SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Sztuki walki - przy dużej wadze

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2148

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 125 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 4770
Hej,

ostatnimi czasy zastanawiałem się czy by nie zacząć chodzić do jakiejś szkoły sztuk walki. Generalnie motywy przewodnie są dwa:

- zawsze chciałem trenować sztuki walk
- chciałbym zrobić redukcję sporej ilości tkanki tłuszczowej

Jeśli chodzi o mnie to trenuje dosyć sporo lat. Od ponad 2 lat trenuje dzielnie średnio 3 razy w tygodniu siłownie, bez nawet tygodniowego okresu przerwy. Jeśli chodzi o motywację do sportów to posiadam ją, jednak problemem jest waga (120 kg przy 180cm) oraz wiek (23l). Zastanawia mnie czy sporty walki będą dla mnie dobre jako pod względem bezpieczeństwa jak i narzędziem do redukcji tkanki tłuszczowej? Od razu powiem, że staram się trzymać dietę, ale chyba mimo wszystko mam zbyt mały wydatek energetyczny.

A jeśli już to jaki sport polecacie? Generalnie prawdopodobnie bym chodził w Katowicach a tutaj jest tego od groma. Jakieś różne karate Kyokushiny, Oyama, BJJ, Boks, MMA. W sumie to wszystko raczej tutaj będzie nawet kung fu (które ze względu na figury bardzo mi się podoba wizualnie, tak samo jak Taekwondo).
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 125 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 4770
Ja bardziej od barków to szczerze czuję czworoboczny i najszerszy. Ogólnie myślę by się też z ciekawości przejść na zwykły boks oraz karate zobaczyć jak to wygląda. Na razie mam plan ogarnąć multisport (niestety u mnie nie dofinansowany ani złotówką). Wtedy bym mógł sobie czasem pójść na coś innego też :).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 56 Napisanych postów 10091 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 53086
Tutaj masz podobny temat, odpowiedzi padły.
https://www.sfd.pl/Która_sztukę_walki_wybrać_będąc_grubym_-t1188475.html 

Gory upajaja.Czlowiek uzalezniony od nich jest nie do wyleczenia.Mozna pokonac alkoholizm,narkomanie,slabosc do lekow.
Fascynacji gorami nie można.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 125 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 4770
No w sumie to tak, dziękuję :). Jedyna rzecz, która mi się jeszcze nasuwa, jest taka, że mam kontuzję kolana. Przy dynamicznej rotacji zewnętrznej lewego kolana bywa tak, że wyskoczy ze stawu (nadmierna ruchliwość stawów - luźne więzadła) i dosyć do boli. Stąd sporty, które by mnie najbardziej kręciły czyli Muay Thai czy karate chyba odpadają?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51559 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Osobom z dużą wagą polecam BJJ.
Dlaczego
Po pierwsze, większość treningu odbywa się w parterze - nie obciążasz stawów bo nie stoisz.
Po drugie, położysz się na przeciwniku i zadusisz go masą.
Frekz
...Zastanawia mnie czy sporty walki będą dla mnie dobre jako pod względem bezpieczeństwa jak i narzędziem do redukcji tkanki tłuszczowej? Od razu powiem, że staram się trzymać dietę, ale chyba mimo wszystko mam zbyt mały wydatek energetyczny.
Redukcja tkanki tłuszczowej odbywa się dzięki ujemnemu bilansowi kalorycznemu.
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 125 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 4770
Wiesz, tyle ile umiem to staram się samemu zrobić, jednak mieszkam z rodzicami, więc nie wszystko jestem w stanie samemu ogarnąć jeśli chodzi o kalorykę, a chciałbym poza siłownią dodać jakąś aktywność właśnie w celu podbicia ujemnego bilansu kalorycznego :).

Fajnie by było znaleźć też takie SW, gdzie mógłbym wykorzystać siłę (trenuję trójbój). Zastanawia mnie ogólnie jak wygląda BJJ czy to tylko tarzanie ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51559 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Frekz
Wiesz, tyle ile umiem to staram się samemu zrobić, jednak mieszkam z rodzicami, więc nie wszystko jestem w stanie samemu ogarnąć jeśli chodzi o kalorykę...
Napiszę prościej. Jedz to co Ci przygotowują rodzice tylko w mniejszych ilościach. Najlepiej zmniejsz ilość przetworzonych węglowodanów - cukier, ciasta, chleb, itp.
Frekz
Fajnie by było znaleźć też takie SW, gdzie mógłbym wykorzystać siłę (trenuję trójbój)...
W BJJ właśnie wykorzystasz taką siłę.
Frekz
...Zastanawia mnie ogólnie jak wygląda BJJ czy to tylko tarzanie ?
W 95% to właśnie jest tarzanie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 125 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 4770
A co myślisz jeszcze o czymś takim jak jakiś rodzaj karate czy boks ? Pytam z tego powodu, że bardzo mi się podobają też te sporty :).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 56 Napisanych postów 10091 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 53086
Skoro Ci się podobają to idź. Rotacja kolan będzie większa, ale nikt Ci tego nie oceni pod kątem Twojego indywidualnego stanu zdrowia.

Gory upajaja.Czlowiek uzalezniony od nich jest nie do wyleczenia.Mozna pokonac alkoholizm,narkomanie,slabosc do lekow.
Fascynacji gorami nie można.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 125 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 4770
Chyba po prostu się przejdę na jeden jakiś trening i zobaczę jak to wygląda. A który byłby najlepszy pod kątem redukcji i budowania sylwetki (abstrah**ąc od siłowni)?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51559 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Po raz n-ty. Redukcja zależy od bilansu kalorycznego a nie od SW!
Siła bardziej przyda się w chwytanych (BJJ, zapasy, judo, itp., ewentualnie MMA). Uderzane (muay thai, kick boxing, boks, itp.) trochę bardziej będą się gryzły z masą.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2259 Napisanych postów 2195 Wiek 28 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 25570
Dokładnie sporty chwytane nadadzą się najlepiej w tym wypadku.

vivere militare est

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Szukam znajomka do pary, ktoś kto ma ochotę zacząć ćwiczyć sporty walki. Gdańsk,Trójmiasto.

Następny temat

Walka pół-zawodowa MMA.

WHEY premium