SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Sztuki walki - przy dużej wadze

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2149

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 194 Napisanych postów 1533 Wiek 37 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 16833
Sproboj boks treningi bokserski wyciskaja pot
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Mellopl
Hmm - chyba że dojdą skrętówki i inne techniki na nogi
Zazwyczaj w GI nie ma skrętówek (założyłem że chodzi o BJJ GI). A na pewno nie w grupach początkujących.
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 123 Napisanych postów 987 Wiek 39 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 93341
MMA
Mellopl
Hmm - chyba że dojdą skrętówki i inne techniki na nogi
Zazwyczaj w GI nie ma skrętówek (założyłem że chodzi o BJJ GI). A na pewno nie w grupach początkujących.


No racja.
Trzeba iść w sport który Cię bardziej kręci po prostu. Problem z kolanem może być istotny a może nie być. Zawsze w grupach jest ktoś kto ma jakaś kontuzję/problem i po prostu czegoś tam nie może robić, to nie robi. Jak przyjdą jakies ewentualnie techniki na nogi w BJJ - nie rób jeśli kłopot.
W kicku tez kolana można obciążyć, np. kopaniem z przerostem, trzeba uważać na technikę. I się specjalnie nie przejmować.

Mam problem z łokciem i nadgarstkiem, boli przy wystawianiu tarczy i amortyzowaniu ciosów, ale mozna sobie jakoś radzić. Jakiś łokiec tenisisty - można sobie jakoś radzić, czasami jest gorzej, ale per saldo lepiej wychodzę trenując.
1

FLUCTUAT NEC MERGITUR

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 125 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 4770
Co do samego boksu to chyba nie i to nie dlatego, że ten sport mi się nie podoba, bardziej chodzi o to, że nie ma nic rozsądnego w okolicy. Chyba najbardziej bym się odnalazł na MMA, skoro oba mi się podobają, ale jednak ten trener od bjj i mma stwierdził, że przy takiej masie nie, więc chyba nawet nie będę tam tego na razie próbować. Co do tego muay thai bardzo mi pasuje to, że nie muszę się do kogoś przytulać, ale bardziej pod względem psychiki, ponieważ z dużą wagą czuję się (za kogoś) jakby ta druga osoba miała obrzydzenie :p.

Co prawda sama gradacja poprzez pasy i otoczka kimon mi się podoba - moim marzeniem zawsze było karate, ale niestety w okolicy jest tylko Oyama, a słyszałem różne opinię o nim. Z drugiej strony wiadomo, nie po to się trenuje, ale fajnie by było czuć się pewniej i bezpieczniej w nocy także poprzez treningi. Chociaż sama otoczka nie wiem czy kiedyś nie skieruje mnie na jakieś kung fu, ale jednak najpierw wolałbym mieć podstawy czegoś skutecznego :).



Myślę, że na razie spróbuję chodzenia miesiąc na Muay Thai i zobaczę jak to będzie wyglądało. Zastanawia mnie jednak czy tutaj się siła i niezależne treningi typowo pod siłę 2 razy w tygodniu (trójbój) przydadzą, czy raczej będą przeszkadzać? Zauważyłem na tym treningu, że jestem zauważalnie nawet i dwu-trzykrotnie wolniejszy, ale za to przy treningu, gdzie jedna osoba uderzała w worek a inna trzymała zauważyłem, że moje uderzenia znowu są na tyle mocne, że potrafią tego "asystenta" niemal obalić razem z workiem. Czy może jednak lepiej na początek ten BJJ? Pytam bo autentycznie nie mam pojęcia co zrobić :).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Po pierwsze, masz już tyle informacje, że nie potrzebujesz więcej - tylko idź na trening. A zacznij robić to co Ci się podoba, gdzie jest duża szansa, że nie zrezygnujesz w pierwszym miesiącu.
Po drugie, "...Muay Thai [...] Zastanawia mnie jednak czy tutaj się siła i niezależne treningi typowo pod siłę 2 razy w tygodniu (trójbój) przydadzą, czy raczej będą przeszkadzać?". Jeśli zaczniesz przygodę z Muay Thai to szkoda czasu na treningi siłowe w Twoim przypadku. Raz, że siła statyczna się mało przyda. Dwa, że i tek jesteś już silny. Trzy, lepiej przeznaczyć ten czas na kardio/endurance - np. rowerek czy wiosło. Taki trening da Ci więcej korzyści na Muay Thai niż trening siłowy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 125 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 4770
Tylko, że raczej z samego treningu siłowego nie zrezygnuję :). To mi sprawia bardzo dużo fanu. Najpewniej będę chodził poniedziałek i piątek na siłownię, a wtorek i czwartek na ten sztuki walki (tu i tu są właśnie w te dni).

Jakby nie patrzeć tak samo jak rower czy basen, jest to coś co sprawia mi bardzo dużo przyjemności :).


Zmieniony przez - Frekz w dniu 2019-05-09 15:08:20
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 123 Napisanych postów 987 Wiek 39 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 93341
Frekz
Tylko, że raczej z samego treningu siłowego nie zrezygnuję :). To mi sprawia bardzo dużo fanu. Najpewniej będę chodził poniedziałek i piątek na siłownię, a wtorek i czwartek na ten sztuki walki (tu i tu są właśnie w te dni).

Jakby nie patrzeć tak samo jak rower czy basen, jest to coś co sprawia mi bardzo dużo przyjemności :).



Zmieniony przez - Frekz w dniu 2019-05-09 15:08:20


Dasz radę. Ale ważaj na barki - ja po ciezkim treningu barków mam prblem z trzymaniem dlugo gardy - barki się pompują i bolą

FLUCTUAT NEC MERGITUR

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 125 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 4770
Ja bardziej od barków to szczerze czuję czworoboczny i najszerszy. Ogólnie myślę by się też z ciekawości przejść na zwykły boks oraz karate zobaczyć jak to wygląda. Na razie mam plan ogarnąć multisport (niestety u mnie nie dofinansowany ani złotówką). Wtedy bym mógł sobie czasem pójść na coś innego też :).
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Szukam znajomka do pary, ktoś kto ma ochotę zacząć ćwiczyć sporty walki. Gdańsk,Trójmiasto.

Następny temat

Walka pół-zawodowa MMA.

WHEY premium