SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Sztuki walki

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 448

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 139 dni Przeczytanych tematów 46
Hej

Szukam sztuki walki która będzie idealnie pasować ale nie mam o tym za bardzo pojęcia wiec uznałem ze napisze tu po pomoc.
Szukam czegoś takiego co pozwoli mi w najbardziej skuteczny sposób obronić się ale tez spuścić łomot przeciwnikowi/przeciwnikom na ulicy - tzn. Bez zasad na ulicy może zaatakować mnie pare typków albo jeden uzbrojony kto wie.

Chciałbym uczyc się czegoś co nie tylko nauczy mnie ciosów i kopnięć ale tez rzutów obaleń dźwigń i rzeczy takich jak złamanie ręki czy coś co w normalnym ringu z sędzia nie było by dozwolone.

Z góry dzięki za pomoc i ewentualne przepraszam za może złe określenia ale jestem zupełnie zielony w temacie mam nadzieje ze wiecie o co mi chodzi i pomożecie.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów? Indywidualne plany dietetyczne i treningowe
  • 23 383 spalonych kg tłuszczu
  • 27 059 zbudowanych kg mięśni
Sprawdź więcej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 36 Napisanych postów 151 Wiek 28 lat Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 582
zapisz sie moze na jakas sekcje MMA
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 717 Napisanych postów 4589 Wiek 48 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 168151
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 88 Napisanych postów 10085 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 53007
Wiesz ile razy było to wałkowane kolego? Gdybyś nie był taki leniwy znalazłbyś mnóstwo informacji.

Gory upajaja.Czlowiek uzalezniony od nich jest nie do wyleczenia.Mozna pokonac alkoholizm,narkomanie,slabosc do lekow.
Fascynacji gorami nie można.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Przejrzałem pare tematów wszyscy powtarzają ze na ulicy to najlepiej wsiąść kamyk i nap*****lac jak popadnie. Takie odpowiedzi mnie niestety nie satysfakcjonują.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 1000 Napisanych postów 4636 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 127316
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 99 Wiek 25 lat Na forum 148 dni Przeczytanych tematów 2703
Jeśli szukasz coś do samoobrony polecam ci krav mage
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 906 Napisanych postów 4139 Wiek 43 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 72464
Papiooo
.... na ulicy to najlepiej wsiąść kamyk i ...

Jak już opanujesz tajemną sztukę mongolskich szmanów wsiąścia/wsiąściania (?) kamyka to na ulicy nawet kij z kupą w rękach Czaka Norisa nie będzie ci straszny.
Do nauki nap*****lanki na ulicy możesz podejść na różne sposoby:
a) klasyczny combatowy od Imiego Lichenfelda czy Fairbarna: masz dwa tygodnie na naukę podstaw podstaw (buła, bania, kop w jaja), ale tak naprawdę uczysz się wzbudzać w sobie agresora/berserka/k***icę - jak przychodzi do zadymy napierdlasz jak możesz, czym możesz, byle dużo i mocno, a najważniejsze jest przełamanie bariery psychicznej i zrobienie czegokolwiek byle zabrać przeciwnikowi inicjatywę - wystarcza na większość wypadków, gdyż najczęstszy rodzaj starcia (poza wojną) to dwóch buzujących testoteronem tumanów bez treningu w laniu po ryjach. Nie wystarcza na tych, którzy bić się potrafią lub ich agresja jest większa.
b) klasyczny z pełnokontktowych sportów walki - umiejętności i atletyka pozwalają Ci naklepać tych, którzy bić się nie potrafią oraz pokonać/stawić znaczący opór tym, którzy bić się potrafią, brakuje Ci jednak taktyki walki z wieloma przeciwnikami i zwracania uwagi na detale typu: wsadził rękę do kieszeni może ma kosę. Niemniej jednak jesteś pewien tego czego ćwiczysz i umiesz to zastosować w sytuacji stresowej - pełnokontaktowe sparingi i zawody dają odpowiednie doświadczenie, ale jest to kwestia lat nie tygodni jak w pkt a
c) komercyjno-kombatowy-zabójczo-bezkontaktowy: latami uczysz się zabijania jednym ciosem, walk z nożownikami, przegryzania jąder i wydłubywania oczu, walki z wieloma przeciwnikami itp - niestety o ile nie jesteś wyjatkowm pechowcem lub socjopatą raczej nigdy w życiu nie przekonasz się, czy potrafisz to wykorzystać w realu. Na ogół nie sparujesz, bo "techniki są zbyt zabójcze" oraz "na ulicę, nie na ring" więc brak ci doświadczenia w przyjmowaniu ciosów, reagowaniu na błyskawiczne zmiany sytuacji, kondycja też zazwyczaj ch**owa
d) trenujesz MMA i combaty, odwiedzasz co tydzień wiejskie dyskoteki i dresiarskie kluby w miastach, chodzisz z kibolami na ustawki, łazisz wieczorami po podejrzanych rejonach - nap*****lasz się z kim możesz i kiedy możesz na ulicach i starujesz na zawodach. Po 10 latach jesteś w stanie na luzie rozp******ić 99,9 % męskiej populacji na Ziemi - masz i psychikę i umiejętności i doświadczenie. Niestety albo jesteś w więzieniu albo nie żyjesz.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Z tym wsiąść to autokorekta za resztę dzięki może nie o to mi chodziło ale zawsze coś
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 88 Napisanych postów 10085 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 53007
Kilku typów, jeden uzbrojony, łamanie rąk...

Nie wiem ile masz lat, ale faktycznie zacznij uprawiać jakiś sport, może rozjaśni Ci się w głowie.

Gory upajaja.Czlowiek uzalezniony od nich jest nie do wyleczenia.Mozna pokonac alkoholizm,narkomanie,slabosc do lekow.
Fascynacji gorami nie można.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Uprawiam sport od 3 lat pytam z ciekawości bo w bijatyce nie mam szans na paru typków na raz ale wiem ze po dobrych paru latach nauki da się z wykorzystaniem chwytów przewrotów dzwign i nieczystych zagrań wygrać i już
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Kluby w okolicach Głogowa

Zestaw 1