany 330g (45%)

Analiza Twojej diety wygląda następująco:

1. Kalorie 3192 kcal czyli ok. 260 kcal więcej - może tak zostać
2. Białko 267g - czyli 47g za dużo - ponieważ masz tendencje do odkładania tkanki tłuszczowej, białko może pozostać na obecnym poziomie
3. Węglowdany - 396g - czyli o 66g za dużo - tutaj ten baddatek proponuje obciąć
4. Tłuszcze - 60g - czyli 20g za mało - proponuje dołożyć 1 łyżke oliwy z oliwek do posiłku 1
4. Witaminy i Minerały - wszystko jest w normie. Jedynie problem jest z antyoksydantami. Niedobór wit. A 19,2%, witaminy C 91,3%. Proponuje jedna tabletkę OLIMP Beta-karoten po posiłku potreningowym oraz 1 tabl. vitaminum C 0,2

Suplementy - nie ma konieczności stosowania kreatyny rano, wystarczy 5g po treningu. Proponuje zamiast glukozy pomyśleć o Carbo.

Mam nadzieje zę watpliwości wyjaśnione Ogólnie Twoją dietę oceniam na czwórke z dużym plusem. Gratuluje !

Pozdrawiam

szukala
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51561 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
No poprostu SUPER! Dzięki za 4+ aż urosłem
Co do witamin to zapomniałem napisać że 2 razy dziennie łykam VITA-FORCE hitec`a. Będę miał napewno jeszcze kilka pytań do Ciebie, ale nie dzisiaj bo trochę zarobiony jestem. Jeszcze raz bardzo dziękuję i pozdrawiam.

ROPUCH
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 48 Napisanych postów 3393 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 15438
Oki, nie ma sprawy, najważniejsze że się przydałem :)

szukala
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

ile kreatyny w piro i citro?

Następny temat

pytania!!

WHEY premium